Skocz do zawartości

przand

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia przand

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Zakupiłem sterownik do kominka z płaszczem wodnym:Tatarek RT-08G. Wszystko zostało spięte do kupy i przy pierwszym rozpaleniu działało bez zarzutu. Po powrocie z urlopu, kiedy to kominek był nieużytkowany zastał mnie alarm i komunikat o temperaturze na płaszczu 120 stopni! Przepustnica jest ustawiona na zero, a po odłączeniu od prądu i ponownym uruchomieniu cyrk zaczyna się od nowa. Co może być tego przyczyną? Awaria sterownika? Jak zresetować sterownik?
  2. Na dniach pojawi się u mnie hydraulik, aby podłączyć kominek z płaszczem wodnym (układ otwarty) do instalacji CO. Nie znam się na hydraulice, lecz po pobieżnym zainteresowaniu się tematem miałem wizję kominka ze sterownikiem, przepustnicą powietrza i blokadą pieca CO przy pracy kominka. Jednak po ostatniej rozmowie z hydraulikiem odniosłem wrażenie, że ma zupełnie inną wizję instalacji. Stwierdził, że z przepustnicą się nie zmieści ;), regulator nie jest potrzebny bo jest naczynie wzbiorcze, które wszystko wyrówna oraz że w lecie to sobie pozakręcam zaworki do grzejników, a kominek ogrzeje wyłacznie zasobnik ciepłej wody (blokada palnika nie jest wymagana). Zabrzmiało to wszytsko dla mnie strasznie archaicznie, ale i przerażającą. Nie mam pojęcia czy hydraulik nie zna się na tym, czy też zna a nie chce się "napracować". Jaka jest Wasza opinia? I jeszcze jedno pytanie; Zamówiłe zasobnik ACV multiEnergy i do dolnej wężwonicy chcę podłączyć wodę z kominka. Czy mogę to zrobić, omijając wymiennik ciepła, bezpośrednio z układu otwartego? (Ogrzewanie CO odbywałoby się przez wspomniany wymiennik). Pozdrawiam
  3. DOM: Jednorodzinny z uzytkowym poddaszem (projekt Hornówek). Około 280 m2, w tym około 100 m2 ogrzewania podłogowego, 3 łazienki, rodzina 4-osobowa + ewent. goscie. Dom dobrze ocieplony: budynek z porothermu 35 + wełna 20 cm, 30 cm wełny na poddaszu, okna drewniane z pakietem trójszybowym. KOCIOŁ: Kocioł gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny, z zamkniętą komorą spalania, wiszący. Rozpatrywane warianty: 1) ACV PRESTIGE 18 SOLO (2,2 kW-18 kW) 2) ACV PRESTIGE 32 SOLO (3,8 kW-31 kW) 3) VAILLANT VC245 (9,4 KW-26 kW) Z racji planowania w instalacji wymiennika ciepłej wody ACV MULTI ENERGY 300 (dolna wężownica podpięta do kominka z płaszczem wodnym), wydaje się być bardziej uzasadnionym użycie kotła tej samej firmy. Niestety w tym typie pieca nie ma wersji pośredniej ok 24 kW. Stąd pytania: 1) JAKA MOC PIECA DO MOJEGO DOMU? 2) KTÓRY TYP POLECACIE? Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA FACHOWE PORADY
  4. Spodobal mi sie nowy regulator do kominkow; ecoKOM 200 Classic. Jednak po przejrzeniu instrukcji pojawily sie watpliwosci. Otoz wspomniane urzadzenie ma dwa wyjscia na sterowanie pompami. Zakladajac ze chce podpiac kominek w ukladzie otwartym, jedna pompe mam po stronie ukladu kominkowego, a dwie po stronie zamknietego CO (do CO i CWU). Moze cos zle rozumuje, ale czy jest to regulator wylacznie do ukladu zamknietego? A moze do jednego wyjscia podpiac kilka pomp? Straci na tym automatyka i regulacja pomiedzy CO i CWU. Jakie sa Wasze opinie?
  5. Prosze o ocene schematu: piec gazowy, kominek z plaszczem wodnym, zasobnik wody uzytkowej
  6. Uwagi celne, ale wyjansie jak to wyglada w praktyce. W projekcie domu nie bylo kominka i ogrzewania podlowgowego. Zmiany te wyszly w trakcie budowy. Obecnie jestem na koncowce stanu surowego zamknietego - wylewki, tynki polozone, podlogowka rozlozona, rury do grzejnikow przez rozdzielacze konczace sie w kotlowni. Zalezy mi na dobrym sprzecie i sprawnej wspolpracy wszytskich urzadzen. W opisie sterownika kominka znalazlem wyjscie do blokowania pieca. W ulotce vitodensa tez jest cos na ten tamat wspomniane, ale nic nie wiedzialem o obligatoryjnosci sterownika pogoda (prawde mowiac mialem zamiar go nie kupowac :o ) Rozumiem ze kupowanie H2 bez sterownika pogodowego nie ma sensu bo i tak pieca nie wylacze.
  7. Witam. Staje przed trudnym momentem, z ktorym trzeba sie zmierzyc. Wykonaniem instalacji c.o. z kominkiem z plaszczem wodnym w budowanym przeze mnie domu jednorodzinnym. Stad morze pytan... ale po kolei: I. DOM - Jednorodzinny z uzytkowym poddaszem (projekt Hornówek). Ponad 250 m2, w tym około 100 m2 ogrzewania podłogowego, 3 łazienki, rodzina 4-osobowa + ewent. goscie. Dom dobrze ocieplony: budynek z porothermu 35 + wełna 20 cm, 30 cm wełny na poddaszu, okna drewniane z pakietem trójszybowym. II. PIEC - Kocioł gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny, z zamkniętą komorą spalania, wiszacy, niedrogi . Viessmann Vitodens 200-W (26 KW) Podobno ten typ pieca ma funkcje blokowania palnika z zewnatrz III. URZADZENIA WSPOLPRACUJACE W domu planuje instalacje kominka z plaszczem wodnym. Kominek w systemie otwartym (Lechma PL-200 Exclusive), wspomagajacy ogrzewanie CWU oraz instalacji CO. Zarzadzanie: Sterownik elektroniczny ecoKOM 200 Classic (?) IV. WYMIENNIK CIEPŁEJ WODY Interesuje mnie ACV Multi Energy 400. V. PYTANIA 1.) Czy wymieniony osprzet jest dobry? Jaka moc pieca? 2.) Jak to wszystko spiac do kupy? Tzn jaki wymiennik ciepla, jakie i w ktorych miejscach pompy? Moze ktos jest w posiadaniu dobrego schematu? 3.)Interesuje mnie opcja z blokowaniem pracy kotla gazowego podczas pracy kominka, czy przy tym sterowniku i kotle gazowym jest to technicznie mozliwe? 4.) Czy z racji podlogowki stosowac zawor trojdrożnyy czy lepiej niezalezne obiegi grzewcze? Dodam ze rury mam juz ulozone w podlodze i zalane posadzka. NAJBARDZIEJ ZALEZY MI NA SCHEMACIE. BOJE SIE ZE INSTALATOR JAK PRZYJDZIE I POPROSZE GO O SPIECIE TEGO DO KUPY POJDZIE PO NAJMNIEJSZEJ LINII OPORU I ZAWALI MI GLOWNIE SPRAWE REGULACJI (ten wylacznik kotla) Licze na porade i Wasze opinie co do wymienionego osprzetu. Czy powyzszy system bedzie wydolny? A moze cos w nim zmodyfikowac? Z gory dzieki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.