Skocz do zawartości

marcinek84

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia marcinek84

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dmuchawa o symbolu RT 05M. moc pobierana 35W, obr 1700/min, wydajność 180 m3/h. takie dane wyczytałem w instrukcji.
  2. Dziękuje za fachowe opinie, nie sądziłem że od razu przyjdzie analizować sterowniki od środka, bardziej mi chodziło o ich pracę i praktyczność poparte doświadczeniem użytkowników tych sterowników. Ale skoro już jesteśmy przy technice, patrząc na zdjęcia wnioskuje, że te 2 fotki z lewej to SPR11 a 2 prawe to ST81 tech. Teraz dopatrzyłem, że sterowniki różnią się wyświetlaczami (wcześniej zmylił mnie panel PPX do SPRa). W tym porównianiu ST81 ma przewage, ale minusem jest że nie można do niego podłączyć zdalnego sterowania. Mniej więcej już mam faworyta, ale poczekam jeszcze na opinie użytkowników, będe wdzięczny za każdy przyjład. Mam jeszcze inne pytanie, jako że mam zębca i czujnik spalin w czopuchu, czy przy tych sterownikach jest on również używany? i Czy będe musiał zmieniać dmuchawe? mam fabryczną jaka była w zestawie, moge odczytac jej parametry,gdzieś mam instrukcje jak bedzie trzeba. pozdrawiam
  3. Dodam, że garaż mam nieoddzielony od kotłowni. W projekcie była ściana, z której zrezygnowałem na rzecz większego garażu. Wody na worek 25kg miału lałem może z butelke 1l-1,5l nie wiecej. Sterownik do tej pory właśnie ten starszy GECO G406-01, (mam zamiar zmienić na coś z PID). Dmuchawa też taka jak fabrycznie , nic nie kombinowałem, choć zauważyłem że pracowała nijak do ustawień, czyli czas przerw i długość przedmuchów była inna, niż ustawione. U góry oczywiście folia na wełnie. Co do garażu to myśle, czy ocieplenie ściany wewnętrznej (długa przez cały dom) styropianem 5cm da jakiś rezultat? W projekcie było coś takiego zaznaczone.
  4. Witam Czeka mnie zakup nowego sterownika. Sporo czytałem na ich temat, ale nie jestem do końca przekonany, który wybrać. Spotkałem się także z negatywnymi opiniami na temat PIDu, że nie jest prawdą że oszczędzi opał,a wręcz przeciwnie. Do tej pory używałem pieca KMW Zębiec 16kW i do tego sterownik fabryczny GECO. W nowym sterowniku chciałbym aby było sterowanie C.O , C.W.U + ew. panel pokojowy. Oto moi faworyci: http://allegro.pl/sterownik-pieca-kotla-pompy-co-cwu-st-81-pid-i1818340450.html ten prawdopodobnie nie ma możliwości podpięcia panela pokojowego, ale ma inne plusy http://allegro.pl/sterownik-kotla-pieca-co-cwu-pid-zdalne-sterowanie-i1830403139.html ten ma wszystko, ale z jakiegoś powodu musi być tańszy Chętnie poczytam także innych propozycji. Bardzo proszę o jakieś konkrety, z góry dziękuje i pozdrawiam
  5. Dom jedną zime był niezamieszkany,także budowa zdąrzyła swoje odstac,bo wprowadziłem się w następnym roku. Ze sterownikiem i dmuchawą testowałem różnych nastaw i bez większych efektów, ale w tym roku skupie się na dobrym opale. Nie popełnie błędu kupując naraz tone, lecz zanim kupię większy zapas, to pierw będe testował po worku różnych opałów z różnych źródeł. Mieszkam w krakowie, także składów nie brakuje. Mam też zamiar potestować nowszy sterownik do pieca, z algorytmem PID, który sam sobie będzie regulował ilość dostarczanego powietrza. Jeśli te zabiegi nie przyniosą skutków, przyjdzie czas na zmianę pieca. Jeszcze jedna robota mnie czeka,gdyż mam nieocieplony strop między poddaszem użytkowym a stryszkiem, jest jedynie odeskowane. Zapomniałem szczelinę nad sufitami, a deskami na strychu, wyłożyć wełną mineralną. Teraz będe musiał odbić spowrotem deski,uzupełnić wełne i spowrotem obić deskami. W zimie bardzo chłodno jest u samej góry pod dachem. Może tym zabiegiem zyskam nieco ciepła. Myśle też o garażu, w którym zwykle jest 11-14st w zimie, a który jest wkomponowany w dom, bo również może wyziębiać sąsiednie ściany i ochładzać cały dom.
  6. Dziękuje za szybką reakcje i zainteresowanie moim tematem. Co do opału, brałem z różnych źródeł , co do węgla był z polecenia, miał wyszukałem na necie. W tym sezonie chciałem spróbować jeszcze palić groszkiem z marketu, wtedy już chyba będę miał rozeznanie. Mam zamiar kupować po worku opału na próbę i obserwować jak się spala.
  7. marcinek84

    Witam :)

    sedrecznie Wszystkich na forum:)
  8. Witam serdecznie wszystkich na tym forum, jako że jest to mój pierwszy post tutaj. Na początku napiszę, że mieszkam w nowym domu od ponad roku i mam za sobą jedną ciężką zimę i nie chciałbym, żeby to znów się powtórzyło... Może ktoś zechce zagłębić się w poniższą lekturę i pomoże mi z moim kłopotem, będę wdzięczny za wszelkie rady. Oto kilka informacji na temat mojego domu: nowo wybudowany 170m2 (pow użytkowej) z poddaszem,materiał pustak MAX, elewacja ocieplona steropianem 10cm, poddasze wełna 10cm+5cm. instalacje: piec KMW Zębiec 16kw ,sterownik GECO. 11 grzejników, 3 pomieszczenia z podłogówką, bojler CWU. W skrócie napisze jak wyglądał mój zeszły sezon grzewczy. W zimie palenie w piecu to był dla mnie horror. Częste wizyty w kotłowni, spędzałem tam sporą część dnia. Pełny zasyp miałem tego pieca (ok 30kg) starczał na 4-8h palenia i potem opróżnianie (sporo niespalonego żużla). W ciągu doby zasypywałem góra 2x, także nieraz bywało że pół dnia piec nie ogrzewał, a w domu temp w zakresie 16-20st (nad rankiem bywało że i 13stopni było w domu ) Wcześniej paliłem węglem typu orzech, wyniki były niewiele lepsze ( w zasadzie nie mam porówniania,bo nie zasypywałem pełnego pieca, a dosypywałem opał) . Próbowałem różne konfiguracje na sterowniku, różne opały, różne techniki palenia i cały sezon nic się nie nauczyłem. Po ciężkiej zimie przyszła wiosny, problemy na chwile zniknęły, ale przed nami kolejny sezon i czas coś zmienić, żeby nie powtórzyła się historia sprzed roku. W pierwszej myśli przyszło, żeby zmienić piec na większy, ale na stronie Zębca producent podaje, że mój (16kw) powinien ogrzać 235m2. Spotkałem się z opinią, że wymiana kotła na większy może nie być dobrym rozwiązaniem, gdyż opał może sie w nim kisić a nie spalać. Potem naszły myśli zmiany sterownia na taki z algorytmem PID. Czytając różne fora, spotkałem się z różnymi opiniami na jego temat i że niekoniecznie oszczędzi opał, a wręcz przeciwnie. Reasumując mam mętlik w głowie i byłbym wdzięczny za wszelkie porady , bo niewiem co dalej robić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.