Skocz do zawartości

edit

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia edit

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Krisk ... i co? Da radę pociągnąć mój wątek - może nawet z tym schematem (obiecywanym w poście)? :)
  2. Dziękuję za reakcję. Nie jest super tragicznie, ale do ideału mi brakuje. :) Tym bardziej, że planowałem układ na 75/55. :) Założyłem, że grzejniki chodzą na 75/55, a dzięki mieszaniu zaworami trójdrożnymi podłogówka będzie mogła chodzić obniżonych parametrach. Czy jeśli: - parametr 75/55 - wyjdę z pieca na rozdzielacz: 1 obwód na grzejniki, 2 na podłogówkę - tutaj na początku każdego obwodu wkładam pompę - z 1 obwodu rozprowadzę pexa do grzejników na obu poziomach (w systemie rozgałęzionym) - do 2 obwodu podłącze rozdzielacz, a z niego poprowadzę 3 pętle podłogówki na parterze i jedną na piętrze (12 m2) to już lepiej? i teraz pytanie jak uzyskać obniżony parametr na podłogówce? Każdą pętle zrobić na trójdrogowym? A może cały rozdzielacz wystarczy? Czy może czterodrogowy - tylko gdzie go wstawić? Przed rozdzielaczem z odejściami na pętle? I na koniec. Jakie książki polecasz? Ja próbuje przebrnąć przez temat na "Ogrzewnictwo praktyczne" pod redakcją Haliny Koczyk.
  3. Witam! Jestem początkującym w sferze CO i stąd prośba o ocenę załączonego schematu. Dom jednorodzinny, z poddaszem użytkowym. Parter 120 m2 w tym 80 m2 to podłogówka rozłożona na 3 pętle (12, 24, 34 m2). Piętro 120 m2, na odwrót - przewaga grzejników. Podłogówka 12 m2. Piec gazowy 2f 25 kW. Budynek nowo projektowany. Co do schematu, to mam wątpliwość, czy czasem pętli na piętrze nie pchać już od rozdzielacza pętli na parterze? To taka samokrytyczna wątpliwość. Bardzo proszę o uwagi do tego co przedstawiłem.
  4. edit

    Zlecę Schemat

    Jak w temacie. Zlecę opracowanie schematu i założeń projektowych CO i CWU z podanymi trzema źródłami ciepła. Najlepiej z wykorzystaniem wszystkiego zarówno na CWU jak i CO. Proszę o kontakt na priv.
  5. Witam! Trochę poczytałem na temat zbiorników buforowych typu zbiornik w zbiorniku. Trochę pooglądałem szkiców i schematów. No i nie znalazłem odpowiedzi na następujące pytanie: Czy dobrze mi się wydaje, że np. w zbiorniku 1200/300 z 2 wymiennikami (na solar+np. kominek z płaszczem) temperatura cwu (300 l) rośnie liniowo i proporcjonalnie, po prostu tak samo, jak temperatura całego bufora (1200 l)? Dobrze mi się wydaje, że nie ma priorytetu w ogrzewaniu zbiornika cwu? Pytanie może durne, ale w tym momencie dla mnie dosyć ważne, gdyż jeśli tak by było, to poza sezonem grzewczym niepotrzebnie grzeje się kupę litrów bufora (z wszystkimi tego konsekwencjami). Proszę o podpowiedź. pozdrawiam edit
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.