Skocz do zawartości

Lorlen

Stały forumowicz
  • Postów

    209
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana Lorlen w dniu 28 Listopada 2017

Użytkownicy przyznają Lorlen punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    śląskie

Ostatnie wizyty

1 326 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Lorlen

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

8

Reputacja

  1. Lorlen

    Ekomiał Greenpal

    Niebieski wymiennik? U mnie jasno szary za sprawą dodawanego wapna do GreenPala, żeby spieki się kruszyły. Teraz spala się dużo lepiej bo dobrałem się też do warstwy groszku z zeszłego sezonu, na którym jest wsypany miał i powstała mieszanka.
  2. Lorlen

    Ekomiał Greenpal

    Jeżeli masz palnik Ekoenergii to możesz mieć problem ze spiekami. Ten miał na wiosnę był o 130zł tańszy od groszku dlatego go kupiłem. Ale palenie nim na Ekoenergii to u mnie kłopot. Ten palnik niestety nie jest przystosowany do "spalania paliw trudnych" jak to producent pisze w reklamie, zwykła ściema. Przerobiłem już wiele paliw w różnych granulacjach i mieszankach. Najlepszy niestety dla Ekoenergii jest groszek 5-25 mm 26-28MJ inne generują problemy. GreenPalu już nie kupię-chyba że będzie po 300 za tonę.
  3. Lorlen

    Ekomiał Greenpal

    makog Próbowaleś palić groszkiem z naszej KWK Rydułtowy? Kolega kilka postów wcześniej pisał że rozbijał młotkiem orzech który mu pozostał po zasypowcu i spalił go potem jako groszek i......dało się
  4. Lorlen

    Ekomiał Greenpal

    Raczej nadmiar sadzy osadzającej się w kotle
  5. Lorlen

    Ekomiał Greenpal

    Po drastycznym obniżeniu siły nadmuchu z 38% na 25%, po nocy, brak przesypanego opału w popielniku. Spieki są nadal, ale dają się wypchnąć z palnika przez kolejne dawki opału. Ciekawe czy zadziała to dobrze podczas mrozów? Dążenie do spalenia jak najmniejszej kwoty pieniędzy może kosztować dużo nerwów-czego nikomu nie życzę.
  6. Lorlen

    Ekomiał Greenpal

    Kolego, jak spala się paliwo, zależy od wielu rzeczy. Zupełnie możliwe, że to tylko ten miał wykazuje zwiększone tendencje do spiekania, chociaż niektórzy dobrali tak dawki i powietrze że nie mają problemu. Ale, że spalasz groszek z Rydułtów bez spiekania to aż się wierzyć nie chce. Patrzę z okna na tę kopalnię. Nikt z nas nie kupuje tego groszku choć tani, bo palić się tym podobno nie da.
  7. Lorlen

    Ekomiał Greenpal

    No właśnie, gdybyśmy znali odpowiedzi na te "dobre pytania", nasze kotłownie działałyby skuteczniej. Zajrzałem do kotła, spieki ciągle tam są, ale zdaje się, że nieśmiało zaczynają wykazywać tendencję do opuszczenia palnika pod wpływem podawania kolejnych porcji miału. Przekonam się rano.
  8. Lorlen

    Ekomiał Greenpal

    Masz nadmuch 35% ale od jakiej liczby obrotów dmuchawy?
  9. Lorlen

    Ekomiał Greenpal

    U mnie miejscami spieki zalepiają dopływ powietrza do złoża i palnik przesypuje dość dużo nie spalonego węgla, szczególnie nocą. Palę w PIDzie. Przerwy podawania mam 70s najkrótsza i 80s najdłuższa, czas podawania od 1 s do 4s. Prawdopodobnie muszę wyregulować siłę nadmuchu powietrza. Na razie maksymalny wentylator roboczy obniżyłem z 38 do 27. Czekam na efekty. Może ktoś ma gotowe nastawy dla tego palnika pod Greenpal.
  10. Lorlen

    Ekomiał Greenpal

    Czy ktoś spala Greenpal na palniku ekoenergii? Mam kłopot ze spiekami.
  11. Mam FIREECO FARGO 19kW. Palnik "duża Ekoenergia", sterownik Tech St 580 z PID, motoreduktor energooszczędny Besel. Po pierwszych potyczkach z paleniem w kotle z podajnikiem i sromotnych porażkach, dzięki naukom pobranym od doświadczonych i życzliwych forumowiczów, udało mi się opanować sterownik i zacząłem cieszyć się nowym kotłem. Kotły FIREECO niczym nie odstają od kotłów "wiodących producentów". Jestem po pierwszym sezonie grzewczym gdzie ogrzewam dobre 180 m kw budynek z lat 60 kiedy to nikt nie zawracał sobie głowy zagadnieniami termoizolacji. Kocioł spisał się doskonale, w domu 25 stopni i co za tym idzie słuszne zużycie opału. Ale nikt z domowników nie narzekał że chłodno w domu. Żadnych problemów z podajnikiem, zrywającymi się zawleczkami. Dorobiłem jedynie obieg dosuszania paliwa w zbiorniku, według sposobu podanego na forum dla Ekoenergii i to wszystko. Po pierwszym sezonie jestem zadowolony. Mam nadzieję że dalej będzie dobrze i broń Boże nie namawiam nikogo do zakupu. Ja kupiłem bo był dla mnie atrakcyjny cenowo. O producencie i samym kotle nie wiedziałem nic. Ważne było dla mnie że producent na moje życzenie zamontował w kotle urządzenia uznanych wytwórców jak Tech, Ekoenergia i Besel. Reszta to blachy choć w moim wypadku grubości 8mm, bo takie chciałem. Opału spaliłem dużo bo i zima była dosyć mroźna i dom nie specjalnie docieplony. Czy warto było zakupić? Mam nadzieję że będę mógł coś dobrego powiedzieć na ten temat za kilkanaście lat. Poprzedni kocioł "śmieciuch" służył u mnie 32 zimy.
  12. Ja wrzucam czasami na palnik dużej Ekoenergii. Żadnego cudownego działania tych obierków jednak nie zauważam. Sadza i pyły osiadają czy spalam obierki czy nie. Bardziej na ilość sadzy pomaga wysoka temperatura na kotle. Pozbywam się tych obierków aby nie gniły w kuble na śmieci.
  13. Lorlen

    Ekogroszek Z Castoramy.

    U mnie "Niedźwedź" brunatny z Castoramy palił się dobrze, ale popiołu było więcej no i suchy to on nie był. Dodatkowo znajdowały się w nim bryłki metalu wyglądające jak bryłki węgla, co powoduje zagrożenie dla co najmniej zawleczki-trzeba uważać, wysypywać z worków do wysuszenia. Aktualnie ten węgiel Castorama sprzedaje w cenie 500 zł za tonę. do palenia w trybie lato jak najbardziej się nada.
  14. Jeżeli chodzi o groszek 5-25 to zakupiłem z kopalni "Jankowice" typ 32.2 min 28MJ/kg. Cena kopalni 546,12 za tonę. Pali się bardzo dobrze, szuflada popielnika czyszczona raz w tygodniu, kocioł raz na trzy tygodnie. Ogrzewam teraz CWU i podłogówki w łazienkach. Jeżeli ktoś zastanawia się co zakupić na sezon to śmiało może wybrać groszek z "Jankowic".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.