Skocz do zawartości

AndrzejR

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia AndrzejR

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Wygaszanie pieca jest dość często powodowane, zatrzymaniem pompy obiegowej w czasie pracy pieca. Analizując: Po rozpaleniu temperatura na piecu ładnie powoli idzie do góry, pompa tłoczy wodę. Temperatura w domu została osiągnięta, sterownik pokojowy wyłącza pompę. Temperatura na piecu szybko rośnie, przekraczając ustawione parametry. Piec przechodzi w spoczynek / nadzór… Temperatura wody w instalacji spada. Temperatura w domu obniżyła się sterownik włącza pompę. Pompa tłoczy wystudzoną wodę do pieca. Piec nie może podnieść temperatury. Temperatura na piecu spada, w zależności od pojemności instalacji nawet o 20C. Wnioski: Wbrew zapewnieniom producentów sterowników pomp, montaż takiego urządzenia nie powoduje obniżenia kosztów ogrzewania. Wręcz przeciwnie podnosi je. Taniej jest utrzymać stałą temperaturę spalając małe porcje paliwa, niż notorycznie grzać całą wodę w instalacji. Rozwiązaniem problemu, jest montaż zaworu mieszającego i utrzymanie stałego przepływu wody w instalacji. Doraźnym rozwiązaniem może być, ustawienie przedmuchu i podawania węgla w czasie spoczynku pieca ( nie wszystkie sterowniki na to pozwalają). Ma to również swoje minusy, Co się stanie, jeżeli sterownik poda węgiel rozdmucha żar, a pompa nie zostanie włączona…? :)
  2. AndrzejR

    Zarastanie pieca

    Kilka słów o inwersji http://pl.wikipedia.org/wiki/Inwersja_temperatury. Podczas rozpalania czopuch ma na ogół niższą temperaturę niż komin na parterze czy piętrze domu. To chłodniejsze powietrze w kominie działa jak „korek”. Dopiero po rozgrzaniu kanałów dymowych w piecu i komina powietrze może swobodnie przepływać.
  3. Dziękuję za opis. Czy mógłbyś wrzucić instrukcje tych sterowników.
  4. Co to są za wejścia/wyjścia w tym sterowniku grzanie/chłodzenie, praca/zakres. Co tam wpinasz. Czujnik temperatury Zasilanie 12V. to jest wyjście z zasilacza, czy trzeba takie napięcie podać na sterownik. Do czego napięcie 6V. Czyżby siłownik.
  5. Ceny znam, dlatego cały czas drążyłem temat i szukałem czegoś innego. Zamieściłem te linki, ponieważ jest tam opis działania całego systemu sterowania, jak również opis każdego elementu tego zestawu. Każdy może coś dla siebie wybrać. Szkoda tylko, że wbrew zapewnieniom producenta TZC, czyli PRIM-Automatyka nadal nie ma Ich strony internetowej. Przedstawiciel, z którym rozmawiałem twierdził, że często odwiedza to forum, to może podrzuci jakiegoś PDF lub linka do instrukcji i opisu swoich sterowników. Poprwiłem link. Podałem też lik bezpośrednio do opisów (strona z ramkami dlatego zawsze wywala główną :) )
  6. Ten zestaw będzie tylko rególował temperaturę wody zasilającej grzejniki. Zeby regulował temperaturę w domu musi być sterownik pokojowy.
  7. Sterownik Geco nie steruje siłownikiem. Z tego, co dowiedziałem się do producenta TCZ25 (@piotrek_automatyk dziękuję za kontakt). Sterownik ten współpracuje ze sterownikiem pokojowym. Jeżeli sterownik pokojowy zgłosi, że temperatura w domu jest tak jak zaprogramowano to przymyka zawór ( obniża temperaturę zasilania grzejników), jeżeli temperatura w domu obniży się zawór otwiera się i podnosi się temperatura wody zasilającej grzejniki. Jako że strona producenta nadal nie działa podaję linka do Honeywell tam jest opisana zasada działania takiego sterownika http://europe.hbc.honeywell.com/poland/ecatdata/pg_hm80.html. Tu jest adres gdzie można kupić kompletny zestaw ? http://www.e-park.pl/index.php?cPath=50_53 Regulator zaworu mieszającego HM80 ma zastosowanie w instalacjach grzewczych lub klimatyzacyjnych do regulacji strefowej. Regulator otrzymuje bezprzewodowo sygnał zapotrzebowania na ciepło, wysyłanym z modułu pomieszczeniowego CM67MV. Moduł pomieszczeniowy CM67MV dokonuje pomiaru temperatury w pomieszczeniu wysyłając informacje do regulatora HM80, który odpowiednio steruje siłownikiem i pompą. Poprzez moduł pomieszczeniowy mamy możliwość nastaw systemu tj. maksymalna i minimalna temperatura wody zasilającej, czas przebiegu siłownika zaworu mieszajacego, czas wybiegu pompy. Tu są liki o innych sterownikach tego typu: http://www.compit.pl/instrukcje/Instrukcja...15.T2%20u1x.pdf http://www.esbe.pl/pliki/Dok_22-23.pdf http://www.esbe.pl/pliki/Dok_20-21.pdf http://www.ojelectronics.pl/ http://www.oj.dk/Default.asp?ID=1821 http://www.oj.dk/Default.asp?ID=1819 http://www.oj.dk/Default.asp?ID=1955
  8. A nie znasz przypadkiem adresu www do producenta lub firmy sprzedającej ten sterownik.
  9. Tematy podane przez ciebie dokładnie przeczytałem. Ponieważ nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat tego sterownika. A z twoich wypowiedzi nie potrafię jednoznacznie tego wywnioskować. Mam pytanie: Sterownik reguluje temperaturę, na podstawie: temperatury zasilania i powrotu CO, czy bierze również pod uwagę temperaturę w pomieszczeniu? Czy sterownik pokojowy podpięty jest kablem, czy może komunikuje się bezprzewodowo (mam dom świeżo po remoncie, wolałbym nie kuć ścian)?
  10. Witam. Jestem zainteresowany tym tematem. Podaj jaki to sterownik. Ewentualnie link do producenta. Pozdrawiam AR
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.