Skocz do zawartości

barney1234

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia barney1234

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jestem po próbach. Z nowym czujnikiem cwu jest to samo. Układ nie potrafi sobie poradzić po wyłączeniu pompy cwu. Można to porównać do jazdy samochodem bez 3 i 4 biegu (albo za wolno albo za szybko). Po odłączeniu czujnika cwu wszystko wraca do normy. Ogrzewam 170m, 50 m podłogówki, temp w pokojach 22 st i pali mi 16 kg na dobę. Zachowuje się pięknie bez czujnika, pracuje lepiej niż w instrukcji, oscyluje +/- 1,5 st względem zadanej, sporadycznie w nadzorze na 3-4 minuty. Jutro spróbuję sterować pompą cwu przez solar firmy Galmet i tu pytanie, czy sterownik TDC3 może współpracować z pompą firmy LFP?
  2. Rozdział III -1, oraz II -2 - tu wszystko pracuje poprawnie. Kocioł chodzi stabilnie z większym obciążeniem to i powinien z mniejszym. Wepnę dziś nowy czujnik, fachowcy mi przysłali, gdybają że może tamten robi zwarcie (oby tak było). Gdy to zawiedzie spróbuję sterować pompą cwu poprzez sterownik z solara. Czy to coś da?
  3. Dzięki Vernal. Odnoszę wrażenie, że po podłączeniu czujnika cwu sterownik jakby tracił obliczenia. Biorąc rozbieg od 52 st powinien przyhamować przed 60 aby nie siedzieć w stanie nadzoru ponad pół godziny (boje się tego bo może się wygasić). Czy kolega "guitar" odniesie się do tematu?
  4. Kolego Vernal albo wiesz o co chodzi albo wprowadzasz mnie w maliny. Pompa cwu nie chodzi bo temperatura nie zdążyła spaść do 50 st!!!!!! Jak piec może mieć za małą moc skoro dobija ponad zadaną i stoi w nadzorze? (chore co?). Wręcz przeciwnie bo wychodzi na to, że jest przewymiarowany (ale to niemożliwe). Schodziłem już nawet na 45% mocy i wchodził w nadzór. Twoje pisanie, że jestem wodą ma sens gdy temp zejdzie poniżej 50 st i włączy się pompa cwu (i tą sytuację rozumiem), ale jeszcze raz powtarzam - pompa cwu nie chodzi!!! bo temperatura nie zdążyła spaść. Z drugiej strony - ciekawe jakie wywołuje obciążenie spirala w bojlerze, która posiada ok.6,5 litra wody pojemności (2x kaloryfer - można tak przeliczać?). Problem z czujnikiem jest drażniący bo idą ciepłe dni a ja ma bojler biwalentny współpracujący z solarem, dojdzie do paranoi bo cwu będzie grzane z kotła i solara.
  5. Kolego Vernal - dziękuje za zainteresowanie lecz nie jest tak jak piszesz. Rozmawiałem z autorami sterownika i kocioł powinien chodzić stabilnie +/- 1,5 st C przy pracy tylko pompy CO. Temperatura może spaść tylko podczas czasu doładowywania cwu czyli pracy pompy cwu (jest to logiczne, większe zapotrzebowanie) potem natomiast powinna nastąpić stabilizacja (do czasu ponownego załączenia pompy cwu). Po drugie - jak wytłumaczysz (pompa cwu stoi, chodzi pompa CO), że kocioł stoi w nadzorze 30minut podczas, których spada o 3 st a później w 2 minuty spada o 8 stopni.
  6. Zbychu22, dziękuję za odpowiedź ale nie przeczytałeś dokładnie mojego problemu. Priorytet czy histereza nie ma tu znaczenia bo kocioł zachowuje się tak przed podgrzaniem cwu (a nie w trakcie czy po). Sterownik Perfekt Z. Sytuacja bez czujnika cwu - temp zadana 60, piec oscyluje +/+ 1,5, sporadycznie nadzór. Brak czujnika cwu czyli temp płaszcza = temp bojlera=stałe grzanie cwu (stała praca pompy cwu). Wszystko super. Sytuacja z czujnikiem - bez priorytetu, temp zadana cwu 55, histereza 5 czyli pompa włączy się ponownie przy 50 cwu, pomimo, że do tej chwili pracuje tylko pompa "co" (bo temp zadana kotła=temp bojlera= 60st) kocioł wariuje (opis w poście 1). Kocioł zachowuje się niestabilnie jak brak stałego obciążenia przez bojler i nie ma tu różnicy czy priorytet czy nie. Przy priorytecie wyłącza co na czas ładowania cwu i podnosi o 10st zadaną kotła jeśli jest niższa od zadanej cwu (u mnie tak nie jest). Nawet jak to zrobi to pompa cwu się wyłączy i kocioł wariuje (opis w poście 1).
  7. Panie guitar, podałem dane, można uzyskać opinie?
  8. Dziękuję za pomoc. Sterownik Perfekt Z. Sytuacja bez czujnika - temp zadana 60, piec oscyluje +/+ 1,5, sporadycznie nadzór. Brak czujnika czyli temp płaszcza = temp bojlera. Wszystko super Sytuacja z czujnikiem - bez priorytetu, temp cwu 55, histereza 5 czyli pompa włączy się ponownie przy 50 cwu, pomimo, że do tej chwili pracuje tylko pompa co kocioł wariuje (opis w poście 1). Kocioł zachowuje się niestabilnie jak brak stałego obciążenia przez bojler i nie ma tu różnicy czy priorytet czy nie. Przy priorytecie wyłącza co na czas ładowania cwu i podnosi o 10st zadaną kotła jeśli jest niższa od zadanej cwu (u mnie tak nie jest). Nawet jak to zrobi to pompa cwu się wyłączy i kocioł wariuje (opis w poście 1).
  9. Kocioł KP15 Zębiec + bojler 300l - 170 m domu. Temp zadana 60 st. Kocioł chodzi stabilnie bez czujnika cwu +/- 1,5 st. Po podłączeniu czujnika cwu wchodzi na 63, stoi w nadzorze 30 minut, a potem w dwie minuty spada drastycznie do 52 st. Dobija znowu do 63 zżerając dużo groszku przy dużej mocy i cykl się powtarza. O co chodzi. Wszystkie pompy chodzą w pracy i w nadzorze, zawory zwrotne drożne, wskazania czujników dobre.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.