Skocz do zawartości

pgrzebyk

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia pgrzebyk

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. No ok .. ale może chociaż trochę pomoże? Do tego spalanie CYKLICZNE mniejszej ilości drzewa żeby nie kisić go komorze spalania może się mylę ale w tym momencie to chyba jedyne rozwiązanie (bez ingerencji w piec). Ewentualnie jeszcze pozostaje mi wykorzystać miarkownik ciągu montowany bo taki przewidział Defro w opcji do tego piecu?
  2. Przepraszam za posta za postem ale czy znajdzie się chociaż jedna osoba która zweryfikuje poprawność schematu z pierwszego postu? Czy zawór mogę zamontować w tamtym miejscu?
  3. Otwory są umiejscowione tak jak na obrazku http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=145&Itemid=54&lang=pl A dmuchawa chodzi w sposób ciągły. Moim zdaniem sprawcą tego wszystkiego jest zbyt nicka temperatura kotła i powrotu dlatego właśnie rozmyślam nad zaworem czterodrożnym. Będę próbował rozwiązać ten problem - zacznę jednak od zaworu 4D. Proszę tylko znawców o weryfikację i potwierdzenie że może on zostać zamontowany w zaznaczonym miejscu na rysunku. Być może nie zapewni mi to całkowitego "czystego spalania" ale każde ograniczenie smolenia będzie sukcesem :)
  4. Moim zdaniem daje bo skoro nie ma naturalnego ciągu to musi być w jakiś sposób wydmuchiwane ... rzecz oczywista!
  5. Nie zamierzam doposażać pieca w przepustnice powietrza wtórnego ponieważ jest to ingerencja w sam piec co powoduje utratę gwarancji a poza tym jet on z automatyką i tego chciałbym się trzymać. Ad1. Na okres testów będę robił to ręcznie Ad1. Nie będzie takiej sytuacji ponieważ sterownik pilnuje ustawionej temperatury na piecu P.S. "dokładania, nowe na spód, stare na góre" chyba nie czaje :) raczej chyba tak sie nie da ... Dokładnie tak to działa :)
  6. Tak jak już pisałem wyżej drzewo liściaste (to podstawa ;))
  7. Drzewo liściaste sezonowane 3-4 lata. Co do powietrza "nad opał" to o ile dobrze rozumie ma za to odpowiadać dmuchawa w piecu która dodam pracuje non stop z różną mocą ponieważ jest sterowana sterownikiem z PID. Na kotle niestety mam 50-55 bo gdy dam więcej w domu jest za gorąco. Co do "przepustnicy" to nie wiem o co chodzi ;) A jeżeli chodzi o automatykę zaworu to zdecyduję się na nią jak sam zawór w sobie zda zadanie. Reasumując czy taka instalacja i umiejscowienie zaworu będzie OK?
  8. Witam wszystkich forumowiczów, Mam problem z moim nowym piecem - Defro Optima Komfort Plus Nowa Linia 20. Pracuje u mnie około 2 tygodni i bardzo się smoli - do tego stopnia że codziennie trzeba go czyścić a raczej skrobać maź. Z tego co wyczytałem już na tym forum powodem może być palenie drzewem na dodatek w zbyt niskiej temperaturze (50 stopni zadania). Żeby było jeszcze ciekawiej dodam że temperatura na powrocie to nieco ponad 30 stopni - czyli generalnie masakra ;). Po przestudiowaniu forum i zapoznaniem się z prawami fizyki :) stwierdziłem że są dwa rozwiązania; 1. palenie z wykorzystaniem naturalnego ciągu i nie zadymianie paleniska 2. podniesienie temperatury na piecu i na powrocie do okolu 60-65 stopni I tu bardzie skłaniałbym się do drugiego rozwiązania - wiadomo skoro kupuje się piec z automatyką to fajnie by było z niej skorzystać i nie latać do pieca co godzinę :). Aby to osiągnąć i nie przegrzewać pomieszczeń zdecydowałem się na instalację zaworu czterodrożnego takiego np jak tu http://allegro.pl/zawor-mieszajacy-4-drozny-1-esbe-od-ss-i1477459461.html Moja instalacja jest dość prosta - bez C.W.U. Pytanie czy załączony schemat z zastosowanym zaworem 4d spełni swoje zadanie? Chce dogrzać piec do np 60 stopni (i pozbyć się smoły) a na CO puszczać np. 40 stopni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.