Skocz do zawartości

adam1212

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia adam1212

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Nie mogę znaleźć żadnych opinii na internecie, a instalator proponuje mi następujący kominek : Firma Unirol z Jaworzna. Kominek Unico 3 Z plus 14 kw ( z wężownicą schładzająca) . Do układu zamkniętego. - grubość ścian ze stali kotłowej 4 mm, wyłożone ściany i dno płytami szamotowymi 3 cm. - sprawność 70 %, - pojemność wodna 27 l. - ciężar bez wody 142 kg - wysokość 790, szerokość 790, głębokość 540. Dodatkowe wyposażenie, szyber, wężownica, wlot/miejsce do podłączenia dopływu powietrza z zewnątrz. Cena około 4.5 tys. Proszę o opinię, czy można ze spokojnym sumieniem ten kominek zamontować? Lub też polecenie innego do układu zamkniętego o podobnej mocy (bez nadmiernych szaleństw - sterowania dopływu powietrzem i pomp oraz dodatkowych wymienników ciepła - nie licząc wężownicy). szaleństw - sterowania dopływu powietrzem i pomp oraz dodatkowych wymienników ciepła - nie licząc wężownicy).
  2. Jestem w tym zakresie laikiem i wiem tyle co mi powiedział instalator. Zabezpieczeniem będzie o ile się nie mylę naczynie przepływowe (to chyba to samo co wzbiorcze w otwartym układzie). O zawór mieszający przy podłogówce się zapytam - trzeba pamiętać, że ja na razie weryfikuję to co mi zaproponował instalator i to on jest fachowcem, a nie ja. Jeżeli chodzi o sterowanie temperaturą wody w kominku - to nie mam pojęcia jak można poza ręcznym sterowaniem sterować temperaturą wody - proszę o informacje. Nie liczę tutaj sterowaniem ewentualną turbiną do nawiewu. Dla wszystkich zainteresowanych załacznik - Wykaz materiałów, które muszą zostać użyte do instalacji (z kanalizacją i wodą). W dalszym ciagu proszę o opinię na temat instalacji i użytych materiałów materia_y.pdf
  3. schemat narysował mi instalator. Nie mam go. Wiem, że kominek z pompą ma być wpięty bezpośrednio do rur C.O.. Ma funkcjonować jeden zawór ręczny do przełączania na kominek lub gaz. Nie ma być żadnych wymienników, zaworów trójdrogowych i żadnych naczyń zbiorczych, itp. Instalacja ma być prosta. Kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem lub zbiornik na wodę. Jeżeli byłby to zbiornik, to do niego miały być podłączony kocioł gazowy (wtedy już bez zasobnika) i kominek. To tyle, co jestem w stanie opisać.
  4. Jestem na etapie instalacji C.O. zamierzam na 115 m2(łącznie z instalatorem i za jego radą) założyć: - kominek z płaszczem wodnym Unico Neptun 3Z (stal kotłowa 4 mm i sz mot 3 cm), z wężownicą schładzającą, - wpiąć kominek w układzie zamkniętym bezpośrednio do rur z C.O., zabezpieczenie to schładzanie wężownicą + chyba zawór ciśnieniowy (NIE MA NACZYNIA OTWARTEGO) - kocioł gazowy jednofunkcyjny De Dietrich ok. 24 kw z zasobnikiem na 120 l. (proponuje mi również zamiast zasobnika zbiornik wodny pod sufitem w kotłowni, który współdziałał by grawitacyjnie z kominkiem - minimalnie zwiększa to bezpieczeństwo), - instalacja C.O. na przewodach plastykowych - plex, - ogrzewanie podłogowe na dole (dodatkowo też grzejniki) i grzejniki na poddaszu użytkowym - grzejniki Termo Teknik (tureckie) lub IRDA (polskie) Proszę o opinię co do samej INSTALACJI jak i podanego KOMINKA, PIECA i GRZEJNIKÓW.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.