Skocz do zawartości

jarry

Forumowicz
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana jarry w dniu 17 Listopada 2011

Użytkownicy przyznają jarry punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Gdynia

Osiągnięcia jarry

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. Powiem Ci tak pal miałem suchym jeśli ten miał jest odpowiednio ,,gruby" , a jeśli bardziej przypomina piach to niestety będziesz go musiał trochę pomoczyć.Temperatura na piecu miałowym min. 60* , resztę ustawisz zaworem 4D. Aby miał wypalał się do końca musisz odpowiedni poustawiać siłę nadmuchu , przerwy w nadmuchy ,niestety ustawienia te są w dużej mierze indywidualne dla każdego sterownika i miału , sam musisz dojść do jak najbardziej korzystnych ustawień dla Twego kotła , pomoże Ci w tym nasze forum bo już morze postów napisano na ten temat.
  2. W kotłach UKS przystosowanych do spalania węgla nie ma dysz dopływu powietrza do komory spalania, nie znam się za bardzo na tym ale myślę,że rura wezyra by pomogła w twoim przypadku ,albo spróbuj wstawić kołek w środek paleniska .
  3. To się zgadza napisałeś w pierwszym poście ,że Twój kocioł to UKS ,a w tym kotle pali się węglem, natomiast schemat zamieściłeś kotła UKS-M typowo miałowego kotła.
  4. Cztery lata Viessmann-Vitoset, polecam nie narzekam.
  5. poszukaj strona producenta http://www.metrixab.pl/
  6. Mój kocioł to także pleszewski miałowiec firmy kotłospaw , ustaw temp. kotła na 60* ,a zawór na 3,5 niecałe 4 , na tych ustawieniach mój kociołek 25kw wczoraj pracował 22 godz. zasyp ok 40kg miału.
  7. jarry

    Spalsadz A Sadpal -To To Samo

    nie tylko na blache na dachu ale także na dach samochodu sąsiada.
  8. jarry

    Spalsadz A Sadpal -To To Samo

    A ja polecam szczotkę drucianą będącą na wyposażeniu kotła.
  9. zawór 4D masz ? Temperatura pracy kotła min. 60* ,poniżej kisisz miał.
  10. Z tego co mi wiadomo zawór RTL stosuje sie do podłogówki a do kotłów sa zawory 3d lub 4d
  11. Masz racje @gerix ja tez mam Pleszewski miałowiec i jak dotąd nie wiem co to są jakieś wybuchy w kotle , choć pale suchym miałem , kocioł pracuje 20 godzin na pełnym zasypie, i jak czytam problemy niektórych ,,miałowców" to sie cieszę ,że moi instalatorzy , którzy zakładali mi kocioł wybili mi z głowy wszystkie inne firmy .
  12. Dom wybudowałem 1990 sciany dwie cegły kratówki ,miedzy nimi 5cm styropian strych wełna mineralna 25cm instalacja oczywiscie w miedzi kaloryfery viessmann vitoset j piec miałowy jest drugim moim piecem poprzedni to był typowy smieciuch nie wytrzymał próby czasu , Ten piec mam od września jak na razie jestem z niego zadowolony.
  13. Witam ja tez pale miałem a koszty ustaliłem sobie w prosty sposób mam piec 25kw jeden zasyp miału to 40 kg x 30 dni w miesiącu to 1200 x 6 miesięcy zimy 7200 .Cena u mnie w Gdyni była 470zl w sierpniu. Pale miałem suchym nie moczonym temp. w pokojach standard 22-23 st. Na jednym zasypie kocioł pracuje ok 20 godzin. Pozdrawiam
  14. Jak załaduje do pieca pełno miału to pali mi się ok 20 godz.
  15. W kotle miałowym przecież pali się od góry wiec jak może przegrzewać się dolny ruszt wodny ?. Jestem w tym temacie amatorem i tego po prostu nie rozumiem .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.