Skocz do zawartości

Krzych2

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Krzych2

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, jeżeli masz płaski betonowy dach(strop), to może styropapa by się nadała kładziona od zewnątrz oczywiście. Tylko nie wie co na to grzybki i pleśń czy się nie zasiedlą pod sufitem. No i wszystko zależy czym jest dach pokryty(ile przeróbek aby to wykonać).
  2. Może piec pracuje ze zbyt małym obciążeniem i się wygasza. Spróbuj pobawić się siłą nadmuchu może pomoże.
  3. Witam. Wychodzi na to, że problem leży w cyrkulacji powietrza w odpowiednim kierunku(plastikowe okna, zbyt szczelna klatka schodowa). Spróbuj uchylić okno i sprawdź czy cug jest lepszy.
  4. Posiadam taki sterownik i ustawienia po braku zasilania się nie zmieniają, a po włączeniu zasilania sterownik dalej obsługuje piec jesli temp. wody jest powyżej 28 stopni.
  5. czy posiada Pan mozliwośc wysłania fotografi pieca z frontu ? Zależy którego starego czy nowego. Nowy jest wysoki a stary był długi. nowego nie specjalnie ponieważ się w nim pali i aparat może sobie nie poradzić z blaskiem żaru. Wygląda on podobnie do pańskiego tyle że ma tylko dwie półki wodne nie ma ruchomego rusztu i jeśli przepustnica powietrza wtórnego ma upuszczać gazy w przypadku kichnięcia to u mnie jest zamontowana na czopuchu. Kanały powietrzne rozprowadzone są do popielnika i trzech kątowników z nawierconymi dziurkami na ściankach bocznych paleniska. Zakładam że chce pan porównać konstrukcję. Mnie jeszcze ciekawi o co chodzi z zaworem czterodrożnym i czy działa on przy grawitacyjnym obiegu wody. Teoretycznie powinien on obniżyć temperaturę grzejników w porównaniu z piecem. Mam zawór na rurze powrotnej ale nie wiem czy spełni on takie samo zadanie. A z tymi wnioskami to popieram żeby zgłaszać na forum po to ono jest aby się ludzie czegoś dowiedzieli. Pozdrawiam Krzych
  6. Piec miałowy 2.5 metra z możliwością górnego i dolnego spalania firmy X (tzn. okoliczny prywatny producent) do tego jest sterownik komfort. Poprzedni piec był też miałowy 1.8 metra (produkcji pleszew) z naturalnym ciągiem palony od dołu i w takim piecu nie było zjawiska kichania ani też nie odkładała się smoła, więc wychodzę z założenia że stały dostęp powietrza jest dość zdrowy dla pieca. Wada była taka że zasyp trzeba było robić małymi porcjami i często(powiedzmy co 2 godziny) żeby ognia nie zadławić. Czy jeśli piec wytrzymał 13 lat to dużo czy mało????
  7. Witam jestem nowy na tym forum piec miałowy z elektroniką mam również od niedawna(2 dni). Naczytałem się trochę na tym forum. W instrukcji sterownika wyczytałem jedną bardzo rozsądną rzecz mianowicie aby miał się dobrze spalał powinien mieć stały dopływ powietrza. Moje wnioski są następujące: 1.Zeby nie było strzałów nagromadzonych w piecu gazów wypadałoby mieć dmuchawę która cały czas tłoczy powietrze tylko z różną siłą którą steruje komputerek. 2. Sterowników które podają płynnie powietrze nie ma albo są dość drogie(tego nie wiem bo nie szukałem) więc moim zdaniem trzeba by ustawiać jak najczęstszy przedmuch co 1,2 max 3 minuty (przy 3 minutach po naładowaniu porcji miału u mnie następował już lekki wybuch gazów przy spalaniu dolnym) zmniejszając jego czas do minimum(3-7 sek). 3. moc dmuchawy ustawiać na w miarę najmniejszą aby unikać niepotrzebnych strat ciepła do komina. Według mnie taki sposób doboru parametrów powinien zapewnić efektywne wykorzystanie miału oraz co chyba ważniejsze zapobiegać osadzaniu się w piecu substancji smolistych. Jeśli myślę błędnie liczę na korektę mojej wypowiedzi. Pozdrawiam Krzych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.