Skocz do zawartości

alex33

Stały forumowicz
  • Postów

    116
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

4 297 wyświetleń profilu

Osiągnięcia alex33

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Panowie zadajcie sobie odrobinę trudu i poszukajcie rzetelnej informacji o piecach.Jeden wstawia linki do stron o piecu której autor nawet nie jak się wewnętrzna strona kafla nazywa,a drugi z panów uważa iż w piecu powinno się palić na okrągło.Piec to akumulator ciepła i w zależności od typu przepala się w nim od 1-3 razy na dobę.Wsad paliwa, wielkość paleniska jest obliczona i pokrywa straty ciepła między przepaleniami.Czas palenia się wsadu to max 2 godziny i zależy od tego czy dawka paliwa jest dzielona na dwie porcje.
  2. alex33

    Kocioł DS MPM

    Ok Gredy rozumiem Twoje przepalanie ,dla jednego 19* to komfort a drugiemu przy 25* to akurat w sam raz.Celowo w poprzedniej wypowiedzi zahaczyłem o przeróbki,gdyż to nie klient kupujący kocioł ma ich dokonywać.Taki stan rzeczy mówi wprost o nie dopracowaniu kotła.Klient powinien wykonywać regulacje opisane w dokumentacji techniczno-ruchowej.Przykładem może być kocioł Kalvis 10(16)gdzie producent kotła ukazuje sposób wymiany elementów palnika(będących w kompletacji kotła) dla zmiany jego mocy.
  3. alex33

    Kocioł DS MPM

    Nie śledzę całego tematu ,tylko zaglądam tu od czasu do czasu ale kiedy nie zajrzę to zawsze ktoś coś przerabia.Jedni wkładają szamot bo akurat fajnie pasuje typowa prostka ,drudzy coś rzeźbią z betonu.No ale na stwierdzenie przepalanie przetarłem oczy-niech mi ktoś w takim razie odpowie do czego służy kocioł dolnego spalania? Gdyż według mnie do ciągłego palenia bez wygaszania, z modulacją mocy ot 30% do mocy znamionowej.A dokładanie do dolniaka bufora jak się nieraz tutaj doradza to przerost treści nad formą.
  4. alex33

    Kocioł DS MPM

    W kotle pracującym na naturalnym ciągu akurat aerodynamika czytaj opór aerodynamiczny to jedno z podstawowych kryteriów do obliczeń.
  5. alex33

    Kocioł DS MPM

    krzysm83 sposób rozpalania i dalszych regulacji powinien być opisany w instrukcji obsługi,inaczej jest to kolejny rozreklamowany na forum bubel,którego testy przeprowadza się na kupującym.
  6. Kessel z jakim sterem twój palnik współpracuje to po piersze, i czy nie próbowałeś zamiast "szubienicy" użyć podobnego dopalacza tylko z szamotu?
  7. RedEd twój SPP to już z funkcją roznytego tła?Jeśli tak to parę słów infy o tym jak się sprawuje.Interesuje mnie jak zachowuje się w fazie podtrzymania.
  8. Witam RedEd Ta "rura" to co za ustrojstwo-gardziel palnika czy palnik rynnowy? Czemu na wykresach są tak nagłe skoki mocy-CWU tak obciąża kocioł?
  9. A myślałem że to fotki twego palniczeka po tuningu.Czy taka masa żeliwa nie powoduje zbyt dużego zdymiania(czytaj kopcenia)w fazie stopu?
  10. Kessel a ta wajcha z boku palnika to do czego służy-czyszczenia palnika czy przestawiania powietrza?
  11. amber36 jak po roku użytkowania jak sprawuje się bruli z twoją rynną?Sytuacja podobna(własna rynna),czy wart jest bruli takiej kasy?
  12. W Defro AKM II 17kW płyta ma wymiar 13x20cm,otwory powietrzne w siedmiu rzędach-4 po 11szt i 3 po 10szt,średnicy nie miałem czym zmierzyć ale wyglądało na 4-4,5mm.
  13. Powodem stukania może być zarastanie rusztów wodnych kamieniem kotłowym-zwęża się przekrój czynny.Wszystko zależy od tego jak często uzupełniałeś ubytki wody w instalacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.