Skocz do zawartości

bombelman

Forumowicz
  • Postów

    46
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia bombelman

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. bombelman

    Kocioł DS MPM

    Znam z autopsji podział wegla na mazurach czy podlasiu lepszy, gorszy itp. co przywiozą to sprzedają albo wciskaja rosyjski że to z polskiej kopalni. Kocioł prawdopodobnie masz przewymiarowany więc na początek zmniejsz powierzchnie rusztu bo to ona odpowiada za ilośc spalanego węgla w danym momencie czyli moc kotła, wymiennik odbieze ciepło i komin będzie miał "lzej".
  2. mała kumulacja wiedzy http://kolos.math.uni.lodz.pl/~bajcik/tmp/Bufor.html i http://kolos.math.uni.lodz.pl/~bajcik/tmp/Lista-Buforow.html
  3. bombelman

    Rębaki

    Koledzy co powiecie na takie urządzenie?
  4. Ja spotkałem się na tym forum z przelicznikiem 1 m2= 0,8kW. Znaczenie ma również jak jest zbudowany wymiennik. Płytowy wymiennik ma chyba gorsze parametry niż płomieniówki z turbulatorami?
  5. bombelman

    Palenie trocinami

    Tomku kiedyś napisałeś że zaprezentujesz nam swoją spalarkę ale jak dotąd jej nie widzieliśmy więc zapraszam do relacji.
  6. Myślę że na początek zastosuje gotowa zaprawę szamotową. Co do powietrza wtórnego to powinno być maksymalnie podgrzane bo bierze bezpośredni udział w spalaniu gazów i zimne tylko by pogarszało warunki spalania. Odnośnie powietrza pierwotnego, czy tak jak napisał Sanitsystem trzeba je również podgrzewać? Początkowo miał być tylko otwór w drzwiczkach.
  7. Wolał bym cała komorę wyłożyć szamotem ponieważ było by łatwiej od góry do dołu ułożyć cegły niż po wyłożeniu paleniska kombinować z z komorą, chyba że mato jakiś negatywny wpływ. Nad podgrzaniem powietrza pierwotnego jeszcze się nie zastanawiałem le można to rozwiązać prowadząc metalową rurę w okolicy paleniska, pytanie czy na szamocie(narażona na przepalenie) czy wystarczy pod szamotem?
  8. Patentu nie ukradnę spokojnie, rozwiązania zastosowane przez heso jak sam napisał już były, wystarczy je dopasowywać do swoich konstrukcji. Więc jeśli nawet komora dopalająca będzie za długa to nic się nie stanie, nie będzie strat? Zawirowywania gazów na razie nawet nie myślę bo to wyższa szkoła jazdy. Zastanawiam się czy ścianki paleniska i komory zasypowej zrobić na 11cm cegła kładziona płasko czy wystarczy pionowo 6,5cm. Jeśli będzie cieniej to szybciej się rozgrzeje i szybciej będzie lepsze spalanie. Tak samo z palnikiem też nie przesadzać z grubością ścianek, wystarczy grubość cegły? Pytanie podstawowe, cegły na zaprawę czy mogą być luźno ułożone?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.