Skocz do zawartości

kojot

Forumowicz
  • Postów

    55
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana kojot w dniu 20 Października 2014

Użytkownicy przyznają kojot punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Duży dom z lat '30.
  • Kocioł
    Termo tech KRS TECH DUO 18kW

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Będzin

Ostatnie wizyty

5 811 wyświetleń profilu

Osiągnięcia kojot

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Oddany Unikat
  • Starter dyskusji
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. Dziękuję za pomysł ale w najbliższym czasie wydanie 2700-4500 nie wchodzi w grę więc trzymajmy się tematu.
  2. Witam kolegów. Mam prawie 100 letni dom. Jeden narożny pokój w ogóle nie ma wentylacji a bardzo się o nią prosi. Mój pomysł jest taki, żeby się przebić przez ścianę i wyprowadzić rurę pcv jak rynnę. Najlepiej bez wentylatora, żeby nic nie szumiało. Ewentualnie wentylator kanałowy na końcu tej rury. O wentylacji niestety nie mam pojęcia. Stąd mam w głowie masę pytań. Począwszy od średnicy takiego kanału. Jeśli to by działało grawitacyjnie, to jakiej długości kanał(rura), czy wystarczy rura pcv puszczona jak rynna po ścianie? Jeśli nie to jakiej wydajności wentylator? I ogólnie jakieś porady? Pomieszczenie ma ~40m3 i jest na parterze, budynek ~10m wysokości. Żeby była jasność, nawet w dalszej przyszłości nie przewiduję żadnego poważnego remontu na zasadzie współczesnej pełnej wentylacji/rekuperacji. Dlatego bardzo proszę o porady. Pozdrawiam.
  3. kojot

    Ekomiał Greenpal

    Orientuje się ktoś, jak obecnie z dostępnością? Od tygodnia odświeżam stronę pgg i ciągle brak towaru. Dostałem od nich info "W miarę możliwości produkcyjnych produkt jest dodawany do oferty Sklepu" czyli nic nie powiedzieli. Może ma ktoś info np. o której godzinie wrzucają, tak jak w ubiegłym roku? Czy teraz jest jak popadnie?
  4. Pierwsza sprawa to moc... Wśród jednego typu, wraz ze wzrostem mocy, rosną również wymiary. A Ty zapomniałeś podać tego "detalu". Następnie piec trzeba podłączyć, co wymaga nieco miejsca. Kwestie ppoż sobie chyba musisz odpuścić, bo musiałbyś piec ustawić w środku pomieszczenia. To tyle z mojej strony, bo jeśli chodzi Ci tylko o dopasowanie, to nie wiem dlaczego sam nie przejrzysz katalogów na stronach producentów.
  5. Gdziekolwiek by on nie był(pewnie pod dachem) to ja nie widzę sensu aby go ocieplać. Chyba że ktoś ma zbiornik w miejscu gdzie są ujemne temperatury;]
  6. Dedykowane zasilanie awaryjne do co http://tatarek.com.pl/index.php?produkt=TZ...u&podkat=u8
  7. Dedykowane zasilanie awaryjne do co --> http://tatarek.com.pl/index.php?produkt=TZ...u&podkat=u8
  8. kojot

    Rodzaje węgla

    Ooo, witam po sąsiedzku:) Zazdzwoniłem niedawno do KHW, konkretnie do pana mgr inż. Grzegorza Falkusa z Zespołu Przeróbki Węgla i Jakości Produkcji żeby się konkretnie dowiedzieć... Miło mi było że mnie nie zbył ale fakt faktem, odpowiedział tak pokrętnie, że wyszło na "co byś pan nie kupił i tak się będzie dobrze palić". Wracając do typów. Na pytanie o różnicę między "płomiennym"(31) a "gazowo-płomiennym"(32), usłyszałem, że mam złe informacje i KHW sprzedaje wyłącznie węgiel "energetyczny" z czego logicznie wynika, że już choćby "gazowo-płomienny" węglem energetycznym nie jest. Piszę głupoty? Piszę to co usłyszałem i od kogo usłyszałem. Nie wiem jak inni, ale skoro mamy w swoim gronie geologa, to ja bym się chętnie dowiedział czegoś więcej o znaczeniu tego-po-przecinku. Chętnie posłuchamy czegoś więcej od znawcy, bo gdyby to było takie proste, to dlaczego w tabelach udostępnianych przez kopalnie, obok zawartości chloru albo siarki, nie ma podanej zawartości "C"??? @jerryk, źle mnie zrozumiałeś. W mojej wypowiedzi nie było żadnej ironii.
  9. Piszesz bzdury. Nie będę Ci tego logicznie uświadamiał bo nie jestem fachowcem. Albo właściwie jestem, obecnie już napewno lepszym niż ten idiota który robił u mnie instalację. Powie Ci tylko tyle, że zawsze coś się może wymknąć z pod kontroli. U mnie od 2 dni komin tak wyrywa, że jest 10* ponad ustawienie. Jak Ty w ogóle piszesz? Najpierw o sytuacji w kotłach z miarkownikiem, a jako przykład podajesz kocioł ze sterownikiem(czyli dmuchawą)? Interesujesz się CO amatorsko czy zawodowo?
  10. A ja do tej pory myślałem że Amanda to Ona... Robiłeś to u siebie w domu czy u kogoś?
  11. No ja przepraszam bardzo, ale to pytanie to już raczej z typu dziecinnych albo panów z dwiema lewymi rączkami. Zauważyłem to samo u siebie po 3 miesiącach od oddania instalacji. Co gorsza, komin wciągał w miejscu rozszczelnienia powietrze z piwnicy zamiast spalin z kotła. Z kotła się dymiło. Wziąłem pierwszą lepszą rzecz jaką miałem w piwnicy tj. zwyczajną bronzową tamśmę klejącą. Miało być na dzień- dwa, a jest do tej pory bo jest szczelnie. Obmurowanie "glinką szamotową" sobie odpuść, to co się obecnie sprzdaje pod taką nazwą nie ma wiele wspólnego z prawdziwą gliną. Gdyby ktoś tu chciał dyskutować, to mam sąsiada zduna(wiecie kto to bez szukania na google?). Gdyby silikon się przepalił, polecam zetstawy naprawcze do układów wydechowych w samochodach. One są przeznaczone właśnie do utykania i łatania miejsc narażonych na wysokie temperatury. Tak w ogóle, jeśli przez czopuch spaliny wracają do kotłowni to jest już poważny problem i trzeba zadbać o sam komin który za słabo ciągnie a nie czopuch. Widziałem kiedyś stary piec kuchenny, którego czopuch był zwyczajnie wsadzony we wlot komina. Palec by tam nie wszedł, ale szczelności tam nie było ani krzynę. Nic się nie uklatniało. Nie sprawdzałem ale daję głowę, że komi ciągnął i spaliny i powietrze z kuchni. Wnoski są chyba jasne.
  12. Są przypadki, kiedy żadna, nawet najlepsza elektronika nie zastąpi tak prostego patentu jak naczynie wzbiorcze. W pewnych przypadkach np. tutaj rozwiązania najprostrze są najlepsze. Dziwny zbieg okoliczności ale dokładnie wczoraj zagotowala mi się woda. 63 litry gdyby to kogoś interesowało. Miarkownik ciągu działa. Łańcuszek zwisał jakby był za długi. Śruba rygulująca minimalne otwarcie klapy dolotu powietrza wykręcona. Jedynie minimalnie otwarte przysłony powietrza dopalającego. Nie wiedzieć czemu, żar poszedł w stronę zasypu i powiedzmy że komora spalania lekko zwiększyła swoje rozmiary. Nie pierwszy już raz jestem wdzięczny osobie która wymyśliła taki system. Dawno dawno temu, w odległym USA, ekipa najlepszych na świecie inżynierów usłyszała takie zdanie "Houston, we've got a problem". I w dupę że tak powiem wzięły ich obliczenia, teorie i zabezpieczenia...
  13. UUUUuuuuu... teraz to pojechałeś... Alkohol to nie tylko etanol i metanol. WIĘKSZOŚĆ jeśli nie wszystkie obecnie produkowane płyny do chłodnic są na bazie glikolu a to jest właśnie alkohol. Różnica między tymi firmowymi a różnymi wersjami borygo, to właśnie dodatki wzbogacające. Oczywiście skoro w silniku się nie zapala to w podkowie też nie powinno. Dalej trzeba by się tylko zastanowić jak to działa na miedź...
  14. To jest bardziej pytanie do kominiarza. Nawet najlepszy instalator C.O. nie ma aż takich wiadomości o kominach jak kominiarz.
  15. Płyny niezamarzające są rzecz jasna nie tylko na bazie palnych alkoholi. Jak się człowiek bardzo uprze, to wynajdzie sobie w internecie takie substancje które tylko doleje do wody i ona nie będzie zamarzać a i instalacji nie zeżre. Przecież w tym domku nigdy nie będzie takiego mrozu jak na zewnątrz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.