Skocz do zawartości

Sebastian81

Forumowicz
  • Postów

    44
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Sebastian81

  • Urodziny 26.10.1981

Informacje o ogrzewaniu

  • Kocioł
    KMB_RP plus 19Kw Witkowski

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Skępe
  • Zainteresowania
    Elektronika, sport, literatura techniczna.

Ostatnie wizyty

2 204 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Sebastian81

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witaj Timon . Miałem do Ciebie napisać bo widzę że znasz się na rzeczy a pozatym mam podobny zestaw do Twojego tzn. palnik mała ekoenergia + sterownik cobra. Obecne nastawy to 15s podawanie i 50s przerwa. Dmuchawa 10% min i 90% max, min moc kotła 3%.
  2. Witaj Rafał. Zachowanie mojego kotła wskazywało by wprost przeciwnie że jest za mały, temperatura nastawiona 55c , temp wyjścia na dom regulowana zaworem 4d około 38-42c . Przy tych nastawach temp spada na piecu o 5 do 10 stopni i kocioł przechodzi w prace na około 10-15m poczym po uzyskaniu zadanej pozostaje w podtzymaniu około 15-20 minut. Gdybym puścił na dom temp wody równą tej na kotle to ardzo długo dochodzi do zadanej około 45minut do godziny. Podejrzewam że powodem jest duża pojemność wodna instalacji c.o. , instalacja jest robiona w latach 80 na rurach stalowych 3/4 cala . Dlatego duża ilość wody ,która dodatkowo musi być tłoczona 15m do kotła powoduje duże wachania temp na kotle rzędu 10 stopni . Na wyjściu z zaworu 4d temp idzie 38 c a na powrocie z domu 28-30c. Dodatkowo umnie nie działa zabardzo grawitacyjny obieg kotłowy gdy zawór 4d jest zamknięty lub częściowo otwarty.Woda na powrocie do kotła ma wtedy około 30c.Pozdrawiam.
  3. Witaj Rafał. Kocioł, który kupiłem KMB-rp plus 19kw Witkowski zgodnie z jego danymi technicznymi ogrzewa powierzcnie 100-120m2. Tymi danymi się kierowałem przy zakupie , czy jest możliwe żeby Witkowski celowo zanirzał możliwośći swych kotłów aby ludzie wybierali te większe?
  4. Witam. Posiadam kociołek KMB-rp plus 19 kW ,,Witkowski'' , którego urzutkuje pierwszy sezon. Kotłownia jest w budynku gosodarczym oddalonym około 15m od domu. Rury puszczone ziemią ( 2*32 pex + 2*25pex do bojlera) , na rurach jest otulina 9mm a to wszystko włożone w pcv 160 i zapiankowane. Dom o pow 120m2 ściany trójwarstwowe około 50cm na zewnątrz styropian 10cm.Strop na razie nie ocieplony jak i szczyt budynku( w tym roku zamierzam dokończyć ocieplanie),okna Pcv. Instalacja c.o około 140 żeberek grzejników wtym 80 stalowy i 60 aluminiowych. Od września spaliłem 4 t ekogroszku czeskiego plus tone wysoko kalorycznego. Przy obecnych temp ( -2 w nocy i 0 w dzień) na zewnątrz spalanie około 38 kg na dobe. Wydaję mi się że dużo , przy mrozach -10 dochodziło do 45 kg na dobe. Za wyjsciem z pieca mam zawór 4d i woda na grzejniki ma około 38c , w mieszkaniu temp około 22 c. Podejrzewam że zużycie jest spore przez dużą pojemnośc wodną instalacji, piec musi długo pracować by całą wode rozgrzać. Czy założenie w domu wymiennika płytkowego by coś poprawiło? Wtedy tak myślę dużą część wody krąży w tylko w domu i nie wystudza kotła. Proszę o poradę doświadczonych forumowiczów. Pozdrawiam.
  5. Witam. Posiadam kociołek KMB-rp plus 19 kW ,,Witkowski'' , którego urzutkuje pierwszy sezon. Kotłownia jest w budynku gosodarczym oddalonym około 15m od domu. Rury puszczone ziemią ( 2*32 pex + 2*25pex do bojlera) , na rurach jest otulina 9mm a to wszystko włożone w pcv 160 i zapiankowane. Dom o pow 120m2 ściany trójwarstwowe około 50cm na zewnątrz styropian 10cm.Strop na razie nie ocieplony jak i szczyt budynku( w tym roku zamierzam dokończyć ocieplanie),okna Pcv. Instalacja c.o około 140 żeberek grzejników wtym 80 stalowy i 60 aluminiowych. Od września spaliłem 4 t ekogroszku czeskiego plus tone wysoko kalorycznego. Przy obecnych temp ( -2 w nocy i 0 w dzień) na zewnątrz spalanie około 38 kg na dobe. Wydaję mi się że dużo , przy mrozach -10 dochodziło do 45 kg na dobe. Za wyjsciem z pieca mam zawór 4d i woda na grzejniki ma około 38c , w mieszkaniu temp około 22 c. Podejrzewam że zużycie jest spore przez dużą pojemnośc wodną instalacji, piec musi długo pracować by całą wode rozgrzać. Czy założenie w domu wymiennika płytkowego by coś poprawiło? Wtedy tak myślę dużą część wody krąży w tylko w domu i nie wystudza kotła. Proszę o poradę doświadczonych forumowiczów. Pozdrawiam. .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.