Skocz do zawartości

pziemba

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia pziemba

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Masz na mysli kulke w tym zaworze zwrotnym ? własnie sie zastanawiam czy ten zawór jest mi potrzebny skoro u mnie wszystko jest wymuszone brak grawitacji. Mysle ze tam pompa kreci turbina bo czuc ze drży, nawet juz zamienialem pompy z cwu na co i tak dalej i jest tak samo pompa oczywiscie jest na 3 biegu. Teraz mysle o calkowitym pozbyciu sie tego zaworu a w zasadzie nie wiem czy nie latwiej pokombinowac cos z tym termikiem tylko jeszcze nie wiem jak.
  2. Witam ponawiam moj problem z czestym zagrzewaniem sie pieca do wyokich temp lecz jest on dzieki wam juz bardziej sprecyzowany. W sterowniku Tech st-28 jest automatycznie zaprogramowana temperatura zabezpieczająca przed zagotowaniem wody w piecu, problem jest taki ze przy 80 stopniach moj uklad bez grawitacji tzn pompka nie przepycha juz tej goracej wody, wiec pytanie jest takie jak temu zaradzic czy mozna jakos czujnik oszukac np dodac jakis rezystor lub moze jakos przeprogramować ten sterownik na nizszą temperature mysle ze 70-75 stopni bylo by idealnie z gory dzieki za pomoc
  3. no i wyjasnilo, sie czego ja na to wczesniej nie wpadlem mysle ze dlatego pewnie ze z gory myslalem ze ten sterownik nie ma tego zabezpieczenia ale widac ze ma, zagotowałem wode w czjaniku wlozylecznie przy m tam czujke od temp pieca i fakty80 stopniach pompa sie zalaczyła powyzej 80 właczyla sie tez pompa cwu i teraz jestem juz pewny ze ten moj uklad przy 80 st c sie zapowietrza i pomki nie daja rady teraz jak temu zaradzic ?
  4. oczywiscie sprawdze to ale wyglada mi na to ze przy takiej temp pomka sie juz zapowietrz i nie pchnie wody w uklad jak teraz te 80 zmniejszyc troche na np 70 ? moze jakos termometr oszukac ?
  5. Kupiony był w 2009 roku nie pamietam juz miesiaca tryb jest jak narazie włączony pompy równolegle ale niedługo bede włanczał tylko cwu mysle ze wtedy jeszcze gozej bedzie bo mniejszy obieg, w domu nagrzane trzyma cały czas 21 stopni i własnie przy rozpalaniu i jaKIS CZAS POZNIEJ JEST OK pozniej zaczyna sie problem gdy wszystko sie nagrzeje pompy sie wyłanczaja i temperatura ustawiona na sterowniku na 50 rosnie i niezauwazyłem aby w momecie osiagniecia wyzszej np 70 czy 80 pompka sie włanczała tzn sterownik ja włanczał włancza sie wtedy tylko gdy w domu spadnie zadana temp. Mysle ze ten sterownik nie ma tej funkcji zreszta w jego ustawieniach nie ma nidzie regulacji takiej temp maks kiedy ona ma sie włączyc.
  6. Kurde przepraszam jest to sterownik tech st-28 nie wiem jak ja to odczytywalem moze z pudelka na ktorym jest opisanych kilka pozdrawiam
  7. Oczywiscie wpieta jest do sterownika pod wyjscie co (w jaki sposob jest wył i zał) hm no sterownik ja wlancza gdy temperatura w domu spadnie lub wyłancza gdy jest zadowalajaca podobnie jest z drugą pomka na ciepłej wodzie.
  8. Pompa jest włączona do sterownika jest w nim wyjscie na dwie pompy co i cwu to strona elektryczna a jesli chodzi o obieg to jest załączona na zasilaniu lepiej by pewnie bylo na powrocie ale niestety zawor 3 drożny tego nieumożliwia czesto po osiągnieciu wysokiej temperatury sie zapowietrza bo no bo jest tam juz para. nie wiem co moge jeszcze napisac jak cos to jakies zdj zrobie dzieki pozdro
  9. Oczywiście ze jestem prosze o wiecej info dzieki
  10. hm tego nie jestem pewien musze to sprawdzic
  11. to juz przerabiałem przedmuchy sa ustawione minimalne, nawet bylo by nie zle jakby sie dalo calkiem je wylaczyc ale niestety nie da rady, z tylu pieca na kominie jest nawet szyber ustawiony na minimum bieg wentylatora 1=2 nic to nie daje zaladuje piec do polowy drzewem i murowane gotowanko gdy przyjde po jakims czasie pomka tego juz nie pchnie bo tam jest para i problem
  12. Witam wszystkich forumowiczów nie wiem czy w dobrym miejscu podłączyłem ten temat ale jestem nowy prosze wybaczyć. Prosze was o pomoc posiadam kocioł miałowy bez podajnika w układzie z zaworem 3 droznym i układem cwu, sterownikiem tech 24 , i czujnikiem domowym oczywiscie układ nie dziala grawitacyjnie tylko wszystko wymuszone jest pomką. problem polega na tym ze jezeli jest zimno i pale mialem i pale od gory to jest wszystko ok , ale jest cieplej i mam dosc dosc drzewa i nim ogrzewam ciepłą wode i troszke dom problem jest taki ze gdy włoze zbyt wiele tego drzewa to piec osiaga wysoka temperature i piszczy sterownik, jasne dla mnie jest ze wystarczy wyłączyc czujnik domowy i po problemie ale w domu robi sie sauna, teraz moja prosba wymyslilem sobie ze potrzebował bym jakis ukladzik ktory w momecie osiagniecia np. 75 st włączy na chwile pompe na dom i rozgoni te temperature , bo sterownik nie ma takiej funkcji,wiado ze drzewo to taki dran ze bedzie sie tlilo az sie wytli i po kresce do termometru bedzie dodawac chocby go niewiadomo jak przymykac i piec uszczelniac. Wiec prosze moze znacie jakies dobre roziazanie tego problemu a moze mozna w jakis sposob zaingerowac w ten sterownik. Pozdraiwm i dziekuje z gory za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.