Skocz do zawartości

Jaro966

Stały forumowicz
  • Postów

    267
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Jaro966 w dniu 20 Lutego 2014

Użytkownicy przyznają Jaro966 punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    mazowieckie

Osiągnięcia Jaro966

Doświadczony Forumowicz

Doświadczony Forumowicz (8/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

4

Reputacja

  1. nie ma znaczenia czy separator jest za czy przed pompą. Ja daje przed pompą jeśli już.
  2. sprawdź czy producent twojego kotła dopuszcza w ogóle montaż w układzie zamkniętym. Jeśli nie pozwala to temat rozwiązany.
  3. to jest najlepsza rada na ograniczenie zużycia paliwa
  4. A jaką masz faktyczna temperaturę powrotu wody na kocioł? Często winy szuka się w kotle a winna jest instalacja lub sposób eksploatacji kotła.
  5. Tak się nie liczy wysokości podnoszenia dla c.o. Te 0,75 bara idzie w całości na opory. Ale 0,75 bara to bardzo dużo. 30% z tego to też wystarczająco na grawitację, a na wet za dużo.
  6. Jaro966

    Pompa Ciepla

    Jedna duża firma budowlana kończy właśnie budowę wysokiej klasy biurowca z pompami ciepła. Chyba ze 40 odwiertów po 200 m. Z uwagi na liczne problemy dają spokój z pompami ciepła przy kolejnych dwóch tego typu inwestycjach.
  7. Przynajmniej szczera opinia.
  8. Tyle się gada, że deregulacja zawodów jest potrzebna, że uprawnienia budowlane to głupota bo blokuje dostęp do zawodu itd itd. Tymczasem w najprostszych możliwych instalacjach popełniane są błędy, których średnio zorientowany hydraulik nie zrobi. Zatem wniosek jest taki, że instalacje te robione są przez cieniasów, którzy umieją skręcać rury i pewnie mają niezły bajer, ale niewiele o funkcjonowaniu instalacji wiedzą. Pół biedy jeśli chodzi o domki jednorodzinne, bo tam jakoś właściciel jeszcze wyprostuje sprawę, albo i nie.... Spotkałem się jednak kiedyś z całkiem pokaźnym obiektem złożonym z dwóch hal produkcyjnych i dużego magazynu (w sumie ok. 1500 m2), gdzie instalacja była zrobiona przez podobnego geniusza. Hale miały ponad 5 m wysokości i ogrzewane były kaloryferami, takimi jak w domu tylko o większej wysokości. Przy okazji rozbudowy obiektu układ został przeprojektowany a w halach zainstalowane zostały aparaty grzewczo wentylacyjne z termostatami naściennymi. Właściciel nie chciał przyznać się o ile spadły mu rachunki, ale były to różnice rzędu kilkudziesięciu procent. Dość powiedzieć, że nagrzewnice pracowały 9 godzin dziennie, a kaloryfery całą dobę. Sumaryczna moc zaś kaloryferów była wyższa niż sumaryczna moc zainstalowanych nagrzewnic. Zatem tak wygląda w praktyce różnica między pseudofachowcami a zawodowcami. Dodam, iż cena kaloryferów znacznie przekraczała cenę AGW, zatem nawet oszczędności na gorszym wykonawcy nie było.
  9. Jeszcze tak nigdy nie było, żeby jakoś nie było.

  10. Kocioł o mocy 27 kW na taki metraż to przesada.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.