Skocz do zawartości

roni8828

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia roni8828

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam ponownie, Ma ktoś może informacje na temat warstw jakimi pokryte są absorbery kolektorów. mam na myśli te najbardziej selektywne Tinox, BlueTec lub Sunselect, jak są tworzone. Także poszukuje informacji na temat sposobów połączenia wężownicy absorberów z płaszczyzną absorbera. nie wiele tego jest na internecie. Wiem, że techniki łączenia są różne i dzięki zastosowaniu niektórych większa jest powierzchnia styku wężownicy z płaszczyzną absorbera a to daje wiele zalet.
  2. Hey, Co wiecie na temat kolektorów płaskich których struktura absorbera jest z warstwy porowatej. Na internecie nie wiele tego jest. Przydałoby sie troche informacje potwierdzonych wiedzą książkową.
  3. popieram, ale nie jest to miejsce do spierania się kto ma rację.
  4. Odwiedziłem (wreszcie) dzisiaj mojego promotora. Co do tematu to mam się skupić nie tylko nad absorberem, ale nad każdą powierzchnia nad absorberem, która wpłynie na zwiększenie absorpcyjności promieniowania słonecznego a tym samym poprawie sprawności, ale oczywiście powinienem dość szczegółowo zająć się absorberem. Nie otrzymałem żadnych materiałów, gdyż mam je znaleźć sam. Jedynie co sie dowiedziałęm to mam skorzystać z 4 patentów które są związane z rozwinięciem powierzchni. Jeden z nich udało mi sie znaleźć przez internet. Jest to publikacja moejgo promotora "powłoka absorbera kolektora słonecznego". Powłoka ta ma postać kapilarno-porowatej struktury (struktura włóknista ze spiekanych włókien miedzianych). Możecie sie zastanawiać po co to wszystko pisze, ale chcę jedynie przybliżyc temat. Może ktoś z was posiada jakieś przydatne dla mnie publikacje i ma chęć sie z nimi podzielić?
  5. Tematu niestety nie moge zmienić. Ponawiam prośbe.
  6. Witam, Poszukuje informacji na temat "możliwości rozwinięcia powierzchni absorbera kolektora płaskiego". Byłoby miło gdyby ktoś polecił mi książki z których takową wiedzę mógłbym uzyskać. Wszystkie informacje związane z kolektorem płaskim są dla mnie istotne, gdyż moja praca inżynierska dotyczy własnie analizy powierzchni kolektora płaskiego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.