Skocz do zawartości

marsik

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia marsik

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Panowie dajcie już spokój z tym dolnym spalaniem. Nie przekonujcie na siłę. Wydaje mi się, że piece z górnym spalaniem w większości gabarytowo mniej "głębokie" - mówię o wymiarach zewnętrznych. Mnie właśnie nieco ograniczają te wymiary - głównie głębokość i wysokość. Mówicie kondensat w kotłach Defro? A ja mówię - gdzieś popełniono błąd, albo przy wykonywaniu instalacji kotła, doborze mocy albo po prostu źle palicie. Od kiedy kocioł może mieć problemy z temperaturą? Odpowiedź jak po poprzednim pytaniu. Następna sprawa - nie interesuje mnie wygląd zewnętrzny - nie patrzę na to. Przy oględzinach kotła staram się zwrócić uwagę m.in. na wykonanie spawów i staranność wykonania innych elementów. Lubie wręcz wsadzić łepetynę do pieca i luknąć co nieco. Do jednego kotła zraziło mnie wykonanie rusztu wodnego - w zbyt duże szczeliny wspawano stalowy drut zbrojeniowy - what the f...ck??? U jednego producenta zobaczyłem ludzi którzy robią kotły - trzęsące ręce i flaszka w koszu... dziękuję. Defro przekonuje mnie też trochę automatyczną komputerową linią produkcji - powtarzalność wymiarów czyli albo cała seria będzie zła albo cała seria będzie dobra. Jeśli chodzi o blachę w kotłach - pracuje w hutnictwie i produkcję blachy znam od podstaw (od wytopu stali do wywalcowania blachy, rury) i wiem że żadna blacha z żadnej huty nie gwarantuje, że jest dobra jakościowo - kwestia oszczędności w toku produkcji. Dlatego wolę blachę 6mm niż lepiej oddającą ciepło do wody blachę 4mm (większe prawdopodobieństwo że blacha nie przegnije po 2,3 latach) Palił będę węglem - orzech, mieszanka węgla z miałem, czasem nieco drewna. Kocioł ma być właśnie prosty, z miarkownikem ciągu. Jak będzie miał możliwość założenia wentylatora to też ok - gdyby mi się zachciało eksperymentów :) Pozdrawiam.
  2. Dziękuję za odpowiedź, ale to mi nic nie pomogło. Więc jaki piec mi możesz polecić. Ma mieć ruchome ruszta przegrzebcze, dobry ruszt wodny, przynajmniej trzy przegrody(półki) odbierające ciepło ze spalin, zmniejszoną liczbę spawów - dużo gięć, odpowiednią masę, która też o czymś świadczy. I tylko i wyłącznie górne spalanie - ewentualnie górno-dolne. Budową wewnętrzną najchętniej przypominający Defro Optima Komfort z nowej linii. No i żeby miał dopływ powietrza wtórnego - żebym nie musiał robić przeróbek :) Oglądałem wiele już pieców - dużych firm, małych, kleconych w garażu - i na razie widze tylko Defro - chyba, że jakiegoś nie widziałem na oczy. Nie chciałbym instalować kotła z pionowymi przegrodami - nie wiem czy będzie się w takim dobrze rozpalało ze względu na komin - przekrój fi 150, ok. 7m wys.
  3. Witam. Analizowałem wiele producentów i kotłów i wybór mój prawie padł na Defro Optima Komfort 12 (około 12-14kW) z nowej linii. Zastanawiam się jeszcze nad jakimś podobnym Sas-em- ale mniejsza z tym. Chodzi mi oto, w piecu Defro nie zauważyłem dopływu powietrza wtórnego na drzwiach zasypowych. Czy dorabiając samemu klapkę do regulacji powietrza wtórnego i wiercąc otwory w drzwiach zasypowych (powiedzmy jeden fi 20 lub dwa fi 15) nie naruszę warunków gwarancji? Jakby nie było to jakieś zmiany konstrukcyjne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.