Skocz do zawartości

dawidedziu

Forumowicz
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia dawidedziu

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Niestety nie mogę już edytować posta, więc muszę napisać kolejny... Jedynie dojście zimnej wody do bojlera jak i do instalacji(jest zawór i następnie już miedź) jest w rurce PCV, i wyjście już ciepłej wody z bojlera także w PCV'ce.
  2. Od września mamy założone c.o. Pierwsze co to musieliśmy ,,zrobić" na nowo wodę tzn mamy swoją wodę ze studni i zrobiliśmy nowy odwiert do wody - koszt chyba ok 4-5tys zł. Łączny koszt założenia c.o. wraz z postawieniem nowego komina(10m, komin ceramiczny, fi 200 z 2 wentylacjami) wyniósł nas ~20.000zł. Piec Galmet Gt-KW20(2700zł). 7 grzejników INVENA K22 wszystkie grzejniki wysokie na 50cm, i długości od 80 do 180cm + jeden 90cm na 80cm AKCE. Rury miedziane, jedna pompa obiegowa 25 por 40 LFP. Za komin zapłaciliśmy(płacze...) aż 3300zł(ojciec we wtorek go zamówił, a ja na drugi dzień się o tym dowiedziałem - na necie identyczny kosztował wówczas 2400zł...). Do tej pory nie mogę tego przeżyć, że tak przepłaciliśmy z tym kominem... Bojler Galmet wymiennik C.W.U. z wężownicą SGW(L) 120L. Łączny koszt grzejników, pompki, rur, złączek i wszystkich innych dupereli to 7500zł. Pozdrawiam ;)
  3. Witam Serdecznie! Zamierzam w najbliższym czasie założyć kompletną instalację centralnego ogrzewania(bez ogrzewania wody). Napiszę Wam wszystko co może się przydać do ewentualnej pomocy. Dom ma niecałe 140m kw(pomieszczenia wewnątrz domu) i posiada 9 pomieszczeń, wysokość pomieszczeń to 2,55m, jest położony w woj. Kujawsko-Pomorskim. Dom wybudowano w 1888r, okna wszędzie plastikowe, brak ocieplenia ścian, ściany boczne(te główne) grubości 45cm. W domu jest piwnica, która zajmuje jakieś 40m kw. Dom jest usytuowany w takim miejscu, że 3 pokoje są od wschodu, a 3 kolejne od zachodu. Dom jest położony nad jeziorem. Zimą wiatr wieje niemal zawsze od strony zachodniej. Temperatura zimą spada niekiedy nawet do -25°C(rekord -30°C). Zapotrzebowanie cieplne przyjąłem na 200 W/m2, czy może przyjąć tyle ile podali tutaj? Czy takie grzejniki byście polecili? http://www.ceneo.pl/6759038 http://image.ceneo.p...00f-815x575.jpg Piec musi być piecem uniwersalnym, ale głównym paliwem będzie drewno, rzadziej węgiel. Jakie piece byście mogli polecić? Ile kW powinien on posiadać? Dobrze byłoby gdyby ktoś zorientowany napisał jakie będą koszty całości(grzejniki, piec, rurki, ile może wynieść robocizna). Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam! ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.