Skocz do zawartości

zbigniew405

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1 687 wyświetleń profilu

Osiągnięcia zbigniew405

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dzięki za podpowiedź, z tymi cenami to nasza szara rzeczywistość, każdy chce zarobić szybko i jak najmniejszym kosztem. Firma Klimosz też nie kwapi się z odpowiedzią jak rozwiązać ten problem. Furum to cenne źródło informacji chociażby po to aby mieć argumenty do dyskusji z takimi fachowcami jak napisałeś. Mój układ grzewczy (kocioł Ling Duo 15 KW ze sterownikiem Economik Premium+termostat pokojowy Auroton 2005, nie podłączony czujnik temperatury zewnętrznej. W sumie 4 obwody grzejnikowe i 6 obwodów podłogowych wyprowadzonych z rozdzielaczy. Zabezpieczenie termiczne kotła pompa przewałowa (brak zaworów mieszających), pompa c.w.u.+ zasobnik płaszczowy, układ grzejnikowy: pompa c.o. sterowana Aurotonem, podłgówka: zawór termostatyczny ustawiany ręcznie + pompa c.o) - chyba wymaga jednak przebudowy. Oczywiście przez innego instalatora (obecny upiera się.że jest to dobre rozwiązanie) i podłączenia automatyki kotła przez takiego autoryzowanego serwisanta który zna się na rzeczy a nie tylko posiada "papiery". Za niewiedzę jak zwykle płaci klient (ale "aby napić się piwa trzeba kupić browar?"). Pozdrawiam.
  2. Dosyłam opis mojego problemu. Zwracam się do Państwa z następującym problemem i w miarę możliwości o fachową poradę w tej sprawie. Od dwóch tygodni użytkuję kocioł Lind Duo 15 KW, sterownik Economic Premium w nowym, niezamieszkalnym jeszcze domu o pow. 165 m2. System c.o. w układzie otwartym z obiegami grzejnikowymi i ogrzewaniem podłogowym z zamontowaną pompą przewałową zamiast zaworu czterodrogowego (zdaniem firmy instalatorskiej bardziej optymalne rozwiązanie mimo mojej sugestii na temat zamontowania zaworu i dostarczenia przed montażem schematu podłączenia kotła z oryginalnej instrukcji). Kocioł współpracuje z regulatorem pomieszczeniowym EUROTON 2005. Pierwszego uruchomienia dokonał oczywiście autoryzowany serwisant (wymóg gwarancji, koszt 400 zł- szok!!!). W zasadzie od początku mam wątpliwości co do poprawnej pracy kotła, a mianowicie: - ustawiona temp. ogrzewania 600C; na wyświetlaczu: temp. zasilania 70-780C, temp. powrotu 29-340C; Ze względu na obecne warunki kocioł pracuje w większości w trybie podtrzymania ( temp. w pomieszczeniu wyższa od ustawionej). Zgodnie z zasadą pracy w tej sytuacji (bez zaworu czterodrogowego) sterownik kotła blokuje pracę pompy c.o. (w moim przypadku również pompy przewałowej, wpiętej równolegle w zaciski sterownika wraz z pompą c.o.) zgodnie z 3 opcjami: nr.0-blokada całkowita; nr.1- 8min.przerwa-2min.praca-8min przerwa; nr.2-6min-4min-6min. Nie jest to chyba stan prawidłowy, stąd moje wątpliwości (a gdzie zalecana temp powrotu 550C). Serwisant twierdzi, że tak powinno być a sytuacja poprawi się gdy będą ujemne temperatury. Chyba nie do końca, co będzie latem gdy będę korzystał tylko z c.w.u.? Już teraz przegrzewam pomieszczenia bo ratuję sytuację ustawiając w trybie podtrzymania opcję pracy pompy c.o. nr.1 W związku z zaistniałą sytuacją proszę o opinię czy: - istnieje możliwość podpięcia pompy przewałowej do sterownika kotła tak aby pracowała niezależnie od pompy c.o. lub inne rozwiązanie? - jedynym wyjściem z tej sytuacji jest przebudowa nowej przecież instalacji (montaż zaworu czterodrogowego) ? co nie ukrywam nie bardzo mi odpowiada w związku z poniesieniem dodatkowych kosztów. Pozdrawiam
  3. Witam. Z góry przepraszam ale użytkuję kocioł od niedawna więc mogę wypowiadać się nieprecyzyjnie i niezbyt fachowo. Ciągle się uczę. Kocioł Ling Duo 15 KW ze sterownikiem Economik Premium+termostat pokojowy Auroton 2005, nie podłączony czujnik temperatury zewnętrznej. Instalacja nowa: grzejnikowa w 4 pokojach, podłogówka w kuchni, 2 łazienkach i holach na parterze i piętrze. W sumie 4 obwody grzejnikowe i 6 obwodów podłogowych wyprowadzonych z rozdzielaczy. Zabezpieczenie termiczne kotła pompa przewałowa (brak zaworów mieszających), pompa c.w.u.+ zasobnik płaszczowy, układ grzejnikowy: pompa c.o. sterowana Aurotonem, podłgówka: zawór termostatyczny ustawiany ręcznie + pompa c.o. Chyba niezbyt trafne rozwiązanie i w pełni nie wykorzystuje możliwości sterownika kotła. Oczywiście problemy od samego początku mimo zapewnień serwisanta i firmy instalatorskiej że jest O.K. Proszę o radę. Pozdrawiam.
  4. Przepraszam, nie kliknąłem tam gdzie trzeba. Pytanie do Vernal.[/b Jak wykorzystać takie sterowanie przy dwóch obiegach grzewczych: grzejnikowym i podłogówce. Dwa zawory mieszające? Jakie?
  5. Zapomniałem dopisać - wysłałem wiadomość do firmy Klimosz w tej sprawie ale jak dotąd nie otrzymałem odpowiedzi.
  6. Instrukcja kotła Ling Duo dopuszcza pompę przewałową jako zabezpieczenie termiczne ale przy tym sterowniku nie jest to chyba trafne rozwiązanie. Może istnieje jednak możliwość podłączenia obu pomp w taki sposób aby działały niezależnie. Mogłoby to rozwiązać mój problem.
  7. Witam. Zwracam się z następującym problemem i w miarę możliwości o fachową poradę w tej sprawie. Od dwóch tygodni użytkuję kocioł Lind Duo 15 KW, sterownik Economic Premium w nowym, niezamieszkalnym jeszcze domu o pow. 165 m2. System c.o. w układzie otwartym z obiegami grzejnikowymi i ogrzewaniem podłogowym z zamontowaną pompą przewałową zamiast zaworu czterodrogowego (zdaniem firmy instalatorskiej bardziej optymalne rozwiązanie mimo mojej sugestii na temat zamontowania zaworu i dostarczenia przed montażem schematu podłączenia kotła z oryginalnej instrukcji). Kocioł współpracuje z regulatorem pomieszczeniowym EUROTON 2005. Pierwszego uruchomienia dokonał oczywiście autoryzowany serwisant (wymóg gwarancji, koszt 400 zł- szok!!!). W zasadzie od początku mam wątpliwości co do poprawnej pracy kotła, a mianowicie: - ustawiona temp. ogrzewania 60 0C; na wyświetlaczu: temp. zasilania 70-78 0C, temp. powrotu 29-34 0C; Ze względu na obecne warunki kocioł pracuje w większości w trybie podtrzymania ( temp. w pomieszczeniu wyższa od ustawionej). Zgodnie z zasadą pracy w tej sytuacji (bez zaworu czterodrogowego) sterownik kotła blokuje pracę pompy c.o. (w moim przypadku również pompy przewałowej, wpiętej równolegle w zaciski sterownika wraz z pompą c.o.) zgodnie z 3 opcjami: nr.0-blokada całkowita; nr.1- 8min.przerwa-2min.praca-8min przerwa; nr.2-6min-4min-6min. Nie jest to chyba stan prawidłowy, stąd moje wątpliwości (a gdzie zalecana temp powrotu 55 0C). Serwisant twierdzi, że tak powinno być a sytuacja poprawi się gdy będą ujemne temperatury. Chyba nie do końca, co będzie latem gdy będę korzystał tylko z c.w.u.? Już teraz przegrzewam pomieszczenia bo ratuję sytuację ustawiając w trybie podtrzymania opcję pracy pompy c.o. nr.1 W związku z zaistniałą sytuacją proszę o opinię czy: - istnieje możliwość podpięcia pompy przewałowej do sterownika kotła tak aby pracowała niezależnie od pompy c.o. lub inne rozwiązanie? - jedynym wyjściem z tej sytuacji jest przebudowa nowej przecież instalacji (montaż zaworu czterodrogowego) ? co nie ukrywam nie bardzo mi odpowiada w związku z poniesieniem dodatkowych kosztów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.