Skocz do zawartości

dlaslawo

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia dlaslawo

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jeszcze pytanie: czy reflex należy zdemontować do poprawnego ustalenia ciśnienia gazu czy można to zrobić bez demontażu z instalacji?
  2. A czy twoja sugestia ( 0,8 bar powietrza) ma związek z bezbieczeństwem użytkowania takiej instalacjii??? Jeżeli zredukuje cisnienie to zmniejszy sie ryzyko ze mogłoby coś stać się z kotłem??? Czy też masz istnieją jakies inne przesłanki?
  3. Jednak po kilku głębszych łykach piwka i dotlenieniu organizmu papieroskiem dochodzę do wniosku ze chyba nie do konca rozumiem...Mozesz mi to wszystko objasnić kolego vernal ? Bo widzę po kilku postach że masz duże doświadczenie w tej dziedzinie.
  4. Wydaje mi się ze wszystko zrozumiałem... przynajmniej do tej pory :unsure: ale nie wiem dlaczego sam odpowiedziałem sobie na pytanie :blink:
  5. Nie rozumię tylko dlaczego hydraulicy wykonujący instalację uparli się na to 0,8 bar wody? Przypomnę tylko iż na początku reflex był napompowany do 1,5 bar i juz przy temperaturze 40 stopni ciśnieniomierz wskazywał 1,4 bar czyli na granicy zadziałania zaworu bezpieczeństwa.
  6. Czyli mam przez to rozumieć ze ciśnienie nie powinno wzrastać wraz z wzrostem temperatury w kotle??? Jezeli cisnienie gazu wynosi 1 bar i dopompuje wody do 1 bar ( względnie do 1,1 bar) to to powinno sie utrzymywac przy takiej wartości niezależnie od temperatury pieca?
  7. Witam. Mam problem z ustawieniem ciśnienia w układzie c.o. Jest to nowa instalacja wykonana latem tego roku. Z przyczyn technicznych instalator podjął decyzję o wykonaniu układu zamkniętego,montując na powrocie kotła naczynie przeponowe reflex. Zgodnie z instrukcją udzieloną przez wykonawcę zredukowalem w naczyniu cisnienie gazu z 1,5 bar do 1 bar, oraz napełniłem intalację wodą do 0,8 bar. I tutaj pojawia się problem gdyż po rozpaleniu kotła i jego wygasnięciu cisnienie spada do 0,2 bar. nastepne po ponownym uzupełnieniu wody do 0,8 bar, rozpaleniu kotła i jego wygasnięciu manometr wskazujący ciśnienie pokazuje 0,9 bar więc upuszczam wody do zaleconej przez instalatora wartości 0,8 bar . I tak w koło Macieju.Wspomnę tylko iz jest to układ bez wymiennika(jeśli ma to jakieś znaczenie). Teraz kilka nurtujących mnie pytań: Czy takie oscylacje ciśnienia w układzie to rzecz normalna??? Czy jesli ciśnienie gazu w naczyniu przeponowym wynosi na chwilę obecną 1 bar to powinienem dopompować wody do 1,3 bar ( bo wyczytałem gdzieś na forum że jeśli jest to układ z wymuszonym obiegiem to jest wymagane minimalne ciśnienie rzędu 1 bar a następnie napełnia się instalację wodą do ciśnienia o 0,3 bar więcej)???? Czy jeśli odległość pomiędzy manometrem przy naczyniu przeponowym a najwyższym punktem grzejnika w łazience wynossi 3 metry to powinienem zredukować ciśnienie gazu do 0,6 bar a nastepnie uzupełnic instalację wodą do 0,3 bar??? Czy ciśnienie w układzie stabilizuje się po przekroczeniu 1 bar ponieważ zaczyna pracować przepona w naczyniu i wachania ciśnienia na zimnym kotle nie maja większego znaczenia??? Bardzo prosze o wypowiedzi na ten temat gdyż nie wiem co dalej z tym fantem począć.
  8. dlaslawo

    Witam

    Witam serdecznie :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.