Skocz do zawartości

kirys

Forumowicz
  • Postów

    98
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O kirys

  • Urodziny 16.02.1979

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Rybnik

Osiągnięcia kirys

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Allo Panowie. Dawno mnie nie było, bo i kotła nie uruchamiałem :) Więc teraz już mogę napisać więcej o kosztach ogrzewania z ciepłowni. Dom 240m2 ( 2 mieszkania), średnio docieplony, okna plastiki. Koszt podłączenia do sieci ciepłowniczej: wymiennik 30kW - 362pln przyłącze PEC - 1385pln (9mb) robocizna+ materiały do przeróbki w kotłowni -2500pln Razem ok.4250pln Ogrzewanie + CWU (dane z faktury) list/grudzień 2012 (46dni) - 636pln styczen 2013 - 573pln luty 2013- 536pln poza sezonem opłata stała 90pln/mies Zużycie ciepła w tych miesiącach: 19-22GJ/mies. Koszty oczywiście dzielone na 2 rodziny. Jak dla mnie bomba.Bez martwienia się o jakość i cenę ekogroszku, bez brudu i roboty. I chyba wyjdzie taniej niż na ekogrochu. Czy nie dałoby się w wielu miejscach w Polsce podłączyć ludzi do taniej energii cieplnej zamiast walić ciepło z elektrowni w chłodnie kominowe albo zbiorniki wodne? Pozdrawiam szanownych palaczy :-)
  2. Wczoraj rozmawiałem z kolejną użytkowniczką tego ogrzewania. Dom 2 kondygnacje, 150m2 nieocieplony, stare okna i cały sezon kosztował 2500pln. Decyzja podjęta, podłączam się :)
  3. W pierwszym sezonie, jak miałem ekogroszek z KWK Chwałowice (4lata temu), spaliłem przez sezon 4,2t. Wtedy z całego zasobnika 180kg miałem 1 wiadro popiołu jak z papierosa. Teraz z zasobnika mam ze 3-4 wiadra popiołu ze spiekami, kalafiorami i żużlem. Ciężko dostać taki dobry opał jak kiedyś. To jest główna przyczyna takiego spalania. No i do tego kocioł przewymiarowany.
  4. Przebudowę instalacji w środku (wymiennik+rury, zawory) finansuję ja (koszt ma wynieść ok. 2500-3000pln).
  5. opłata stała to niecałe 100pln/mies. Ceny które podawałem są to przybliżone wartości zawierające już wszystkie opłaty (w tym te stałe). Za kocioł, po odliczeniu dofinansowania i innych ulg zapłaciłem ok. 7000pln, z tego ja wyłożyłem 3500pln, bo piec ogrzewa 2 mieszkania. Koszt zakupu kotła kilka lat temu nie jest dla mnie problemem, bo kocioł zostaje, nadal mogą w nim przepalać jesienią lub wiosną, podgrzać wodę użytkową z użyciem jakiegoś drewna czy kartonów, których zbiera się w ciągu roku pół kotłowni. Do podłączenia do ciepłowni skłania mnie: - wygoda, brak konieczności wywożenia popiołu - rzadkie sytuacje awaryjne (w razie czego mam kocioł) - w miarę niskie koszty (na podstawie wywiadu wśród 6 sąsiadów, którzy już to mają) - niskie koszty podłączenia (za 6m rur, wykopu i wszystkiego co z tym związane 750pln netto/ na resztę jest dofinansowanie) - straszne rzeczy. które dzieją się na rynku ekogroszku (kiepska jakość, mieszanie, niedoważanie)
  6. 33pln brutto. Wczoraj rozmawiałem z sąsiadem, pokazywał mi rachunki. Od 2008 roku nie przekroczył 3200pln za sezon grzewczy. Dom o wielkości zbliżonej do mojego.Styczeń 2012 ok 380pln, luty (zimny bardzo) ok. 550pln.
  7. Witam Od 4 lat jestem szczęśliwym :P posiadaczem (nieco przewymiarowanego) kotła na ekogroszek (35kW) i pojawia się szansa na podłączenie do sieci ciepłowniczej. Koszt podłączenia około 3-4 tysiące (przyłącze + przeróbki w kotłowni), kocioł może zostać jako awaryjny. Ogrzewam teoretycznie 230m2 (praktycznie ok. 170m2, bo w kilku pomieszczeniach włączam grzejniki tylko kilka razy w ciągu sezonu grzewczego), wysokość pomieszczeń 2,8m, dom docieplony, okna plastiki, kilkuletnie. Na sezon (październik-kwiecień) idzie mi 6 ton ekogrochu. Cena za 1GJ energii z ciepłowni w tym roku razem z opłatami stałymi to ok 33pln. Moc przydzielona - 12kW, umowa na 5 lat. Co poradzicie? Warto się podłączyć?
  8. Dobrze gość prawi. Nalać mu..:(
  9. Ja mam podobny problem. Żeby dopalić węgiel musiałem dać więcej powetrza. Wiem, że to nieekonomiczne, ale nie było siły rozbujać pieca do konkretnej temperatury. No i te spieki... Teraz mam ustawienia 7/43/25 i dmuchawa otwarta w 50%. Wiem że więcej ciepła idzie w komin (ściana jest cieplejsza niż w zeszłym sezonie na dobrym ekogroszku), ale to jedyny sposób żeby jakoś dopalić te spieki. Przy mniejszej ilości powietrza więcej niedopalonego spada do popielnika. No cóż, kupiło się g..no, to trzeba to jakoś spalić :D
  10. Kiepski opał. mam dokładnie to samo. Nie przeskoczysz tego, trzeba jakoś dotrwać do wiosny :D
  11. Eee tam podrożał. Na Alledrogo można kupić deflektor za 50pln i będzie git.
  12. Witam, Czy ktoś w Was ma jakieś sprawdzone informacje czy KWK Chwałowice będzie jeszcze kiedykolwiek produkować ekogroszek Pieklorz?
  13. kirys

    Pomocy!problem Z Opałem

    Wracając do tematu tego kiepskiego opału. Zauważyłem, że jak jest cieplej na dworze i kocioł więcej stoi w podtrzymaniu to jest o wiele więcej spieków i jakby opału idzie więcej. Więcej niedopalonych węgielków spada do popielnika, bo w podtrzymaniu zaczyna się to tlić i sklejać w skorupę, która potem po ponownym starcie palnika juz nie za bardzo chce sie wypalić i cała leci na dół. Też tak macie?
  14. Mam podobnie. 58 na piecu, na kaloryferach 45, spalanie 50kg/dobę. Tyle że u mnie doopiaty groszek. Ogrzewam 230m2, średnio docieplone.
  15. Ja mam na kotle 60stC, na kaloryfery idzie 46 a powrót do kotła 40.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.