Skocz do zawartości

Stan13a

Forumowicz
  • Postów

    50
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    220m2 Ocieplony 1i1/2 suporex w śrotku wełna bazaltowa 4-5cm ,tynk + 8cm styropian
  • Instalacja
    Instalacja grzejnikowa przewymiarowana -26 grzejników , podłogówki tylko 9m2 , zawór 3D
  • Kocioł
    Zasypowy , obecnie gazowy ACV 18kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    mazowieckie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Stan13a

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jak nie deflektor = , to wstawiam ksztaltke kominowa ceramiczna PKU 180
  2. Własnie wstwiam deflektor, ale sprzedawcy nazywają ten rodzaj który ja chce wstawic przedłużką. A z kwasówki kosztuje 350 zł.
  3. Dziękuję za informacje , czyli nie warto cynkować. Pomaliuje więc farbą odporną na temperature ze 2 razy. Jesli chodzi o wentylację trudno jest zostwić uchulone okno przy temp. - 10 st.C lub wiekszej na całą noc. Dziekuje za pomoc !!!!!!
  4. Ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie? Komin nie jest za niski, ciag kominowy dobry, ale gdy brak wiatru lub jest minimalny dym dostaje sie częsciowo do przewodów wentylacyjnych. Miałem już w/w zwyżke ale to max 3 lata , do dzis siedzi na kominie podstawa od niej. Czy cynkowanie ogniowe nie przedłuży zywotności znacznie takiej zwyżnki ???? czy moze farba temperaturoodporna ???
  5. Potrzebuje wydłużyć nieco przewód dymowy. /Kocioł dobowy z wentylatorem opalany groszkiem/. Blachy kwasówki nie zdają egzaminu max 3 lata. Zastanawiam sie nad wykonaniem zwyżki w/w przewodu z blachy czarnej 2mm i nastepie ocynkowaniu ogniowym. Czy wydłuzy to znacznie trwałość czy raczej pomalować kilkakrotnie dobrą farbą. Orientacyjna max temp spalin w czopuchu to ok 250st.C , ale wyczystka będzie ok.8 m wyżej. Dziękuję za pomoc!!!!
  6. Stan13a

    Komin

    Ja mam taka klapkę. Jest to otwór wyczystny poniżej czopucha - na drzwiczkach zamontowana jest niezbyt mocna sprężyna. Jak nastąpi ewentualny wybuch gazów w kotle czy kominie, drzwiczki się uchylą a nastepnie sprężyna je zamknie.
  7. Jaki to zawór ? Symbol ? Jaki siłownik ? Jakiś prosty sterownik w/w zaworu???? I oczywiście orientacyjna cena? Dziękuje za odpowiedz !!!!
  8. sterow_v4a.pdfDiamont mają 3 lata gwarancji - serwis i części bez problemu, a te dobre Gnfoss , Vilo tylko rok. Sterownik tylko uniwersalny z możliwościa regulacji aż 23 parametrów. W załaczniku.
  9. Kiedyś człony w Camino uszczelniało się zwykłym kitem szklarskim . Można go zrobić samemu : kreda w proszku + pokost.
  10. Ja mam płytowy 40kW przez ok. 12 godzin podgrzewa wodę ponad 30 tys.litrów o około 5-6 st. C. Na Allegro wpisz płytowy wymiennik ciepła - jest tego duzo. Ja mam Urlicha zaok. 270zł.
  11. Camino to kocioł z poprzedniej epoki najlepiej grzeje komin i czopuch - czerwony przy temp.- 20 i więcej . Trwały bo żeliwny. Polecam np.DEFRO zasypowy
  12. Ja mam piec miałowy a palę tylko groszkiem więc nie widzę problemu.
  13. Rury napewno za grube , takie się kładło w latach 70-80 tych . Max to 1 i1/4 cala . Pompa CO 100-110W - polecam- DIAMONT - 3 lata gwarancji /polska / ok. 120 zł oraz sterownik uniwersalny ok. 300zł (retortowy, zasypowy,tradycyjny z dmuchawa, zgazowywujący drewno) - takiego używam do kotła zasypowwego. Sterownik jest zdalny przewodowy przewód do 100m długości /skrętka komputerowa/ - można by zasypać razem z rurami- rerulacja pełna np. w pokoju a nie w kotłowni. Wpisz w Gooogle tba - zdalny sterownik kotła CO. Jak będzie potrzeba, mam gdziec opis w pdf.
  14. Powierzchnia domu 245m2 dobrze ocieplony , okna 2 szybowe ale b.dobre . Temperatura w mieszkaniu 23 -24 st. C - cała zima -koszulka na krótki rękaw , woda bojler 140l /dwupłaszczowy / . Zużycie na najgorsza zime 6 ton ( groszek, miał). Kocioł CO ok. 30 -35kW kocioł zasypowy, zrobiony na wzór kotła "KOTŁOSPAW'.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.