Skocz do zawartości

Tedisan

Stały forumowicz
  • Postów

    108
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana Tedisan w dniu 23 Marca

Użytkownicy przyznają Tedisan punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

739 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Tedisan

  1. PC mam mono Samsung EHS 8kW, z pompą po mojej stronie z sygnałem PWM więc pompa sama reguluje sobie przepływ, ta pompa pcha wodę do wymiennika. Po stronie odbioru mam dwie pompy i ustawiony stały na nich przepływ, jedna pcha w podłogę, druga w grzejniki na piętrze.
  2. Hej, ja już po raz kolejny polecę podłączenie 3T, ogólnie w mojej ocenie tak wielki bufor bez dodatkowego źródła ciepła to trochę pomyłka w przypadku pompy ciepła gdyż jedną z jej największych zalet jest wyrzucanie z siebie energii w punkt by jak najbardziej zoptymalizować jej stratę a nie nabijanie bufora, zobacz mój wątek, sambor jak zwykle pomógł 😉 może coś z niego wyniesiesz i Ty.
  3. Kolego grzanie prądem 1:1 za koszt pieca na poziomie ~5k PLN to nie jest najlepszy pomysł w mojej ocenie, tym bardziej, że za ~15k masz grzanie prądem 3.5:1, zwróci się po trzech, czterech latach a prąd raczej tanieć nie będzie.
  4. Panele to ostatnio nie lada zagwostka jako, że rząd ma coś zmieniać w programie prosumenckim i jeszcze się klaruje co dokładnie. Dziś system net-billingu to kompletna porażka po stronie właściciela i zwrot nie-wiadomo-kiedy.
  5. Od siebie polecam podłączenie 3T, również mam dwa obiegi i ostatnio zmieniałem z podłączenia równoległego, z buforem jako sprzęgło, na podłączenie 3T, chodzi dużo lepiej, prądu zużywa mniej. Co do nabijania bufora pompą ciepła to w mojej ocenie nietrafiony pomysł strasznie z tego względu, że jedną z największych zalet pomp ciepła jest fakt, że mogą dać dokładnie tyle energii ile dom potrzebuje, ergo, najniższa możliwa strata jeśli chodzi o jej nadmiar.
  6. Podsumowując, trzy najważniejsze informacje: * czy 100% grzejniki * jaka temperatura w grzejniki idzie (teraz i gdy jest bardzo zimno) * ile węgla spalacie w sezonie Jeśli macie PV na starych zasadach (net metering) to bardzo dobra wiadomość dla przyszłej ewentualnej zmiany źródła ciepła na PC
  7. Rocznie serwis 500-800 PLN. Czynności po Twojej stronie, z reguły żadne.
  8. Więc dość szybko zwróci Ci się pompa ciepła plus dołożenie paneli Jesli nie wiesz jaką umowę podpisałes to dobrze wszystko posprawdzaj lepiej.
  9. Kolego jak masz panele w starym systemie to PC plus dołożenie do 6-8 kWp i jesteś zrobiony na lata.
  10. Raczej przez szczelność zamrażalnika i jego izolację, agregat musi odprowadzać relatywnie mało ciepła ze środka.
  11. 4*C między wyjściem z pompy a wyjściem z bufora to dość sporo, ja mając 300L bufor traciłem 2*C, proponuję zwrócić uwagę na docieplenie przewodów, z opisu wnioskuję, że monoblok?
  12. Widzę, że masz dwa punkty dla krzywej zdefiniowane, moim zdaniem jest to strasznie mizerne rozwiązanie (sam mam takie), idealnym powinny być trzy punkty, dla ujemnej, okolice zera i dla dodatniej gdyż zauważyłem, że zapotrzebowanie na ciepło niekoniecznie liniowo współgra ze spadkiem temperatury, nie uwzględniając choćby wilgotności względnej, która na odczuwanie temperatury wpływa bardzo istotnie. Jak ustawisz, krzywą tak, że przy -15 jest okej to jeśli chcesz by w okolicach zera temperatura była w porządku musisz mocno przestrzelić punkt dla +15 i jak tylko temperatura wzrośnie to 5-7*C jest zaś za gorąco. Zwyłke sterowniki techa z pogodówką czy eurostera mają to tak rozwiązane a pompy za XX XXX tysi nie, żenuła.
  13. Większe kaloryfery wymagają dostarczenia, kolokwialnie, większej ilości ciepłej wody. Jeśli instalacja jest na jakichś cienkich przewodach może się okazać, ze pompa nie będzie w stanie takiej ilości wody, przez układ przepompować żeby zapewnić odbiór na odpowiednim poziomie. Bodaj o to koledze @sambor chodziło?
  14. To minus 20 to zdaje się temperatura projektowa, dla której wszystkie takie wyliczenia trzeba opierać żeby być zgodnym z przepisami. Obiło mi się o uszy, że branża już kilka lat próbuje je zaktualizować u ustawodawcy ale na razie bez skutku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.