Skocz do zawartości

Fido17

Forumowicz
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Fido17

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Sprzedam używany w bardzo dobrym stanie kocioł grzewczy renomowanej firmy POLSPAW, EKO-PLUS zasilany na Eko groszek MOC 15KW Dane techniczne, odsyłam do strony producenta: http://www.polspaw.com.pl Zakupiony wraz ze sterownikiem Firmy ?Tech? model ST37 Dane techniczne sterownika, odsyłam na stronę producenta: http://tech-controllers.com/ Rok produkcji 2007, eksploatowany w dobrych warunkach. Ogrzewałem nim kamienicę murowaną z cegły nie ocieploną , wymienione okna. Łącznie 2 piętra - 250m2 powierzchni. Sprzedaję z powodu adaptacji kolejnych 2 pięter. Kocioł niezawodny, bardzo polecam, cena nowego 7500zł. Cena 3900zł. Dodatkowe informacje tel. 502 402 152. Zainteresowanym prześlę foto na maila. Lokalizacja: Racibórz woj. Śląskie [/center]
  2. W przyszłym sezonie grzewczym będę zmieniał kocioł na większy 38KW do powierzchni 350m2. Opał Eko-groszek. Do tej pory używam kotła firmy Polspaw 15KW i jestem zadowolony. Porównując zauważyłem że kocioł z firmy Polspaw 38KW posiada pojemność wodną 200l a konkurencja każda inna jakieś 115l Rozmawiając z producentem Polspawu, twierdzi, że jest to zaleta ponieważ większą ilość ogrzanej wody można podać na instalację. Rozmawiając z konkurencją odpierają, że takie kotły przy ciągłej pracy nie potrzebują takie dużego bufora. Jakie jest Wasze zdanie? Posiada ktoś z Was kotły Polspaw Eko Plus lub Defro Eko38KW na ekogroszek?
  3. Bojlera nie posiadam. Podłogówkę mam ustawione na "1" Co do "3" biegu na instalacji to rozumiem sens szybko oddawanego ciepła, ale temperaturę powrotu i tak mam niską, nie wiem dokładnie ile ale o wiele niższą niż zasilanie. Więc chyba niema straty jak powrót jest chłodny. Jak najlepiej rozpoznać na jakim biegu ustawić tą pompkę?
  4. Rozumiem, tylko ciężko jest mi to sprawdzić ponieważ nie ja tam mieszkam a lokatorzy. Może postawie pytanie inaczej, czy coś tracę oprócz prądu jeżeli pompa jest np. na 3 zamiast na 1?
  5. Taka temperatura to już niestety przy przymkniętej przysłonie na 75%
  6. Przy dużym obiegu wody(budynek 2 piętra +poddasze). Jak jest lepiej, żeby pompa która wysyła na instalację pracowała szybciej czy wolniej? Mam teraz na "3" biegu, myślałem, że przez to będzie cieplejszy powrót a i ciepła woda szybciej będzie dochodzić do grzejników. Błędne myślenie?
  7. Myślę, że przeróbki typu ingerencja w kocioł z szamotem lub inny deflektor odpada, jest to już dopasowane przez producenta. Ciekawy jestem, jeżeli zainstaluje większy kocioł na tą samą powierzchnię, spadnie zużycie opału?
  8. Kocioł Polspaw 15KW, Kamienica dwa piętra i poddasze. Najpierw ogrzewałem parter 100m2 i dlatego kupiłem 15KW. Aktualnie wyremontowane kolejne dwa piętra. Instalacja zrobiona już w całym budynku i w jeszcze nie wyremontowanym poddaszu. W tym sezonie zacząłem ogrzewać zamiast 100m2 to 250m2 tym samym kotłem. Nawet jestem zaskoczony ale daje radę (osiąga zadaną temperaturę). Na przyszły sezon podłączam kolejne mieszkania i na pewno już zmienię kocioł na myślę 38KW który ogrzeje całość tj. 350m2. Dlatego chyba taka ta wysoka temperatura tych spalin bo kocioł idzie na maxa, mam rację? Spalanie mam na kotle 15kw i ogrzewaniu powierzchni 250m2 jakieś 40-50kg na dobę temperatura w lokalach 20-21st.
  9. Przy temperaturze (-5:0) na dworze na grzejniki leci jakieś 43st. mam ustawione 6 podawanie i 30 przerwa temperaturę osiąga (60st) w jakieś 20 min, wzrasta do 62-63 st. na 5 min i spada nawet o 10st. ale szybko bo te 20min, znowu osiąga zadane 60 Teraz jak jest na dworze -10 na grzejniki leci 50st podawanie 9 przerwa 30. Zadane 60st trzeba długo czekać może około godziny, potem spada na na jakies 50st. Eko mam wysoko kaloryczny, suchy. Fajny popiół.
  10. Witam serdecznie. Mam problem z wysoką temperaturą mierzoną w czopuchu, osiąga 350st. Jeżeli zmniejszę obroty wentylatora lub przymknę zasłonę, temperatura w kotle nie będzie rosła. Wymiennik jest wyczyszczony. Może za duży ciąg w kominie? Założyć regulator ciśnieniowy? Co jeszcze może być powodem? Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że kocioł ma za małą moc na istniejącą instalację i pracuje na max. obrotach. Czo idzie w parze z wysoką temperaturą na czopuchu. Co o tym sądzicie? Dziękuję za odpowiedzi.
  11. Witam serdecznie, jestem nowy na forum. Posiadam od 5 lat kocioł z podajnikiem, rozbudowałem w tym sezonie grzewczym instalację w kamienicy, podłączając kolejne mieszkania. Zacząłem przy tej okazji trochę więcej próbować różnych ustawień i różnych rodzai węgla. Aktualnie palę wysoko kalorycznym eko, z czego jestem bardzo zadowolony (mało spieków) Pracuję jeszcze nad uzyskaniem fajnego popiołu, bo mam trochę nie dopalonego węgla w popielniku. Głównie chciałem napisać co mnie dziś trochę zaskoczyło, bo wszędzie pisze się że największe straty są przez komin. Ja mam dość duży ciąg z racji wysokości komina, (kamienica) 3 piętra + poddasze. Podłączyłem do czopucha termometr żeby sprawdzić temperaturę spalin i wyszło jakieś 320st. Najpierw się ucieszyłem bo pomyślałem, że będą oszczędności. Przymknąłem szyber, i zmniejszyłem dopływ powietrza, temperatura spadła do 200st ale jak się za chwilę okazało kocioł nie miał szans uzyskać zadanej temperatury. Co o tym sądzicie? Jak to możliwe, że można osiągnąć pełną sprawność kotła przy temp. spalin 180st. Tak jak to jest w np. e-sterownikach ecoal.
  12. Fido17

    Witam Fido17

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Fido17
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.