Skocz do zawartości

NMPH

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia NMPH

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. oczywiscie tylko kotly kondensacyjne. Nalezy natomiast pamietac o takim prokejcie instalacji, ktory umozliwi kondensacje przez mozliwie najwiekszy okres pracy kotla. Mozemy uzyskac oszczednosci okolo 30% z samej kondensacji, ponadto gdy zastosujemy czujnik pogodowy to nawet kolejne 12-15%. Dobry kondensat poprawnie zainstalowany nie potrzebuje corocznych inspekcji/serwisow. Oczywiscie idealna jest to praktyka, lecz nie koniecznoscia. Wiekszosc moich klientow odczula okolo 30% tanszej eksploatacji po przejsciu na kociol kondensacyjny.
  2. Zawolaj wiec serwisanta.
  3. Na zasilaniu temperature mozesz dac wyzsza, zdlaw tak, zeby przy cieplym grzejniku miec chlodniejszy powrot. Jak Ci sie uda osiagnac okolo 55 stopni na powrocie przy piecu, kondensacja zadziala nawet jesli na zasilaniu bedziesz mial 70 stopni. Kwestia regulacji. Eksperymentuj rowniez z predkoscia pompki jak masz wielobiegowa. Po wyregulowaniu systemy, jezeli wciaz bedziesz potrzebowal wyzszej temp na zasilaniu, a powrot bedzie za cieply, zmniejsz bieg pompy, medium bedzie mialo wiecej czasu na oddanie ciepla, a przy prawidlowym balansie i tak dopchnie wode wszedzie tam gdzie trzeba.
  4. lama71: a co jak sie wentylatorek zepsuje? Ubijesz rodzine oddychajaca spalinami.
  5. Moze masz wymiennik cwu przyblokowany, jezeli przeplyw przez obieg kotla slaby - woda w obiegu szybciej sie nagrzewa i plomien maleje..jak sie odblokuje/przepchnie przez przyblokowane kanaliki to odda wiecej ciepla do cwu (stad pojawia sie b. goraca woda), plomien sie zwieksza i gdy woda napotka znowu opor, plomien maleje, a w kranie zimna woda. Przed wymiana czujnikow lepiej je sprawdzic czy dzialaja prawidlowo. Przez wymiane czujnikow jak i innych elementow kotla 'na czuja' problemu nie rozwiazesz zbyt szybko, a na pewno nie tanio.
  6. Zainstaluj mieszacz na rozdzielaczu i sutaw mu temperature okolo 40 stopni. Wyzsza temperatura na kotle i bedziesz mial cieple grzejniki
  7. Wyreguluj sobie grzejniki, zdlaw te najgoretrze na powrotach i moze lazienkowe zaczna grzac, postaraj sie uzyskac na kazdym grzejniku odpowiednia temperature zasilania i powrotu by grzaly rowno i zasilanie/powrot na kotle byly odpowiednie do kondensacji. Wtedy zobaczysz przy jakiej temperaturze zasilania jestes w stanie ogrzac mieszkanie. Jezeli zuzycie gazu wciaz bedzie duze, musisz zmienic grzejniki. Jak dobrze wyregulujesz i bedziesz podtrzymywal stala temperature (moze nagrzewac sie dluzej przy nizszych temperaturach na kotle) powinienes cos oszczedzic, jezeli nie to tylko zmiana grzejnikow.
  8. Na kondensacji odzyskujesz ok 30% energi, porownaj zurzycie gazu kotla 24kw i 13 kw. Zobacz co sie bardziej oplaca, Na pewno tanszy bedzie kociol nie kondensacyjny, porownaj zuzycie gazu. Co do wspomnianego rozwiazania kilku kotlow w kaskadzie. Dobre rozwiazanie i nie potrzeba wiecej kominow. Poszukaj kotlow na stelarzu, ktore korzystaja z jednego komina. Niestety kosz przebudowy kotlowni ogromny. Latwiej dolozyc maly kociolek i masz sprawe rozwiazana. Nie zmniejszysz zurzycia gazu na 60kW piecu. Takie ma dysze a nie inne i duzo gazu przez nie leci. Jak wspomnial kolega modulacja odbywa sie w malym zakresie i nie odczujesz znacznych oszczednosci. Nie wiem jak masz tam rozwiazane ale jak masz jakis pion i odejscia na mieszkanie, przepnij je do nowej instalacji z nowym kotlem i po sprawie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.