Skocz do zawartości

speeder2222

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia speeder2222

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. No troszku mam inaczej.Mam wzbiorcza rure bezp. pow. nacz. opadowa rure bezp. do powrotu no i do kanalizy rura na 3/4 wys. nacz. przelewowa , i oczywiscie faja odpowietrzajaca:) do tego sa to rurki calowe, to jak cos nie tak wedlug pn?, co kilka lat zdaje egzaminy na palacza c.o. i troszku sie znam na tym.
  2. Kolego Atom daczego podlaczenie naczynia wedlug rys 2 jest niepoprawne? ja mam tak podlaczone i jest ok.
  3. No właśnie bojler będzie w poziomie z najwyższym punktem kotła.Czyli jak, na pompę bojlera dać bajpasa czy wystarczy jak będzie za tą pompą zawór różnicowy klapowy?
  4. A więc tak, kocioł 8 KW, bojler 80litrów podwójna wężownica, grzejniki panelowe dwu płytowe 2 wymiarów 50-60 cm jeden 40-50 cm, jeden 100-40 cm, i jeden 140- 60cm.Dom ogólnie bardzo zimny na parterze jedna ściana szczytowa zagrzybiona oczywiście nieocieplony, a mieszkanie wysokie bo 3metry plus domownicy ciepłolubni:) osobiście sam bardzo lubię ciepło 18 lat palenia na kotłach parowych gdzie jest zawsze gorąco:)
  5. A jeszcze takie małe pytanko.Czy muszę stopniować wielkość rur i jaką dać wielkość rury miedzianej którą wyjdę z kotła.
  6. No właśnie nie będzie grawitacji (rurki puszczone dołem) czy jak wywalę te dwa bajpasy na pompkach to nie zrobię z CO jakiejś bomby?.
  7. @Groszek tak może i jedna pompa ale mam już kupione dwie i zamówiony sterownik do kotła z obsługą drugiej pompy ładującej CWU.Szkoda by mi było żeby nie wykorystać sterownika i pompka leżała by odłogiem na pułce.
  8. Bardzo proszę o sprawdzenie tego schematu mile widziane podpowiedzi jeżeli jest coś nie tak. Jest to przeróbka instalacji która działała niepoprawnie. W instalacji jest pięć grzejników na wysokości kotła. Zastanawie mnie czy podłączenie naczynia wyrównawczego jest poprawne, i czy trzeba zakładać jeszcze gdzieś zawory klapowe. A czy też musi być przy dwóch pompach obejscie bajpas instalacja nie jest grawiacyjna, rurki poprowadzone dołem kocioł oczywiscie dolnopalny na paliwo stałe. I jeszcze czy np jak jedna pompa zacznie pracowac przykładowo CWU to nie będzie pchała wody do CO w powrót i odwrotnie, no i czy jak obydwie załączą się równocześnie to nie zakłuci przepływu w całym układzie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.