Skocz do zawartości

wiesgaj

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia wiesgaj

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jeszcze nie robiłem OP ale grzejnikowe z rozdzielaczy mam już kilka za sobą .Ale od czego jest forum. Czyli jak na rozdzielaczach OP to musiały by być ogulnie 3.Grzejniki 1 góra i drugi dół .OP trzeci. To w łzience musiał by być odpowietrznik do OP chyba że rozdzielacz do OP dać u góry? A ogulnie to nie bawić się w RTL tylko zabudować mieszacz ,Tak radzicie? Czy RTL też dobrze się sprawują?
  2. Czy lepiej było by jeszcze rozdzielić jadalnie od kuchni i zrobić 2 osobne ogrzewania na RTL. W tedy były by 4 OP z zaworami RTL? Bardzo prosił bym o komentarze bo w tym tygodniu chciałbym ruszyć z pracami. Z góry dziękuję.
  3. Jeszcze pytanie czy robiąc OP na RTL można na tym samym rozdzielaczu co grzejniki? A jeśli tak to czy montując zawór 4D nie będzie mieć negatywnego wpływu na podłogówkę? Zawory RTL planuję zamontować na powrotach, ale zaraz za pętlą podłogówki w pomieszczeniach na ścianie.
  4. PO na dole to pomieszczenie 1,9,3,4,8. Na górze to 16. Kotłownia to 6. Na dole 1 podłogówka to 9,3,4 druga 8,1.Tak to sobie podzieliłem.
  5. W moim nowym domku sam chciałem sprubować sił z ogrzewaniem. Na dole ma być 5 grzejników i 2 podłogówki.Na górze 6 grzejników 1 podłogówka. Przeglądałem mieszacze i jestem w kropce. Jest tyle rodzaji mieszaczy i osprzętu że mam mętlik w głowie. A że nie jestem zbyt majętnym, interesował by mnie niedrogi a w miarę funkcjonalny układ mieszania.Do grzejników to sprawa prosta.Gorzej z podłogówkami gdzie mieszacze są nawet za kilka tys.zeta.Właśnie jaki model mieszania podłogówki wybrać by było niedrogo a w miarę dobrze.
  6. Jak pisałem palę miałem nie papierami a sadza zapaliła się ok.22.00. Więc to nie przy rozpalaniu tylko przy stałopalności. Komin mam z cegły pełnej starego typu.U mnie było czuć w domu ale nie tak aż źle.Tylko komin ręką nie dotkniesz. Bardziej ta sadza mnie interesuje jak palić w takim piecu ,lub jak przerobić go, by uniknąć podobnych incydentów. Ewentualnie czyszczenia co miesiąc komina wyciorem
  7. Co chcę osiągnąć, by spalanie w tym piecu nie smoliło tak komina ,bo trudno co miesiąc czyścić go. A jak przegapię ten moment to pożar w kominie. No i czy jest to możliwe .Bo znajomi czyszczą kominy 2 x do roku i śmieją się ze mnie.
  8. Ja też chciałbym się dołączyć. Komin czyszczony we wrześniu a dzisiaj gorący bo się zapalił. Palę miałem suchym. Sterownik steruje wentylatorem do popielnika. Tem. spalania 55st.C .Przedmuchy i moc wentylatora ustawiony tak by nie przedmuchać pieca .Tem. nie przekracza tem. zadanej oscyluje 54-55 a dmuchawa na minimum sobie cały czas dmucha. Nie wiem co z tym zrobić.Poradźcie. A oto mój piec dolniak tak mniej więcej.
  9. Mam jeszcze pytanie bo właściciel się rozmyślił z ogrzewaniem podłogowym na dole ale zostanie u góry . Czy rurę od pieca do mieszacza podłogówki z przed zaworu trójdrożnego dać dodatkowo. Bo rury które pójdą na piętro do grzejników są po zawo. truj. ,no i ta woda będzie już schłodzona przez ten zawór. Czy można pompę cyrkulacyjną wpiąć przed zaw.truj? W tedy temp. na piętro i na Cwu będzie taka jak na kotle.Czy taki układ będzie prawidłowy.
  10. No tak jeśli nie było by zaworu 3 drożnego .Zawór ten obniża temperaturę na grzejniki to i na Cwu . Jeszcze jedno czy zawór zwrotny równoległy do pompy jest niezbędny? Mianowicie przy braku zasilani i tak jest brak cyrkulacji przy Pex w podłodze .U mnie jest tak jeśli zabraknie prądu to opory są zbyt duże.
  11. No i o to mi chodziło czy te 3 pompy są niezbędne do poprawnej pracy takiego układu.
  12. No a jeśli by zrezygnować z pompę od Cwu to będzie działać cyrkulacyjnie .
  13. A mógł by mi kolega napisać konkretnie które to szafki . U mnie będzie 6 grzejników i 2 podłogówki no i Cuw.
  14. Mniej więcej będzie to. Oczywiście 2x podłogówka i 6x grzejnik z rozdzielaczy. Pominąłem zbiornik wyrównawczy otwarty i zawór zwrotny przy pompie. To taki duży skrót. Mnie najbardziej chodzi o minimalizację pomp oczywiście bez uszczerbku w ogrzewaniu.
  15. Moje pytanie to czy można zmniejszyć liczbę pomp.Konkretnie to :1 pompa do dwóch podłogówek z zaworem mieszającym temperaturowo, 2 pompa do zaworu 3 lub 4 drożnego na grzejniki, no i 3 pompa do Cwu którą wpinamy przed zawór mieszający na grzejniki. 3 pompy to pobór elektryczny a jak wiemy prąd nie jest tani. Czy Cwu będzie pracował grawitacyjnie w takim układzie,znaczy się czy pompa od grzejników nie będzie zmieniać cyrkulacji w Cuw.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.