Skocz do zawartości

wysand

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia wysand

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jak w temacie. Przyszła wiosna i cieplejsze dni, więc czas na przestawienie i wyregulowanie instalacji na tryb letni i okazało się, że pokrętłem zaworu nie można ruszyć. W związku z tym mam pytania, czy jest możliwość rozkręcenia zaworu i odblokowania go (jak?) i czy jest możliwość wykonania tej czynności bez zwalania wody z układu. Dodam - zawór żeliwny 1 cal firmy HONEYWELL.
  2. I stała się jasność.Wielkie dzięki.
  3. Witam.Laik w temacie jw. Możliwe są trzy opcje montażu pomp w instalacji; na rurociągu w pionie, w poziomie lub być może jest to bez znaczenia. Chodzi mi o to czy są jakieś przeciwwskazania do konkretnego podłączenia. Oraz jeszcze jedno pytanie - pompy lepiej zamontować na wyjściu czy na powrocie? Instalatorzy mają chyba fachową wiedzę i oświadczenie, proszę o pomoc.
  4. Dzięki za zainteresowanie. Budynek kotłowni wraz z garażem stoi osobno w odległości 6 m od budynku mieszkalnego. Wszystkie rury (CO, CWU, cyrkulacji i zimnej wody z własnego ujęcia) poprowadzono pod ziemią we wspólnym kanale odpowiednio zaizolowane ponad 1 m głęboko. Przedstawiony schemat więc odpada. Ewentualnie myślę o drugim naczyniu - może mniejszym (10-20 l.) jako awaryjnym przy samym piecu, na kominie kotłowni, tak aby można było go obudować na zewnątrz ociepleniem ze styropianu wraz z całym kominem i obłożyć płytkami terakotowymi w jedną całość. W ten sposób mam ocieplone i wykończone kominy kanałów wentylacyjnych z pustaków keramzytowych w budynku mieszkalnym. Komin w kotłowni wybudowany jest z cegieł i ma wolny 1 kanał wentylacji przez który wewnątrz mógłbym wyprowadzić rurarz powyżej dachu i tam zamontować zbiornik, ale aż się boję ile to roboty. Chodzi mi tylko czy jest może jakieś inne prostsze, sensowne rozwiązanie. Mamy w końcu XXI wiek.
  5. Witam forumowiczów. Po przeczytaniu niniejszego tematu o warunkach poprawnego zainstalowania zbiornika wyrównawczego ze zgrozą stwierdziłem, że moja instalacja wykonana jest niepoprawnie. Ale do rzeczy. Kotłownia do ogrzania domu znajduje się w osobnym budynku, który jest niższy (o ok. !,5 m) od zainstalowanych grzejników na piętrze domu. Wykonana instalacja zbiornika wyrównawczego została podpięta pod pion grzejnika łazienkowego i wyprowadzona na strych poddasza, a więc poza zaworami i pompą CO w kotłowni. W związku z tym, mam pytanie czy możliwe jest zastosowanie określonego zaworu bezpieczeństwa np. 1,5 bara zamontowanego tuż za wyjściem wody CO przy piecu, czy też możliwe jest inne rozwiązanie (jakie?). Dodam , że od biedy pokusiłbym się o zamontowanie nowego 2 zbiornika przy kominie ocieplając go na zewnątrz, wtedy funkcjonowałyby niezależnie 2 zbiorniki na jednym poziomie wody przelewowej, z tym że istniejący zbiornik zostałby do uzupełniania wody do układu CO - jak dotychczas, a drugi mniejszy bezpośrednio przy piecu. Co o tym sądzicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.