Skocz do zawartości

Kjuku

Stały forumowicz
  • Postów

    111
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Opole

Osiągnięcia Kjuku

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Szukam w miarę prostego kotła pod względem eksploatacji. O Defro też myślę o Sasie też chociaż mam pare awersji do niego. Wchodziłem na twoje Defro e sterownik, czemu powód 40 stopni tylko i co ze spalinami czasem są wysokie 135?
  2. A na jedno pytanie odpowiedziałeś a pozostałe te bardziej konkretne dotyczące ogniwa? Wiem jaki to kocioł bo stoi u mnie w piwnicy jeszcze go nie wyrzuciłem na złom.
  3. Witam wszystkich stoję przed kupnem Ogniwo Eko plus M 20 ale czytające te posty trochę mnie to zniechęcają. Patrząc na wagę kotła to wiele wyjaśnia bo to zaledwie 370 kg gdzie u konkurencji trzeba dodać spokojnie 100 kg, jak oglądałem ten piec na żywo to rzeczywiście za duży nie jest.Dzwoniąc do ogniwa i zadając pytanie o wagę gości buł zmieszany i odpyskował że co mam panu blachę tam dospawać taki wymiennik tyle warz. po czym pytałem o grubość powiedział że 6 mm gdzie w DTR pisze wyraźnie 5 mm a zewnątrz 4mm. Coś z tą blachą jest w ogniwo bo ludzie mają problemy z różnymi kotłami ale z wyciekami w krótkim okresie 3-5 lat użytkowania jest najwięcej na forach o tej marce.I niech mi nikt nie pisze o blachach kotłowych że to i tamto bo jeśli jakiś tam kowal wspawał jakiś tam piec z jakieś tam blach i działał w jakieś tam instalacji bez zabezpieczenia powrotu to wytrzymał jakieś tam 25 lat.
  4. Zdecydowanie polecam radę Digitraxa. Pompa kotłowa może być nawet używana (za kilkadziesiąt złoty kupisz). Wtedy 3D na zasilenie zaraz za pompę i mostek do powrotu grzejników. 3D najlepiej z siłownikiem, ale na początek ręcznie też można go obsługiwać. Proszę o prosty rysunek poglądowy. Wtedy się wyjaśni piszecie o mostu zobrazujcie mi to co z temperatura powrotu. ja chce mieć na kotle 65 lub 60 a na kaloryferach zależy od potrzeby 40 -55 Dlaczego jedni twierdzą ze w obiegu kocioł - zawór 4 drogowy ma być pompa a drudzy twierdzą ze tylko duża średnica i nie trzeba pompy. Na dzień dzisiejszy CWU jest wpięte w pion jako można powiedzie kaloryfer ale będzie przeniesione w okolice kotła i da się dodatkową pompę. Komputer ma dużo możliwość więc sterowaniem sięnie martwie. Ma możliwość osobno sterowania pompą cwu podgrzewa wodę a następnie się wyławiacza.
  5. Układ wtryskowy, aż takim fachowcem nie jestem nie rozumiem tego pojęcia. Grzejniki trzeba odpowiednio kryzować i nie powinno być problemu z rozchodzeniem się ciepła.
  6. Wyjaśnij dlaczego twoja alternatywa jest lepsza, bo dalej jej do końca nie rozumiem. Doszedłem też do takiego wniosku, jeżeli ja mam pompę na powrocie i zawór termostatyczny to cześć wody wraca do kotła czyli pompa traci swoje 30 procent mocy czy też pracy na kręcenie wodą w kółko. W zaworze 4 drożnym cała wodę pompuje w obieg CO
  7. Nie są to za duże koszty 2 pompka mógł byś to narysować bo do końca Cie nie rozumiem i dlaczego te rozwiązanie miało by być lepsze??
  8. Z ogrzewaniem w nocy masz rację ma sens i podstawę ekonomiczną. Pytanie brzmi ile w ogóle osób korzysta z takiego rozwiązania jak ja mam czyli zawór termostatyczny czy jednak zawór 4 drogowy rozwiązał by problemy opisane powyżej i ustabilizował by pracę układu??
  9. Witam. Posiadam kocioł Mullti-Perfekt Lazara, napędza on 7 kaloryferów na pierwszym poziomie na róże 3/4cala i 3 kaloryfery na 2 poziomie w róże 1/2 cala, kaloryfery są stalowe starego typu z założonymi głowicami termostatycznymi. Kocioł podłączony jest za pomocą zaworu termostatycznego i pompa CO jest na powrocie aby zabezpieczyć zimny powrót. Problem owej instalacji a raczej samego podłączenia jest taki iż jaka temperatura jest na kotle taka idzie wprost na kaloryfery, ujawni się to tak iż w cieplejsze dni góra jest gorąca a duł zimy. Instalacja ma dużą bezwładność i pracuje wręcz skokowo. Drugim problemem jest noc kiedy to termostat pokojowy kotła może wyłączyć pompę CO ale wtedy instalacja wychładza się i ponowne nagrzanie jest dość pracochłonne a utrzymywanie ciepła 24h też się mija z celem. Kompromisem było by zainstalowanie zaworu 4 drożnego ze sterownikiem, komputer sam by sterował temperaturą w instalacji a na noc można było by zastosować funkcję obniżania temperatury mieszacza i nie wyłączanie całej instalacji. Które podłączenie kotła jest lepsze, czy po przerobieniu instalacji nie na potkam się na inne problemy?? Pomóżcie w podjęciu decyzji.
  10. akurat ogólnie z wszystkich pomieszczeń te jest najchłodniejsze. a temperatura w twoim miejscu które wybrałeś i w moim typowanym miejsc jest podobna. Sam termometr do pomiaru ma tolerancji 1 stopień
  11. Patrząc na rysunek nowe miejsce 2 jest na przeciwko miejsca które zaproponowałeś dodatkowo twoja propozycja jest w rogu to nie przeszkadza? dlaczego nie może być w moim miejscu??. Drugie miejsce jakie wskazałeś odpada bo tam są drzwi których nie zaznaczyłem.
  12. Histereza jest na 0,2 stopnia a działanie takie jak opisałem.
  13. Koledzy mam kolejny problem. Instalacje mam starą kaloryfery stalowe. Mam czujnik temperatury który umieściłem w korytarzu załączę rysunek. Mam wrażenie że kaloryfery dają ciepło które przechodzi z pomieszczeń do korytarza(w korytarzu nie mam kaloryfera) owe ciepło tak długo się w nim utrzymuje że pomieszczenia zdążą się wychłodzi, a w pomieszczeniu czujnika temperatura utrzymuje się dłużej i nie rozwiera stycznika.. Co wy o tym sądzicie? Na rysunku jest inne pomieszczenie w którym mogę umieści termostat pokojowy w sumie w 2 miejscach które będzie lepsze miejsce?? Pomóżcie
  14. Byłem u koleśna hydraulika który specjalizuje się w gazie i tak mi powiedział dobrze spalić gaz i i przekazać całe ciepło na ogrzewanie to niestety tak jest koszt. Niech się wypowiedzą inni ludzie na ten temat co z gazem mają do czynienia.
  15. Tak tylko do gazu trzeba instalację Co na cienkich rurkach a dobry piec na gaz kondensat to 15tys trzeba liczyć spokojnie żeby była jakaś ekonomia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.