Skocz do zawartości

sebek77

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sebek77

  • Urodziny 29.01.1977

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    warm. maz.

Ostatnie wizyty

1 620 wyświetleń profilu

Osiągnięcia sebek77

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jeżeli nie dam zaworu różnicowego na obiegu grzewczym, to czy w przypadku braku prądu woda pójdzie na grzejniki grawitacyjnie? Czy niedziałająca pompa nie przyhamuje wody?
  2. Zdjęć na razie nie mogę zrobić (chwilowy brak aparatu). Zamieszczam schemat instalacji po modernizacji. Wydaje mi się, że tak to powinno wyglądać. Jeżeli są błędy to proszę o wskazanie. Ilość grzejników tylko poglądowo. Będzie taka jak na pierwszym schemacie. Zasobnik umieszczę jednak na poddaszu. Będzie dużo bliżej do odbiorników wody i uniknę montowania cyrkulacji. Strop żelbetowy, także ciężar zasobnika wytrzyma. Ponownie zadam kilka pytań, w miarę możliwości proszę o odpowiedzi: 1. Jaki zasobnik polecacie, na co zwrócić uwagę przy zakupie? 2. Czy warto wstawić zawór różnicowy na zasileniu zasobnika? 3. Jakiej marki zawór 4-drogowy zastosować i jakie sterowanie? 4. Jaki byłby orientacyjny koszt takiej modernizacji ( zasobnik, zawór 4d, pompka ładująca i robocizna )? 5. Czy jest ktoś na forum lub znacie kogoś kto by to porządnie wykonał ( za przyzwoitą cenę oczywiście)? 6. Jakiej średnicy rurę zastosować do zasilania zasobnika i do naczynia przelewowego? Dodam jeszcze, że kocioł to Logica 14-20 ( 20kW ) firmy Cichewicz z Płońska ze sterownikiem Rapid Z3. Kocioł http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grz...iel/logica1.php
  3. Witam serdecznie! Chcę ( a w zasadzie muszę! ) przerobić instalację c.o. w moim domu. Największym utrapieniem w tej chwili jest ciepła woda. Rodzinka liczy 7 osób, a bojlerek tylko 80 litrów. 80 l było dobre jak było nas tylko dwoje, a teraz... nie będę się rozpisywał bo jest po prostu tragicznie. Mało tego, że bojler mały to jeszcze tak niefortunnie zainstalowany ( na końcu jednego z pionów ), że żeby nagrzać w miarę szybko wodę zakręcam część grzejników i muszę trzymać wysoką temperaturę na piecu. Z kolei jak na piecu temperatura wysoka to w domu sauna. No to latam i okna otwieram. Przy dużym mrozie to jeszcze jako tako, ale przy obecnej pogodzie. No mówię wam ręce opadają! Nic tylko usiąść i płakać ;) . Instalacja robiona parę lat temu, ja jeszcze wtedy zielony w tym temacie, ale za to majster Pierwsza Klasa! (żeby go... :huh: ) No ale nic to, mądry Polak po szkodzie. Decyzja zapadła: w tym roku po sezonie grzewczym przerabiamy instalację. Jak tego nie zrobię teraz to w następnym sezonie na bank oszaleję :huh:. Trochę poczytałem na forum i mniej więcej wiem co zmienić i przerobić. Oto mój plan: 1. Zmiana obecnego bojlera 80l na 250l ( zainstalowany przy kotle, zasilenie przed zaworem 3 lub 4 drożnym ). 2. Wstawienie zaworu 3 lub 4 drożnego żeby nie przegrzewać domu. 3. Poprowadzenie oddzielnej rury 28mm do naczynia przelewowego ( tak będzie chyba bezpieczniej niż 15mm na jednym z pionów jak mam teraz) Za mocno to w tym temacie nie siedzę więc mam parę pytań do Was: 1. Jaki zasobnik polecacie, na co zwrócić uwagę przy zakupie? 2. Czy warto wstawić również pompkę na zasileniu zasobnika? 3. Jaki zawór zastosować 3 czy 4 drożny i jakiej marki, z jakim sterowaniem? 4. Jaki byłby orientacyjny koszt takiej modernizacji ( materiały i robocizna )? 5. Czy jest ktoś na forum lub znacie kogoś kto by to porządnie wykonał ( za przyzwoitą cenę oczywiście ) I na koniec czy w ogóle mój pomysł na przeróbkę jest poprawny? Schemat obecnej instalacji w załączniku. Bardzo proszę o wszelkie podpowiedzi i sugestie, bo sprawa na prawdę pilna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.