Skocz do zawartości

Łukasz01

Forumowicz
  • Postów

    31
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom: 2 kondygnacje po 70m2 plus nieogrzewana piwnica.
    Ściany: 20cm pustak max, 6cm styropian, 12cm suporex
    Okna: plastikowe 6 komorowe
  • Instalacja
    podłogówka 55m2, grzejniki 85m2
    zawór 4d z siłownikiem, podłogówka z mieszaczem w rozdzielaczu
  • Kocioł
    Węglowy z podajnikiem 20KW MGSpaw Tauron

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Rzeszów

Ostatnie wizyty

1 058 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Łukasz01

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Myślę że sporo jest użytkowników przewymiarowanych kotłów, sam do takich należę. Ale nie tędy droga aby obcinać modulację, lepiej byłoby zmniejszyć dynamikę modulacji i piec chodziłby tak jak powinien... Przy większych mrozach miałem dynamikę ustawiona na 1 i wtedy ster fajnie sobie radził. Ale niestety jak na razie pozostaje obcinanie modulacji.. :/
  2. Witam, jak u Was działa opcja dynamika w menu modulacja? Widac różnice w działaniu między 1 a 7? Bo u.mnie praktycznie bez różnicy. Bardzo się ucieszyłem widząc tą opcję w wersji 2.18 Bo przy przewymiarowanym kotle modulacja faluje i to nie tylko mój problem. Przydałoby się rozszerzyć ten parametr znacznie, np od 1 do 40 gdzie 20 to byłaby dynamika standardowa. Poza tym super sprawa z ilością opału i alarmem. Mam siłownik esbe i %otwarcia po trzech dniach pokazuje dobrze. Stabilizację mam ustawiona na 60, żeby siłownik nie falował niepotrzebnie.
  3. witam, podobnie jak kolega Jockey zastanawiam się nad frezowaniem podłogi w salonie pod ogrzewanie podłogowe. Aktualnie mam tam dwa grzejniki i chciałbym zamienić je na dwie pętle podłogówki. Zastanawiam się czym zalewa się ułożone w rowkach rurki?
  4. Jestem "ZA" :) lub dodać możliwość regulacji (zwiększenia) histerezy kotła (domyślnie 0,2°C) - na to samo wyjdzie
  5. Sugerowałbym Ci obniżyć jeszcze moc max tak do 50-60% i zwiększyć max. czas przekrocz T. w menu modulacja do 30min, poprawi to pracę kotła. Dopóki nie będzie dobrego mieszania wody w kotle to praca kotła będzie "dwustanowa" i takie skoki temp. kotła. Możliwe, że jeśli pompka CWU będzie działać cały czas, to znacznie poprawi pracę kotła.
  6. Bo po wykresach widać, że masz dobre mieszanie w kotle. U siebie w przyszłym roku będę myślał o pompie kotłowej, bo na razie piec działa w "dwustanie" grzeje i się wychładza naprzemiennie (temp na kotle mi skacze w zakresie 8°C).
  7. jak masz rozwiązane mieszanie wody w piecu? Pompa kotłowa czy pompka CWU działa non stop?
  8. wzrosło z 17-18kg/dobę do 29kg/dobę, na zewnątrz -11°C
  9. wadus - może warto zainwestować w sterownik zaworu 4D.. jak ze spalaniem u Ciebie teraz?
  10. Dokladnie do takich samych wniosków doszedłem. Ale jak zwiekszę temp. w obiegu CO to termostaty na grzejnikach zakręcają mi obieg i woda wolniej krąży. Zwiększenie obrotów pompki daje to, że więcej ciepłej wody z pieca idzie poprzez zawór 4D do obiegu CO, czujnik daje sygnał do sterownika, a sterownik przykręca zawór i koło się zamyka.... Jedyna sensowna rzecz jaka przyszła mi do głowy to należałoby jakimś sposobem polepszyć przekazywanie temperatury pomiędzy wymiennikiem pieca a czujnikiem termometru, tylko nie wiem jeszcze jak :)
  11. Zmieniłem ustawienie czujnika temp. kotła: z oryginalnej dziury w kotle dałem na rurę zasilającą. Efekt taki, że piec minimalnie krócej pracuje i szybciej dobija do zadanej temp. Ale to sa znikome różnice. Nic poza tym się nie polepszyło. Dalej sterownik pracuje jakby w dwustanie :/ Zastanawiam się czy to źle?? Przecież nie zainstaluję bojlera jako bufor ciepła tylko po to żeby mieć ładne wykresy..? Już sam nie wiem. Jest ktoś może z takim sterownikiem i nie używa pieca do grzania CWU. Może jakieś podpowiedzi... U mnie pył tez jest, tylko trochę mniej, szary i raczej na samym piecu i podajniku. Wadus jak spalanie u Ciebie po zmianie. Ja mam wpa06 powietrze 1-24% Temp pieca 62°C - sadzy brak, tylko szary pył, ale jak zmniejszyłem na jeden dzień temp. pieca do 55°C to w wymienniku pojawiła się czarna sadza.
  12. a czujnik temp na piecu masz w na rurze wychodzącej z pieca, czy w oryginalnym miejscu na czujnik w piecu?
  13. Dzięki wielkie za odpowiedź! Do podłogówki mam osobną pompkę i mieszacz także z tym nie ma problemu. zacznę od sprawdzenia czujnika pieca teraz mam w fabrycznym wejściu owinięty folią aluminiową.. przełożę go na rurę zasilającą. Opóźnienie w modulacji mam na 30min. Na powrocie pieca mam 48-50°C Własnie przelozylem czujnik temp pieca. Temp. od razu skoczyla o jakies 2°C.Ciekawe co z tego wyjdzie..
  14. wadus czy oprócz włączenia pompki do boilera na stałe coś jeszcze robiłeś w celu uzyskania takich wykresów? Ja mam podobną instalację (5grzejników i 50m2 podłogowki) i piec(20KW) do Twojego, jednak nie mam boilera CWU bo grzeję gazem. Czy jest jakaś szansa aby spalanie było takie jak u Ciebie? Moje ustawienia: Powietrze 25% Modulacja 5-50% temp. Pieca 62°C temp. za zaworem 4D 39°C (zawór 4D sterowany siłownikiem, zazwyczaj ustawiony w okolicach 30%) Pompka CO działa caly czas. Jak zwiększę modulację max to piki są węższe i wpada w podtrzymanie. Teraz spala kolo 22kg/dobę i jast tylko szary pyl w wyczystce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.