Skocz do zawartości

!SEBA!

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O !SEBA!

  • Urodziny 03.04.1984

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Dębica

Osiągnięcia !SEBA!

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, kolego komus11 na początek udziel kilka informacji o podajniku, najprościej będzie jak z silnika podasz nazwę producenta napędu (NORD, GYROS), oraz producenta sterownika (GECO, TECH-jeśli tech to kolor obudowy :) ) Twój problem nie koniecznie musi być związany z samymi ustawieniami, chociaż miałem to samo po zakupie "TAŃSZEGO" węgla :D całą zimę się męczyłem. Pierwsze trzeba sprawdzić uszczelnienie pierścienia retorty oraz dysze powietrzne. Dobrze by było też odkręcić dmuchawę i zobaczyć czy klapka nie zarosła kurzem bo może się przycinać i to ona powoduje kłopoty z paleniem (przy okazji możesz napisać jaką masz dmuchawę czarna-srebrna). Jak sprawdzić uszczelnienie retorty postaram się wrzucić fotki jeśli nie wiesz jak to się sprawdza. Najprostszy sposób to zapaloną świeczką objechać w koło retortę na łączeniu pierścienia żeliwnego i obudowy metalowej retory. Opisz swoja instalację czy masz dwie pompy czy jedną oraz czy posiadasz zawór mieszający lub sterownik pokojowy.
  2. Zwiększyć czas podawania w podtrzymaniu w ustawieniach serwisowych standard to chyba 5 sek, ustaw 12sek. Czas przerwy w podtrzymaniu między 35-45 minut. Z tego co widzę to raczej nie działa poprawnie, ale przydało by się zdjęcie zrobione aparatem. Chcąc założyć zawór mieszający albo bypass i tak trzeba to przerobić.
  3. No to jest to obrotowa koronka :D 1. Problem z zapiekaniem węgla może być spowodowany zbyt wysoko ustawionym paleniskiem, tzn. jeśli węgiel się spala zbyt wysoko to koronka nie obraca spiekającym się węglem który już się pali tylko tym który właśnie się zapala. 2. Palenisko powinno być od retorty wyżej o około 3 cm. Bardzo spiekający się węgiel powinien się spalać na bardzo krótkich parametrach (przykład. czas pod 9 sek., przerwa 30 sek.) 3. Jeśli kocioł w podtrzymaniu wypala zbyt głęboko palenisko tzn żar jest po niżej pierścienia retorty to trzeba zmienić ustawienia serwisowe czasu podawania w podtrzymaniu. Co chodzi o zaoszczędzenie węgla to podstawą jest zawór mieszający albo bypass łączący zasilanie z powrotem. Napisz jeszcze jak masz połączone oba kotły bo zdarzają się błędy w podpięciu i w tedy woda z kotłów nie jest zabierana przez pompę równomiernie.
  4. Dokładnie nie pamiętam, ale jeśli masz nową to pierścień nie jest mocowany niczym do retorty i jest to jeden odlew, czyli pierścień i koronka z dyszami stanowią jeden element. Jutro będę miał zdjęcie to wrzucę link. Co chodzi o przerobienie to nie ma problemu przyjedzie serwis i przerobi na nowy model przeróbka trwa kilka godzin.
  5. SEKO ma już nową retortę i ta już się nie zapieka bo z tym był problem
  6. !SEBA!

    Seko 25Kw

    Chociem z której strony nie dopala tego paliwa?? od strony podajnika czy z przeciwnej?? Bania może zapycha dyszę bo jest palenisko za nisko. Czas podawania lub przerwa może zmienić się o sekundę i po paru dniach zacznie się zapadać.
  7. Witam, przeglądam temat i bardzo ciekawy <_< ładne obliczenia Panie Kongregacja ale trzeba tez dodac że istotna rolę odgrywa sam zasobnik CWU. Wybór jest duży na rynku i trzeba teraz stwierdzic jaki Kto ma i jak jest umieszczony czujnik. Też to ma istotna role licząc że chodzi tutaj w lecie o kilogramy. Wiec czas nagrzania wody w zasobniku jest tutaj też istotny jak i sam zasobnik CWU.
  8. Witam. Proponuje Panu kontakt z serwisantem firmy seko z Debicy. P.Sebastian. Udzieli Panu wszelkich informacji na temat tego kotła. POZDRAWIAM.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.