Skocz do zawartości

RiedelS

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia RiedelS

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Zwykły retortowy okrągły. Wewnętrzna jedna rura doprowadza węgiel ślimakiem, druga zewnętrzna doprowadza powietrze Coś takiego: http://zawijan.files.wordpress.com/2009/05/retorta_fajkowa.jpg
  2. Witam. Bardzo proszę o radę. -Pali mi się połowa paleniska, ta cześć od strony podajnika. -Duże zadymienie (jak bys ie kotłowało w piecu) Nie mogę osiągnąć wyższej temperatury niż 40st. C Piec Fakora 20Kw Zeliwo. Działania jakie podjąłem: Gruntowne czyszczenie pieca, usuniecie popiołu i sadzy - w kominie- - w przewodzie łączącym komin z piecem - w retorcie (w kanale z nawiewem) Sprawdzenie ciągu komina (jest) Palę czeskim węglem eko-groszek brunatny - chyba kiepski, ale go mam wiec muszę spalić Jak ustawić piec żeby paliło się równomiernie. Regulacja powietrza poprzez szybkość obrotów silnika i regulowana klapa dopływu powietrza Walczę dziś od rana, nieskutecznie. BARDZO PROSZĘ O JAKIES PODPWIEDZI.
  3. Termostaty działają poprawnie, odcinają grzejnik po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu. Może coś mieszam w terminologii,nie bardzo do końca się znam ale producent kotła wręcz narzuca rozwiązania grawitacyjne otwarte (zbiornik wyrównawczy w najwyższym miejscu instalacji - otwarty) a nie ciśnieniowe. Tak ze zostało to zrobione wg instrukcji, inaczej gwarancja na piec by nie obowiązywała. zawór 3d założony w celu jego przeznaczenia mieszanie wody ale przy osiągnięciu zadanej temperatury na piecu wydaje mi się zbyteczne mieszanie wejścia z wyjściem - może się mylę. Średnice za duże czy za małe ?
  4. Witam szanowne grono znawców tematu. Jestem tu nowy wiec pragnę się przywitać i już przechodzę do tematu mojego zagadnienia Piec Fakora 20 KW żeliwo, z podajnikiem na eko-groszek Pompki 60 (idzie na max-3) na obieg domu, 40 (idzie na min-1) na obieg bojlera Zawór trójdrożny po osiągnieciu temperatury ustawiony na max (0 mieszania wody wyjścia z powrotem) Instalacja grawitacyjna budynek (powierzchnia grzewcza) 140 m2, ocieplony styropian 8 cm, cegła pełna, okna plastiki parter + pietro, piec w piwnicy. Wysokość komina jakieś 9-10 m Grzejniki - podłączenie od dołu (chyba VK-buderus) 3 piony, instalacja miedziana piony grubość 18mm dojścia do grzejników z pionów 15 mm, nie dłuższe niż 1,5 m Czy grzejniki powinny mieć jednakową temperaturę na całej powierzchni ? U mnie sytuacja wygląda tak iż na samej górze przy termostacie grzejniki są gorące, ale już przy samym dole są letnie. Czy coś może być skopane z instalacją ? Różnica temperatur przy temperaturze na piecu 50 st C dość spora. Proszę o opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.