Skocz do zawartości

menager

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Małopolskie

Osiągnięcia menager

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Niestety kocioł jest zaplombowany ! Tylko serwisant może się do niego dostać bo gdy zerwę plombę to stracę gwarancję !
  2. Jak się reguluje prędkość pompki ?
  3. To fakt, że dwa grzejniki w całym domu są znacznie cieplejsze od innych więc postaram się ich zdławić bo prawdopodobnie to one zabierają ciepło tym pozostałym chłodniejszym w dotyku.
  4. Mam identyczny dom o takiej samej powierzchni oraz ociepleniu, jedyne drzwi jakie założyłem to pomiędzy garażem i kotłownią bo tam były straty ciepła. Garażu nie ogrzewam - kaloryfer jest zakręcony, natomiast cały parter około 100m - grzeje podłogówka a całą górę też około 100m - ogrzewa 8 kaloryferów. Piec Ariston 24 KW ustawiony nisko bo tylko 35-37 stopni na wyświetlaczu a przy tym temperatura w domu około 14-16 stopni zależnie od temperatury na zewnątrz. Nikt jeszcze nie mieszka czyli brak innych źródeł ciepła poza sporadycznym rozpalaniem w kominku. Aktualne zużycie gazu bez pogodówki wynosi około 15m3 na dobę. Grzeję od połowy listopada i oczywiście na początku spalanie było wyższe nawet do 20m3 na dobę ale pomału dom się osuszył i rozgrzał. Proponuję zamknąć garaż nawet zaklejając wejście styropianem, folią i tekturą do puki nie będzie drzwi. Zatkać wszystkie kominy wentylacyjne, którymi ucieka ciepło oraz uszczelnić wszystkie okna. Zakręcić kaloryfery ręcznikowe w łazienkach. Raz w tygodniu robić wietrzenie aby wydostała się z domu wilgoć. Spalanie powinno spaść do 15m3
  5. Dobra podpałka - jest jak gra wstępna. Osobiście nawet wilgotne drzewo jestem w stanie rozpalić w kominku na pociętych suchych paletach służących jako podpałka rozpalona gazowym miotaczem (taką spawarko - lutownicą na wkłady gazowe). Można też zastosować łatwo palne opakowania wykonane z tworzyw sztucznych ale to jest metoda nie przyjazna środowisku więc jej nie polecam.
  6. Mam pytanie, czy ktoś mi pomoże ? Gdzie w samym Krakowie lub okolicy można najtaniej kupić sezonowane drzewo ewentualnie brykiet do palenia w kominku ???
  7. Kupiłem prawie gotowy dom od developera, w którym przy istniejącej instalacji CO dostosowanej (zgodnie z projektem domu) do starego typu kotła gazowego, postanowiłem zainstalować nowoczesny kocioł kondensacyjny. Wszystkie grzejniki wraz z przewodami były zainstalowane pod kątem współpracy z planowanym wysoko temperaturowym kotłem gazowym, który miał mieć jeszcze system otwartej komory spalania. Zrezygnowałem z pieca oferowanego przez developera i kupiłem nowoczesny piec kondensacyjny zostawiając przy nim bez zmian całą resztę instalacji. Po mimo doskonałego ocieplenia domu występuje duże zużycie gazu nawet wtedy gdy temperatura na wyświetlaczu pieca jest ustawiona max do 40 stopni C przy czym temperatura powietrza w domu oscyluje w okolicach 19 stopni C. Piec spala najmniej przy ustawieniu na 35 stopni C jednak wtedy temperatura w domu spada nawet poniżej 17 stopni C. Prawdopodobnie w obiegu jest zbyt duża ilość wody (tak twierdzi kilku "specjalistów") ale czym różnią się grzejniki do nisko temperaturowej instalacji w odróżnieniu od tych, które zostały zainstalowane w moim domu ? Największy problem mam jednak w łazienkach gdzie tradycyjne białe ręcznikowce o rurowatej konstrukcji są prawie zimne porównując z kaloryferami w pokojach. Czym różnią się grzejniki do niskotemperaturowej instalacji od tych tradycyjnych zastosowanych w moim domu ???
  8. Zależy mi na tym aby kominek pracował w układzie otwartym z naczyniem wzbiorczym nad wkładem w zabudowie kominka pod sufitem dla bezpieczeństwa w przypadku zagotowania się wody w płaszczu. Sieć C.O. oraz wężownica C.W.U. musi pozostać w układzie zamkniętym czyli bez wymiennika płytowego się nie obejdzie, ponadto musi być pompa, która będzie przepompowywała wodę kotłową przez płaszcz wodny kominka. Mam tylko dylemat gdzie powinien być ten wymiennik, jeżeli ktoś wie to uprzejmie proszę o schemat i z góry dziękuję.
  9. W którym miejscu należy zainstalować ten wymiennik ciepła ? Bufora nie planuję bo kotłownię mam razem z pralnią i dodatkową łazienką więc tam jest tak mało miejsca, że nie wiem czy nawet wymiennik się zmieści a co dopiero bufor...
  10. Dokupiłem kominek z płaszczem wodnym i planuję go wpiąć do instalacji C.O. oraz podgrzewania w zasobniku z wodą użytkową 300 litrów. Kominek będzie pracował w układzie otwartym z naczyniem wzbiorczym umieszczonym pod sufitem w zabudowie nad wkładem. Aktualnie istnieje następująca instalacja: kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny, który ogrzewa kaloryfery i podłogówkę oraz jest podłączony do górnej wężownicy w zasobniku wody użytkowej, dolna wężownica zasobnika na stałe współpracuje z solarem ogrzewającym tylko wodę użytkową. Jak to podłączyć aby kominek ogrzewał zarówno kaloryfery jak też wodę do mycia w zasobniku przez górną wężownicę bo sam solar zimą nie wystarcza z braku słońca. Chodzi mi o maksymalne wykorzystanie kominka aby ciepło z niego wystarczało na potrzeby C.O. oraz do ogrzewania wody użytkowej a w tym czasie piec gazowy całkowicie się wyłączał i nie zużywał drogiego gazu. Oczywiście gdy braknie płomienia w kominku, piec gazowy powinien automatycznie się uruchomić i podjąć funkcję pełnego ogrzewania np. gdy wyjdziemy z domu lub zapomnimy dołożyć drewna do kominka. System powinien być tak skonstruowany aby w przypadku wymontowania pieca gazowego do serwisu lub naprawy mógł działać bez jego obecności i całkowicie go zastąpić ciepłem z kominka. Tak się składa, że mam dostęp do darmowego drewna opałowego i pragnę to wykorzystać. Jeżeli ktoś mi podpowie jak to podłączyć lub podeśle jakiś schemat to będę bardzo zobowiązany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.