Skocz do zawartości

gizmo3800

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia gizmo3800

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Docieplę całość z tym że koszt wyłożenia 3 ścian styropianem nie jest straszny również. I fakt zostanę bohaterem a to bezcenne :)
  2. Generalnie koszt folii paroizolacyjnej i waty na ściane 14x3m nie jest straszny :) Także mogę tyle wydać
  3. Niestety jest to budynek w którym będę musiał mieszkać przez jakieś 3,4 lata na czas docelowej budowy, także nie będę tego burzył, ocieplić nie dam rady z zewnątrz ani zmienić nawet aktualnego ocieplenia albo wiem sąsiad ma na swojej części przysłowiowy pier... bałągan, nie da się praktycznie dojść do ściany po jego stronie. Czyli co radzisz? na ścianę bezpośrednio fole paroprzepuszczalną potem styropian lub wata i płyta wewnątrz czy jeszcze inne rozwiązanie?
  4. No właśnie tego się obawiam, śliczne dzięki za lekturę. Po przeczytaniu, utwierdziłem się w moim przekonaniu że zastosowanie folii paroizolacyjnej i wełny będzie w miarę dobrym sposobem, mam nadzieje że woda wówczas nie przedostanie sie do waty ociepleniowej, bo jak tak to grzyb gotowy :( . Ktoś ma doświadczenie z taką izolacją?
  5. Witam wszystkich Jako że nie ma konkretnego działu o ociepleniu to piszę w dziale o kotłach zasypowych albowiem takiego planuje uzywać:) Ale do rzeczy mam problem tego typu: Jestem w fazie ocieplania budynku mieszkalnego o powierzchni ok 70m2 aktualnie leży na nim warstwa styropianu o grubości 3cm. Po rozłożeniu instalacji C.O (15kW dolny węglowiec:) + 5 grzejników po ok 1600W + bojler dwupłaszczowy 140l ewentualnie podłogówka w łazience ok 12m2) bede myslał jak docieplić budynek, na wszystkich ścianach planowałem wyłożenie styropianem 10cm dookoła. Pojawił się jednak problem w postaci sąsiada, niestety ściana budynku stanowi granicę posesji i nie będe w stanie wyłożyc styropianu od zewnatrz. Czy rozsądnym będzie zrobić izolację cieplna od środka? jeśli tak to czego najlepiej użyć? Dodam że raczej nie znam się na temacie dlatego pytam was:)
  6. Jak sądzicie kocioł 12kW ze spalaniem dolnym i PID bedzie odpowiedni ? czy raczej z miarkownikiem ciagu? głownym paliwem byłby wówczas węgiel wegiel + drzewo z przecinki. Do tego można by jakis bufor zastosowac ale czy to ma sens przy tak małej powierzchni? '
  7. Generalnie poczytałem forum i troche zmieniam chyba polityke :) teraz myslę że wstawię tam kociołek zasypowy bez podajnika ze sterowaniem PID, wyjdzie taniej, co prawda bede musial czesciej bywac w kotlowni ale za to bede mogl zostawic tam ten piecyk i cala instalacja nie pojdzie w niepamiec. Pytanie tylko co musi sie znalezc w prawidlowej instalacji (jestem informatykiem dlatego takie glupie pytania:) ) Przewiduje: 1) kociołek uniwersalny z PID (fajnie jak nie musiałbym biegać czesciej niż 3x na dobe :)) 2) ogrzewanie grzejnikowe Wyjdzie jakieś 5 grzejników 3x po 20 żeberek, 1X6żeberek, kaloryfer łazienkowy 3) Jakaś terma ok 80l (pełniąca role ogrzewania wody w lato) i tu mam dwa pytania: a ) Czy może pełnić jednocześnie zbiornika CWU dla instalacji grzewczej? b ) Czy lepiej (patrz taniej) zaprojektowac instalacje tak aby mozna było ogrzewać jedynie taki zbiornik i zamiast pradu uzywac kotła? I tu kończy sie moja wiedza coś jeszcze jest mi potrzebne by taka instalacje się dobrze sprawowała?
  8. Kolego @kotłowy włożenie wata ma na celu bardziej wygłuszenie akustyczne (bedę musiał pomieszkać pewnie ze 3 lata w tym budynku i chce to robić w miarę komfortowych warunkach :) ) Ale jesli ma to jakos zaburzyc polityke ociepleniowa budynku to faktycznie jest to bezsensowne i zastosuje jedynie zewnetrzna izolacje. Mozesz to jakos wytlumaczyc? Co do dyskusji to piec jak najbardziej bede mógł potem wykorzystać w domku docelowym, jego powierzchnia zmieści się w 300m2, takze te 15KW powinno wystarczyc, tylko nie wiedziałem właśnie jak to bedzie sprawowac sie na mniejszej powierzchni, wiem ze jest wiele watkow na ten temat, ale co sadzicie generalnie o uzywaniu eko-groszku? Daje rade?
  9. Ta, tylko że bufor ma magazynować ciepło a nie je oddawać. :P
  10. Witam wszystkich serdecznie jako że jest to mój pierwszy post na forum Do rzeczy: aktualnie przygotowuje budynek ok 65m2 który bedzie pełnił rolę mieszkania na okres kilku lat (okres budowy domu właściwego) Mam dylemat jaki sposób ogrzewania wybrać, mieszkanko będzie dobrze ocieplone (na ścianach zewnetrznych aktualnie jest styropian 4cm + dojdzie 6cm, w środku montowane beda płyty gipsowe na stelarzu, pod którymi włożone zostanie wypełnienie z waty termoizolacyjnej, za równo na ścianach jak i na suficie) Myślałem o jakims kotle z podajnikiem tak aby był to mało uciążliwy sposob ogrzewania, mam z boku pomieszczenie które z powodzeniem spełni rolę kotłowni także o miejsce się nie martwie, tylko pytanie które paliwo i kocioł wybrac tak aby był ekonomiczny przy takiej powierzchni a zarazem żeby nie pakować się w duże koszta jako że nie jest to budynek docelowy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.