Skocz do zawartości

Araks

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Araks

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, zamierzam połączyć kocioł kondensacyjny z rekuperatorem oraz kominkiem (rozprowadzenie ogrzanego powietrza). Czy jest to możliwe?
  2. Witam wszystkich, Jestem na etapie wybierania sposobu ogrzewania. Waham się pomiędzy gazem propan-butan a pelletem. Proszę o pomoc w wyborze kotła na pellet oraz jego mocy. Domek ma mieć powierzchnię 120m2, budowany z porothermu 24 + styropian 15 cm. Zależy mi na opiniach osób, które znają, użytkują, coś wiedzą na temat pieców, które niżej wymieniam. Najważniejsze informacje dla mnie to: 1. Realna sprawność w %. 2. Awaryjność. 3. Realny poziom hałasu (np. głośny lub cichy). 4. Serwis. 5. Łatwość obsługi i czyszczenia. 6. Roczny koszt ogrzania domku. KOTŁY NA PELET 1. Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic 2. Ulrich Kombopelletich KP 3. Ecovarm ECOFIRE 24DP 4. Buderus Funke Pellets 5. Atmos D 20P 6. Eko-KOMFORT A 25 kW 7. HEF EKO-PLUS U PELLETS 25kW 8. Verner A25 9. Verner A251 10. Fröling kocioł na pelety P2 11. TERMO-TECH typ EKO-TECH 39kW – DUO 12. Hilton 25 Kompakt 13. R-eco Pellet 14. Heatmatix BURNER 15. Granpal ECO 16. Klimosz Jeśli natomiast chodzi o gaz, to zastanawiam się nad kotłem pulsacyjnym firmy AUER. Proszę o podanie szacunkowego rocznego kosztu ogrzewania domku.
  3. Araks

    Czym ogrzewać?

    Witam serdecznie, planuję budowę domku o powierzchni 119 m2 materiał: porotherm 24 + 15 cm styropian. Zamieszkają 2 osoby, w przyszłości może jeszcze 1. Zastanawiam się nad dwoma rodzajami ogrzewania: 1. Pellet - piec np. z Kostrzewy 2. Gaz propan-butan + kominek z rozprowadzeniem ciepła. ( w przyszłości nie ma możliwości podlączenia się do gazu ziemnego) + kolektory słoneczne Co do Pelletu, to przeraża mnie: - ewentualna awaryjność tych pieców - ciągłe czyszczenie praktycznie co 4-5 dni - oprożnianie z popiołu też co 4-5 dni. - jakośc pelletu - jest ona różna - hałas - fakt, że z pomieszczenia gospodarczego zrobi się kotłownia, będzie brud Sam piec też nie jest tani. Jeśli chodzi o gaz propan-butan, to z kolei boję się kosztów. Przeczytałem cały wątek i wiem, że to dość drogi sposób ogrzewania. Jednak mam pytanie: Czy przy tych materiałach, wielkości budynku, rozprowadzeniem ciepła za pomocą kominka i przy tym, że w przyszłości zamontowałbym solary do wspomagania ogrzewania wody, zdecydowanie się na gaz też będzie „samobójstwem finansowym”? Czy może jednak koszty nie będą tak drastycznie większe niż przy pellecie, a przynajmniej będę miał z głowy to czyszczenie, sprawdzanie czy nic się nie uszkodziło itp.? Proszę o odpowiedź :rolleyes:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.