Skocz do zawartości

kkk6969

Forumowicz
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://promocjebankowe24.pl/

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia kkk6969

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. Ja mam piec Cichewicz Ultima II 23kw na 180m2 domu - wkładam 3 drewka sosny 10x10x2 cm (końcówki deski) i na to grab 1,5 letni (rozpala sie bez poroblemu - czy do małe czy duz kloce) po 15 min na piecu 65 stopni i miarkownik zaczyna przymykać klapkę z powietrzem . Na klapce zostawiłem 1mm szkarki zeby cały czas dochodziło powietrze i powoli sie ładnie pali ale w kominie kapie kondensat (komin z blachy zaroodpornej) - wyglada na to że piecyk ladnie pali kazde drewno tylko za duży i kisi opał (spaliny po przymknieciu klapki z powietrzem chłodne).
  2. Przy 3d - temp na instalację taka jak na wyjscu z kotła ( z kotła 60 C na instalacje 60C - na instalację co woda się nie miesza, miesza się powrót z zasileniem i podgrzewa powrót). Przy 4D - temp na instalację niższa tak ok 25 C ( u mnie) na poczatku palenia (kocioł zasypowy na miarkowniku), po ustabilizowaniu się instalacji (nagrzaniu) temp na instalacje niższa ok 15 ( na kotle 65C na wyjściu , na powrocie 55C na dom około 45-50) - tu miesza się z 4 stron. Ale najwazniejsze przy 4D i to jest rzadko poruszane w necie to obieg grawiracyjny podczas rozruchu kotła ((zasilanie kotła-zawór 4d - powrót do kotła)) ( lub dodatkowa pompa na tym obiegu).
  3. Wstawiłem zawór 3D na powrocie - podniosłem go ok 50 cm nad piec i pojawił się obieg grawitacyjny na obieg kocioł - zawór 3D ( rury z pieca 1 cal i powrót CU 28 ogałęzienie na zawór 3d za pompą i zaworem róznicowym) - pompa załącza sie dopiero jak kociołek się równo wygrzeje do 55 stopni na obiegu grawitacyjnym :) Wygląda na to że zawór 4D był ustawiony za nisko i nie łapał obiegu kotłowego grawitacyjnego. I tu moje pytanko - powróciłbym do zaworu 4D (także podniesionego na wys 50 cm nad kocioł) - czy jak obieg kotłowy był na 3d to logicznie myśląc to na 4d także powinien działać. Wolałbym zawór 4 d bo grzejniczki chłodniejsze. Wiem że pytanie retoryczne - ale przeróbka w celu sprawdzenia to jakieć 3-4 godziny cennego czasu.
  4. Spróbuję zgodnie z informacją z Cichewicza ustawić zawór 4D tak zeby się nie domykał do końca (bedzie zawsze mały przepływ na powrocie do kotła).
  5. Wyjscie z pieca 1 1/2 zredukowana do 1 cal. Piec Cichewicz Ultuma II - może w rurach fabrycznie były jakieś zaslepki i dławia przepływ. jak nastawię powrót na sterowniku na 35 stopni to jest ok.
  6. Mam zamontowany zawór 4d z siłownikiem i sterownikiem. Powrót ustawiony na 55 stopni zasilanie na 80. Pompa rusza na 50 stopni Podczas rozpalania jak woda zimna to zawór 4d jest ustawiony na krotki obieg piec i powrót. Problem polega na tym iż przy rozpalaniu i ustawionym automatycznie zaworze 4d na krótki obieg (ochrona pieca) jak temperatura pieca osiąga 80 stopni to powrót na zaledwie 45 i za chwilę piec chce się gotować (pompa pompuje wodę wkoło z grzejników i spowrotem do nich z omininięciem pieca bo zawór 4d jeszcze nie puszcza wody na instalację - nie ma wymaganej temperatury powrotu). Wygląda na to jakby piec miał słaby obieg grawitacyjny. Muszę ręcznie przestawić zawór 4d żeby pomieszać zimną wodę z instalacji żeby nie zagotować pieca. Gdzie leży problem?
  7. Komin rozkułem - połączyłem wklady (resztę wkładu włożyłęm od dołu) - troszkę zabawy w tym było ale udało się (pomógł lewarek hydrauliczny od dołu - powoli wkład wsunął się).
  8. Co prawdz mam zamontowany miarkownik - i tu moje pytanie czy pokrętło miarkownika powinno sie kręcić w kółko ( tak jest u mnie) - czy nie powinno mieć gdzieś oporu na minimum i maksimum?
  9. Stan aktualny ? wkład wszedł do połowy komina i zaklinował się (ani w dół ani w górę). Zrobiłem zdjęcia i wyszło, że z komina wystawało kawałek pręta ? wkład lekko wygięty. Co dalej robić ? mam pomysł żeby resztę wkładu włożyć od dołu (po rozkuciu komuna na długość rury (1M) - tylko jak połączyć rure górna i dolną bez rozkuwania ściany komina (pokój niedawno malowany ? żona groźnie na mnie patrzy jak o tym wspominam - he he). Czy jakieś pomysły ? gość co mi to robił rozłożył ręce i jest w kropce.
  10. Wygląda to na dopływ powietrza wtórnego do dopalania spalin - a jak chcesz się dowiedzieć na pewno to zadzwoń do jakiegoś przedstawiciela handlowego Cichewicza - tel na ich stronie
  11. U mnie tego nie ma - otwórz drzwiczki i po pociągnięciu za wajchę zobacz co się robi - może są to ruchome ruszta albo jakiś szyber klapka - tak z zewnątrz trudno ocenić może wklej jeszcze zdjęcie środka rusztu i ściany tylnej - jak zobaczysz w środku to napisz
  12. Pytałem w imergasie (taki mam piec dwufunkcyjny) czy nie można podłączyć wyjście z boljera z ciepłą wodą do zasilania przepływowego pieca cwu - jak piec "wyczuje gorącą wodę" to sie nie właczy lub podgrzeje do załozonej - dostałem info że tak mozna zrobić tylko zeby ograniczyć do 50 stopni wyjście w bojlera (zawór termostatyczny mieszający). Byłoby to prostrze rozwiazanie (lecz bez cyrkulacji) - co o tym sadzicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.