Skocz do zawartości

Robi008

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Robi008

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam! Czy udało się Tobie znaleźć przyczynę spadku ciśnienia? Mam ten sam problem z piecem Viessmann'a. Chodzę szukam wycieków i nigdzie ich nie ma. zawory również pozakręcane przy piecu na wejściu i wyjściu CO, a ciśnienie spada. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
  2. Tak więc nie tylko z mojego regionu kotlarskiego są takie "przekręty". Czyli nie ma to jak samo zaangażowanie w produkcję kotła na własny użytek. ramzeus czy jest możliwość żebyś porobił zdjęcia podczas pracy przy Twoim kotle??
  3. A reklamacja?? Kocioł nie zgodny ze specyfikacją?? Takie coś to do sądu powinno trafić. To jak kupno np. samochodu o pojemności silnika 2l a w rzeczywistości 1,2l :)
  4. To i ja może swoje 2 grosze dołożę w ekonomikę i opłacalność własnej pracy. Jakiś czas temu pracowałem w hurtowni stali, gdzie zaopatrywali się między innymi kotlarze mający duże zakłady, jak również pracownicy którzy u nich pracowali, a po godzinach dorabiali robiąc w garażu kotły na indywidualne zamówienie znajomych. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale jeżeli w kotłach 17-21KW, od strony paleniska dają blachę 4mm a czasami 3mm + płomieniówki z rury o ściance 2,6mm to wiadomo, że taki kocioł będzie w atrakcyjnej cenie bo pozwala na to cena zakupu materiału, a czy któryś z klientów ważył taki kocioł, po wymianie na nowy rozcinał stary żeby sprawdzić jaki był materiał wykorzystany do jego produkcji?? Na pewno nie! Czy on waży 250 czy 170kg to dla klienta końcowego ważne jest by był ładny, szybko nagrzewał się przy tym mało paliwa spalał. Sam skorzystałem z usług kotlarza robiąc kocioł znajomym, ale sam kupiłem materiał, został on wycięty i pospawany u mnie w garażu. Kotły te są z gwarancją na 3-5lat a później wymiana na nowy- bo się "środek" wypala i cieknie. Tak więc niestety, ale chcąc coś dobrze zrobić trzeba to robić samemu, i nie patrzyć że to oszczędność czasami 500 czy nawet 200 PLN ale jesteśmy pewni, że nie będziemy musieli tych samych kosztów ponosić za 5-7 lat, nie mówiąc o całej operacji usunięcia starego i montażu nowego kotła.
  5. Może kłopotliwe ale może i warte?? Dodatkowe powierzchnie do nagrzewania cieczy zawsze dadzą większą sprawność kotła. I jeszcze jedno pytanie- Kumpel ogrzewa swój dom ok.120m kotłem z fajerkami z płaszczem wodnym o mocy 10kw. Ma jakieś 100żeberek aluminiowych i na wiosnę ma zamiar wymienić na kocioł typu HAJNÓWKA. Jakiej mocy kocioł ma zastosować do swojej instalacji??
  6. Witam! Na forum jestem już od dłuższego czasu. Wiele podpowiedzi pomogło mi w rozwiązaniu różnych problemów, ale w końcu: Pociekł mi stary kocioł i chciałbym pospawać drugi. Czy macie jakiś lepszy pomysł na zdjęcie wymiarów kotła CO?? Jedynie co mi przychodzi do głowy to kątówka w rękę i "pojechali"<_< Do wszystkich mozliwych narzędzi mam dostęp (gilotyna, wypalarka CNC plazmowa i laserowa, migomat). Będzie to kocioł typu HAJNÓWKA głównie na drewno i trociny a w wielkie mrozy węgiel. Będę musiał zrobić ruszt wodny albo z rur albo z płaskownika + kątownik bo w tym starym tego nie było. Pozdrawiam, Robi008
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.