Skocz do zawartości

mobli

Forumowicz
  • Postów

    49
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia mobli

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Kolego @Automatyk może nie oceniajmy tak pochopnie danej sytuacji. Może podam przykład z którym ja miałem do czynienia. Kupiłem w zeszłym roku dom. Ogrzewany gazem i kotłem na paliwo stałe, instalacja zamknięta bez naczynia przeponowego. Jedynym zabezpieczeniem to zawory bezpieczeństwa aż 2szt. Druga sprawa to komin który był nieszczelny pod względem dymnym i koszmarnej obróbki względem dachu. Komin naprawiłem ale i tak będę stawiał nowy. Gdy kupowałem ten dom to rozmawiałem z właścicielami na temat instalacji. Oczywiście okazało się że instalację robiła firma, a inwestorzy nie znają się na tym i tyle. Nie każdy ma prawo znać się na wszystkim.
  2. A ja olałem kotły z taśmy. Dla mnie kocioł buduje @przemyslaw2ar. Kocioł musi budować osoba która ma pojecie o spalaniu, tak jak kolega @Heso i pewnie jeszcze parę osób by się znalazło na tym forum. Dodam że posiadam wiedzę podwórkową na temat spalania ale jak rozmawiałem z producentami kotłów na temat konstrukcji i ogólnie o spalaniu to mnie szlak jasny trafiał. Jeden mnie próbował przekonać że dmuchawa jest lepsza od miarkownika. Pytam się dlaczego skoro jedno i drugie służy do podawania powietrza a dmuchawa powoduje nadciśnienie w kotle. Na twarzy konsternacja co to jest nadciśnienie?? Pewnie myślał o tętniczym. No cóż ja wiem że to są dobrze zainwestowane pieniądze. Pozdrawiam.
  3. Kolego @Dariss tak się składa że też przez ostatnie 10lat paliłem w starym poniemieckim domu bez ocieplenia w kotle górnego spalania. Kocioł ze zwykłej blachy ok 9kw, bez sterowania, cała instalacja na grawitacji. Jak to pięknie działało i bez prądu, obsługa kotła zajmowała mi ok 15 minut i miałem spokój na co najmniej 24 godziny (zależało to od temp. zewnętrznej). Rozpalałem i po 15 minutach ustawiałem klapkę powietrza głównego na określoną odległość i po problemie. Ogrzewałem tylko dół tego domu ok 70m2. Spalałem ok 1200 do 1500kg węgla zależnie od zimy. Teraz od roku jestem w nowym budownictwie i póki co to wydaję pieniądze żeby poprawić całą instalacje grzewczą.
  4. Wiem że wstawienie wkładu rozwiąże problem z ciągiem ale dochodzi jeszcze problem z samym usytuowaniem starego komina. Najlepsze jest to ze komin jest częścią ściany nośnej a żeby tego było mało to tak w połowie tego komina leci ściana boczna oddzielająca kotłownie od garażu a sam kocioł na paliwo stałe jest w samym rogu a część kotła wystaje w przejściu pomiędzy kotłownia a garażem. Dodam jeszcze tylko że wyczystkę jest w garażu a nie w kotłowni za ścianą :D. Żeby zobrazować bardziej powiem tylko że jeden kanał dymny jest z jednej strony ściany a drugi z drugiej.
  5. Tylko 6m a to nie wysokość jest problemem. Komin posiada trzy kanały. Pierwszy szerokość 15x15, dwa obok 14x14. Pod ten pierwszy jest podłączony kocioł gazowy który jest nie używany. Dwa kolejne są połączone na dole i u góry z tym że kocioł węglowy tak naprawdę jest podpięty pod jeden kanał 14x14(środkowy) a skrajny 14x14 niby miał poprawić ciąg a tak naprawdę schładza mi ten kanał środkowy ale to był pierwszy i ostatni rok palenia w tym kominie - stawiam nowy.
  6. mobli

    Kto Ile Spalił Opału.

    Mój pierwszy sezon w domku 160m2 rok budowy 2001, skopana instalacja, kocioł ledwo zipie, przewód dymny to dwa kanały 14x14 połączone razem przez jakiegoś partacza ale z spalania jestem zadowolony bo poszło 3,5 tony węgla. W domu nie schodziłem poniżej 23 st, temp. spalin 230C - 250C żeby zapewnić odpowiedni ciąg teraz przepalam raz dziennie. Ten rok to poprawki po pseudo fachowcach. EEHHH
  7. Kolego nie obraź się ale tak się składa że kilka lat prowadziłem magazyn w firmie produkującej kotły gazowe z 316 i 316TI. Pełna dokumentacja techniczna, gotowe komponenty pocięte na wymiar na laserze do tego półprodukty gotowe w 100%. Zadaniem spawacza tylko było poukładanie klocków wcześniej przygotowanych i uwierz mi nie jest to takie proste. W twojej wypowiedzi czuję nutkę menadżera który tylko się oczytał o dwie książki za dużo ale niestety takie czasy, czasy tandety która zalewa świat. Pozdrawiam.
  8. Hej. Ja korzystam z miarkownika ciągu ale on działa tylko jako zabezpieczenie pieca przed wyłączeniem prądu. Utrzymuje stale klapę na 2,5mm i tyle. Też użytkuje rurę Wezyra działa rewelacyjnie, dodatkowo co jeszcze zrobiłem to kierownicę powietrza wtórnego (profil w drzwiczkach załadunkowych 8cmx4cm). Efekt tej kierownicy jest taki że wymiennik jest czyściejszy i nie muszę go tak często czyścić. Kiedyś robiłem to raz w tygodniu a teraz już od ponad miesiąca go nie czyściłem.
  9. mobli

    Co To Za Piec?

    Witam. To nie Zielke tylko Korda ze Stężycy. Zadzwoń do gościa podaj wymiary i dowiesz się więcej. Patrząc na obrazek to około 12 - 15 kw. http://www.korda.lynx.pl/ Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.