Skocz do zawartości

abaco

Forumowicz
  • Postów

    46
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia abaco

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. jeżeli po nagrzaniu pomieszczenia termostat "wyłączy" kocioł to w menu pompy wyłączone-pompa co staje kocioł podtrzymuje jedynie temp. kotła pompy załączone- pompa doprowadzi do obniżenia temp do progu "wyłączenia pomp'' i się wyłączy czytajcie instrukcje defro to opisuje
  2. ogrzewam ok 500 m2 więc lepszy syf niż płótno w kieszeni.Z tą gumą -niezłe, skąd ta guma?(dokładniej)
  3. jakie to było forum na którym widziałeś tę fotkę z kawałkami materiału, pomysł drugi nie bardzo mnie przekonuje.Idziemy w dobrym kierunku.
  4. wolę go wywalić niż zbierać ze wszystkiego
  5. Witam palę od 3 lat groszkiem kupowanym luzem (suchy )i mam problem z tym że przy każdym ładowaniu z wiader po 20 kg jest kupa syfu w powietrzu. Myślałem o jakimś wydajnym wentylatorze który zasysał by powietrze b. blisko zasobnika(jest taka szpara po otwarciu klapy na kilka cm i przy zrobieniu przejścia z płaskiego kanału na okrągły i przepuszczeniu tego przez wentylator wywalić na zewnątrz. Kilka pytań. 1)Jaki wentylator pył węglowy podobno wybuchowy (ale właśnie dzięki niemu stężenie spada) 2)czy w ogóle można zakładając że w chwili pracy dostarczam extra powietrze lub wył . kocioł Może macie jakieś pomysły?
  6. Mam defro 25 kv, czy mogę postawić kompresor w kotłowni(odl . do kotła 0k 1,5 m niezależnie od tego kanał zasilający kocioł w powietrze jaki powinien mieć przekrój i na jakiej wysokości, czy moę cięgnąć powietrze z garażu czy muszę z zewnątrz przez ściańę, a możę wystarczy kratka w szybie opna .Na razie chodzi 3 sezon bez tego, czujnik czadu jest. A może są jakieś inne rozwiązania powodujące mniejsze ew, wychłodzenie kotłowni.przy -30 chyba wystudzi wszystko Pozdrawiam
  7. Ja bym pogrzebał w ustawieniach.Mój po kilku godzinach bezczynności traci temperaturę o jakieś 10 stopni, czyli da się.Wentylator ma tylko utrzymywać żar a nie nadmiernie przedmuchiwać palnik i co za tym idzie dostarczać ciepło dla kotła
  8. Witam.Chodzi mi o to czy przy miejskiej wodzie (chlorowanej Kraków) muszę się obawiać legionelli.Przegrzewanie wody raz w tygodniu może być uciążliwe i (ryzykowne) Podgrzanie zbiornika z 50 do np.70 stopni i po jakimś czasie kolejno spuszczanie tej wody poszczególnymi ujęciami.Na razie nie mam pompy cyrkulacyjnej ale chyba założę bo zbiornik na parterze a łazienki i inne na 1 i 2 piętrze.Co z wodą w rurach do cyrkulacjii. Może inaczej.Zainteresowały mnie lampy uv.Jak to się dobiera jeżeli przepływ jest różny w czasie.Czy działają cały czas czy tylko w chwili przepływu wody, czy montuje się je np. przed zbiornikiem cvu.Proszę o podjęcie tematu.
  9. Witam. Budynek mieszkalny 3 kondygnacje,brak piwnicy, ściany 40 cm + 8 cm styropianu austrotherm strop 30 cm wełny temp 22,5 dzień 21,5 noc powierzchnia 310 m2 grzejniki płytowe radson budynek usługowy 1 kondygnacja ściany 40 cm+ 10 cm styropianu, strop 22cm styropianu temp ok 14-15 st.grzejniki płytowe purmo, głowice termostatyczne wszędzie okna tworzywo Całością steruje pokojówka w domu więc w części komercyjnej steruję ilością pracujących grzejników przy -15 pracuje7 z 11 grzejników kocioł defro duo 25 kw, wymiennik płytowy,2 pompy Parametry przy temp do -15 -20 st.Kraków kilkanaście dni koniec stycznia i chyba do połowy lutego podawanie 10s przerwa podawania 50 s nadmuch 10 % otwarte: połowa temp kotła 52 st histereza 1 st zasobniki 200 kg ekoretu na 4 doby (50 kg/dobę)11 kg popiołu moc teoretyczna wg.tabel defro 17,1kw Parametry przy temp do 0-5 st.Kraków grudzień styczeń podawanie 10s przerwa podawania 70 s nadmuch 10 % otwarte: ok 1,5 cm temp kotła 50 st histereza 1 st zasobniki 200 kg ekoretu na 7-8 dni (średnio 26 kg/dobę) popiół jw. moc teoretyczna pracy kotła 12,8kw Wyniki chyba bardzo satysfakcjonujące zważywszy na powierzchnię budynku.Do 2 tygodni do tego zastawu dojdzie zasobnik dwuwarstwowy 380l na 6 osób z dodatkową wężownicą w górnym zbiorniku, która będzie zasilana przez gazowy kocioł. Co ciekawe dwufunkcyjny kocioł który jest na wypadek awari węglówy, z powodzeniem ciągnie w mrozy całość(testy) ale jest ok 2,5 raza droższy niż węglówa.Przy moich powierzchniach to się opłaca. Palę węglówą 2 całe sezony. Niektórzy się zdziwią że mam niską temp na kotle ale myślę że mam mocne argumenty: kocioł ma wymiennik a ważna jest temp powrotu wody na kotle w stosunku do temp kotła(różnica temp) jak również wilgotność opału oraz wilgotność wdmuchiwanego powietrza.Opał kupuję w lecie jak suchy wożę na przyczepie sam, nikt mnie nie orżnie na ilości (skład ,kierowca) wydaje mi się że ci goście nie mają żadnych skrupułów. następnie gdyby temp na kotle była u mnie np 60st to po wystartowaniu z temp np 40 st doszedł by do temp 60 st ale możliwe że wcześniej zadziałała by znowu pokojówka i kocioł byłby znowu w stanie podczymania.nie zaobserwowałem żadnej wilgoci na ścianach kotła,odnośnie komina -szamota ocieplona i wentylowana fi 200mm wszystko spada ze ścianek na dolny odcinek z którego tylko trzeba wybrać. Kocioł najsprawniej działa przy wys temp paleniska i przy niskiej temp samego kotła (mniejsza strata kominowa) Na razie wystarczy.Jak będę miał zbiornik CWU i jakieś dane to opiszę.
  10. z pierścieniem próbowałem,powstaje kupa spieków.odradzam
  11. Miałem podobny problem w defro duo 25 kw.Rozwiązanie problemu jest proste połóż coś ciężkiego metalowego na retorcie z prawej strony co utrudni przepływ węgla i wymusi jego ruch z lewej strony. i zmniejsz nadmuch.
  12. mam ten kocioł m3 sezony ustaw 10 podawanie 50 przerwa nadmuch 10 % przysłoń wentylator żeby zostało ok 1 cm szpary moc ok 17 kw i nie rub z tego palnika .Kocioł u mnie chodzi ponad 10 minut odpoczywa 3 minuty zużycie ok 50 kg na dobę -15 na zewnątrz a ogrzewam ok 490 m2 z tego 250 23st,reszta 16 temp 52 st na kotle ale mam wymiennik Sprubuj. pozdrawiam
  13. dzięki a punkt 2 tak z grubsza a punkt 5 może ma ktoś doświadczenie ile to może kosztować dziennie, u siebie zauważyłem że jak kocioł jest w podczymaniu ok 4-6 godzin to nagrzewa mi się obudowa ślimaka ok 40 stopni, prawdopodobnie żar idzie w kierunku zbiornika węgla z momentem przejścia w tryb pracy żar zostanie wypchnięty do palenia i jest ok .ślimaka mi chyba nie wypali.,odnośnie żaru w ślimaku to przedmuchy mam ustawione rzadko tak że wentylator pracuje ok 15 sekund zanim pojawią się iskry, może trzeba przyśpieszyć wypychanie węgla.U mnie gdy temp podajnika za bardzo wzrośnie to wypycha przez ok 5 minut cały węgiel ze ślimaka do paleniska(gaśi i włącza alarm) odnośnie klęski urodzaju to gaz jest na wypadek ew. awarii węglowego coś takiego jest możliwe , ja ogrzewam też firmę i brak CO to by była katastrofa więc jest ok,na gazie gotuję.
  14. 1)Planuję zakup zbiornika CWU 300 lub 400 l ( 6 osóB) z dwoma wężownicami .Mam kocioł na groszek oraz gazowy turbo (gazowy jako alternatywa) Do której wężownicy wpiąć węglowy i gazowy kocioł.Węglowy pracuje z wymiennikiem i wolał bym zasilać zbiornik z ukł. otwartego.Gazowy w zamkniętym. Może lepiej z za wymiennika i spiąć je odpowiednio razem i wpiąć je na złączone wężownice w celu szybszego uzyskania temp. na zbiorniku, oczywiście kotły nie pracują jednocześnie. 2)Wężownice mają różne moce i powierzchnie.Czy grzejąc dłużej na krutszej wężownicy spalę tyle samo opału co na dłuższej ale krucej. 3)Mój instalator zaproponował zbiornik kombinowany Galmetu 280+120 litrów co daje takie rozwiązanie nie bardzo rozumiem. 4)Jakie mogą być różnice temperatury w zależności od wysokości pomiaru. 5)może ma ktoś doświadczenie w paleniu groszkiem w okrasie letnim,ile może pracować kocioł w trybie podczymania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.