Skocz do zawartości

ogniomistrz

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O ogniomistrz

  • Urodziny 11.01.1948

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Oleśnica Śl.

Osiągnięcia ogniomistrz

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam.Kupiłem kocioł Enka Set3/18kW ze sterownikiem EcoMax800.Kocioł nie posiada wyłącznika prądu,gdyż powinien zgodnie z instrukcją być na stałe podłączony wtedy kiedy nie pracuje "na czuwaniu sterownika".Wg opisu instrukcji,sterownik nawet będąc "na czuwaniu" (wyświetla się jedynie czas i data) co 160 godzin załącza na kilka sekund pompy by się nie zastały.Mimo wszystko chciałbym zamontować wyłącznik główny prądu.Stąd moje pytanie:czy np. taki wyłącznik podświetlany klawiszowy jaki stosowany jest w listwach (np.12A) będzie się nadawał przy ciągłej pracy kotła? (podajnik,dmuchawa,pompa obiegowa; razem max.obciążenie wg mnie to ok.150W).Proszę o poradę.
  2. Witam.Kupiłem kocioł Enka Set3/18kW ze sterownikiem EcoMax800.Kocioł nie posiada wyłącznika prądu,gdyż powinien zgodnie z instrukcją być na stałe podłączony wtedy kiedy nie pracuje "na czuwaniu sterownika".Wg opisu instrukcji,sterownik nawet będąc "na czuwaniu" (wyświetla się jedynie czas i data) co 160 godzin załącza na kilka sekund pompy by się nie zastały.Mimo wszystko chciałbym zamontować wyłącznik główny prądu.Stąd moje pytanie:czy np. taki wyłącznik podświetlany klawiszowy jaki stosowany jest w listwach (np.12A) będzie się nadawał przy ciągłej pracy kotła? (podajnik,dmuchawa,pompa obiegowa; razem max.obciążenie wg mnie to ok.150W).Proszę o poradę.
  3. Tak chodzi o ten typ kotłów.Ponieważ te piece (kotły/moderatory) mają w Polsce dzielnik 6kWx... w związku z tym przy większych powierzchniach należy kupić połączone jednostki (wielokrotnoć 6kW) tworzące kolumny grzewcze. Znam przypadek,że właściciel grzeje już kilka lat kociołkiem 6kW i ogrzewa pow.140m2+ chyba 160l wody.Żadnych innych informacji nie mogę podać,ponieważ nie mam upoważnienia,musicie szukać sami.Ja w każdym razie mam pełne zaufanie do podanych danych wynikające nie z teoretycznych rozwazań,ale od paru osób (w tym samotna kobieta) ktore się cieszą z użytkowania opisanego kociołka podczas płacenia rachunku.Ja też bym nie szukał tego urzadzenia ponieważ mam 25kW miałowca. Ale mam już swoje lata,wybudowałem na wsi dom,przeniosłem się z dużego miasta i banalnie mówiąc zachciało mi się na starość wygody.Co więcej planowałem założyć pompę ciepła z pionowymi odwiertami (2X60 mb) o mocy 9kW.Panowie reprezentujący różne firmy przysłali mi oferty i owszem,jednak ponieważ mam w domu system grzejnikwy naścienny wszyscy proponują powiększenie x2 ilości grzejników lub zastosowanie trójpłytówek albo zerwanie podłóg i ułożenie ogrzewania podłogowego (niskotemperaturowego)! A do podłączenia P.C do mojej obecnej instalacji nie dają gwarancji,że P.C spełni moje oczekiwania.No i ta cena: od 55 do 70 tys.zł! + koszty modernizacji wg ich wskazań.Jak łatwo sobie wyliczyłem,zastosowanie ogrzewania elektrycznego nie zrujnuje mojej pięknie zagospodarowanej 20 ar. posesji a zaoszczedzoną kasę przeznaczę na opłaty elektryczne i jeszcze mi zostanie.A co za wygoda! Zatem ten rok kończę na miale,piec (25kW) miałowy zostawiam,wpinam do instalacji w/w kociołek i cieszę się należnym mi luksusem! Węgiel czy miał będzie bardzo drożał (przyrosty rzędu 50% na sezon).Trzeba dać przecież prezesom,związkowcom, górnikom podwyżki,trzeba utrzymać i łożyć na przywileje oraz na rozwój i ekologię. Energia nawet gdy cena będzie rosnąć (to nieuniknione) to nasze pensje czy emerytury też i będzie O.K. Byc może,chodzą takie zamysły,że gminy będą zwracać za część poniesionych opłat energetycznych z tytułu zastosowania ekologicznycvh urządzeń grzewczych (podobnie jak do oczyszczalni czy P.C.).
  4. No cóż.Ręce opadają.Zostaję przy swoim.Ale tak dla informacji:to właśnie monopoliści z branży metalurgicznej na całym świecie takiej technologii od b. dawna używają.
  5. No cóż.Dowód jest w rękach zadowolonych użytkowników.Od jednego z nich dostałem ksero rachunków za prąd,od innych podobne potwierdzenia i zdjęcia instalacji oraz DTR ki. Dowody są również na forach.Tylko szukać i czytać.Od producenta dostałem opis,nr patentu,certyfikat itd.Byłem u właściciela domku,ktory ma zainstalowany taki kocioł (raczej kociołek-małe gabaryty). W każdym razie patent sprowadza sie do sposobu ogrzewania przepływającej wody: w obudowie jak pamiętam są trzy niekorodujące anody pomiędzy którymi powstaje tzw. zimna plazma przewodząca prąd.I to własnie powoduje "nadwyżkę" ok.3,6 x. Ta "nadwyżka" jest dzielnikiem faktycznego zaptrzebowania mocy. Jeśli do określonej powierzcni (np. w 300m3x60W/m3=18kW lub np. 150W/m2x 120m2=18kW) wychodzi nam zapotrzebowanie 18kW (do ogrzania),to faktycznie wystarczy kupić kociołek o mocy 5kW (18kW:3,6=5kW) ale min.6kW są w ofercie (wieksze moce również).Oczywiście współczynnik 60 W/m3 lub 150W/m2 może być większy.Zależy to od stopnia ogólnie mówiąc ocieplenia domu.I nie odkrywam Ameryki.Technolgia ta jest stosowana w Polsce od chyba 20 lat,ale niestety jakoś się nie "przebiła".Znam kogoś kto używa tego od kilkunastu lat bezawaryjnie (tzw."wieczna" grzałka).Ja też stosunkowo niedawno przez przypadek zetknąłem się z tym rodzajem kotłów i po kontaktach z użytkownikami i producentem taki kociołek na pewno kupię.Beril jak widzę produkuje takie same urządzenia,może są lepiej i inaczej wykonane do tego dołączają kompletne tablice sterujące,No i cena jak liczyłem znacznie niższa.Reasumując: niewielkie gabaryty,niezawodność i trwałość i na pewno są znacznie tańsze w ogrzewaniu.To tak z grubsza,konkretnych adresów nie podam,nie mam zgody uzytkowników,jednak zaręczam,że wyszukiwarka takich użytkowników i producentów znajdzie. A propos: z informacji mi przekazanych wynika,że piecyki te pracują ok.6-8 godzin na dobę w zależności oczywiście od temperatur na zewnątrz i wewnątrz.Tygodniowy programator temperatury to potrzebny luksus,II taryfa też ma znaczenie.
  6. Za dużo bicia pseudopraktycznej piany,za mało ruszania rozumem.Popieram COGITO w całej rozciągłości!Znam polski produkt,polskich monterów tego produktu oraz co najważniejsze ludzi, u których te urządzenia (podobne do produktow Beril) pracują.Z jednego pobranego kW urządzenia te oddają 3,6 kW.Jest to udowodnione Panowie prześmiewcy.Ja wlaśnie piszę do Beril aby zamówić materiały o ich kotlach.A COGITO proszę o kontakt.
  7. Co sądzicie o grzejnikach KERMI (np.dwupłytowe V22) wykonane w nowej opatentowanej technologii THERM X2? opis: http://www.kermi.pl/Polnisch/Heizen/Flachh..._X2/index.phtml Czy może ktoś z Was ma takie grzejniki? Proszę o opinie i uwagi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.