Skocz do zawartości

Darekas

Forumowicz
  • Postów

    79
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Darekas

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dostałem instrukcję techniczną z Carlo Poletti Co tak naprawdę ona oznacza że można głowicę ze strony prawej przełożyć na lewą ale co z przepływem. Wg tej instrukcji zasilanie powinno być po stronie prawej. Czy dobrze odczytuję ten rysunek, że zasilanie jest zawsze po stronie prawej. Ale jak przełożymy głowicę termostatyczną na stronę lewą to wtedy regulacja termostatem będzie na powrocie. Czy tak ma być czy to jest błąd w druku???
  2. A konstrukcja takiego przyłącza nie wymusza gdzie ma być zasilanie bo inaczej będzie np. stukanie w grzejniku?
  3. Koledzy hydraulicy pomóżcie laikowi. Tak na Was liczyłem.
  4. Sytuacja wygląda tak że rury Pex mam już poprowadzone i zakafelkowane glazurą i to w ten sposób że zasilanie jest po prawej stronie. A sprzedawca na początku twierdził że zasilanie do tego zaworu może być podłączone tylko po stronie lewej czyli odwrotnie niż mam ja. Wolę kupić inny zawór niż pruć glazurę ale jako jedyny można w nim zamiast głowicy termostatycznej wkręcić pokrętło manualne dlatego tak mi na min zależy..
  5. Witam Chciałbym kupić do podłączenia grzejników łazienkowych takie przyłącze kątowe Caro Poletii Carlo Poletti V421 Carlo Poletti Sprzedawca twierdził najpierw że zasilanie musi być po lewej stronie i nie można zmieniać ustawienia głowicy termostatycznej. Później zmienił zdanie i mówił że można go rozbierać i przekładać ze strony prawej na lewą i odwrotnie. Ma ktoś doświadczenia z tym zaworem. Jak jest prawidłowo tzn z której strony musi być zasilanie z prawej z lewej czy może strona jest dowolna. Czy przekładając głowicę można z jednej strony na drugą zmienia się też zasilanie. Pomóżcie mi rozwikłać ten problem.
  6. Czy ma w tym wszystkim znaczenie czas w jakim doszło do spadku ciśnienia. Czy powietrze ma prawo zejść prawie w całości z instalacji. Czym ciśnienie było niższe tym szybciej się obniżało a na samym początku przy 5 bar przez 30 min nic nie drgnęło
  7. Przez 3 ostatnie dni ciśnienie z 3,5 bar spadło do 1 bar. Czy powinienem się martwić? Nawet jak weźmiemy w/w zjawiska fizyczne jakie mają wpływ to jednak jest to spadek zbyt duży. Czy może jest to normalne że powietrze zawsze po pewnym czasie zejdzie z instalacji.
  8. Nie mam jeszcze gotowego przyłącza wodnego i instalacja nie jest w całości skończona dlatego powietrze a nie woda. Nie potrafię sobie wytłumaczyć dlaczego przez pierwsze 30min ciśnienie nie spadało a później zaczęło spadać i cały czas spada mimo że ciśnienie jest coraz niższe. Dlaczego cały czas uchodzi powietrze?
  9. Chodzi mi pomoc w interpretacji próby ciśnieniowej w instalacji wodnej wykonanej z rur polipropylenowych. Instalacja nabita powietrzem do 5 bar. Po 30 min spadek ciśnienia minimalny. Ale po 2 godz. spadek był już 0,6bar dobito ponownie instalację do 5 bar po 2 godz. spadek o 0,3bar czyli można przyjąć że próba wypadła prawidłowo czyli nie ma nieszczelności. Ale kto mi wytłumaczy dlaczego jest ciągły spadek ciśnienia w instalacji od 0.2 do 0.6bar przez 24 godz.?????? Wskazania manometru cały czas pokazują spadek ciśnienia. Czy ma tutaj znaczenie to próba jest wykonana powietrzem a nie wodą?
  10. Poszukuje moduł grzejnikowy przyłączeniowy kątowy do grzejników z zasilaniem dolnym typu V. Tylko potrzebuje znaleźć przyłącze kątowe które będzie estetycznie i ładnie wyglądało. Mają to być grzejniki dekoracyjne. Macie jakieś namiary
  11. Jakie macie doświadczenia i opinie na temat grup pompowych Meibes. Grupy pompowe Meibes Po tym jak zrezygnowałem z zakupu kotłowni Vaillant poszukuje grupy pompowe innego producenta. Oryginale Veissmann są bardzo drogie.
  12. Myślę że firma Vaillant już pracuje na tym aby uzyskać odpowiednie certyfikaty :angry:
  13. Przypadkowo się o tym dowiedziałem dzień przed zakupem. Ponieważ firma Vaillant tak traktuje klientów zrezygnowałem z zakupu jakiegokolwiek produktu firmy Vaillant. W kotłowni będzie kocioł innej firmy. Na moje pytanie czemu autoryzowani serwisanci Vaillant nie wiedzą nic o takich ograniczeniach nie uzyskałem odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.