Skocz do zawartości

darasle

Forumowicz
  • Postów

    42
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia darasle

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, Jestem posiadaczem kociołka firmy HKS Lazar eko-komfort 18KW. Piec pracuje drugi sezon, w poprzednim jeszcze nie mieszkałem w domu, natomiast w tym sezonie już mieszkam to też zacząłem optymalizować ustawienia, które mają oczywiście doprowadzić do mniejszego spalania. Pokombinowałem sobie z ustawieniami automatycznymi, tzn. zdefiniowałem jaka ma być temperatura komfortowa i jaka nocna, pytanie czy różnica między tymi dwoma zdefiniowanymi temperaturami musi być min. "ileś tam" ? Bo zuważyłem, że jak mam różnicę między jedną, a drugą tylko 1 stopień to faktycznie mam, aż 3 ! ? Czy ktoś wie dlaczego ? Pozdrawiam, Darek. PS Gdzie ustawiam minimalną temp. kotła ? :)
  2. Witam, Mam dość dziwną sytuację i jeśli można to proszę znawców tematu o opinię ! Instalacja CO miedziana, piec na ekogroszek z podajnikiem firmy Lazar, zawór czterodrogowy. W zeszłą zimę po przerobieniu instalacji na właśnie zawór 4-drogowy wszystko pięknie grzało i sprawdziło się w użytkowaniu na 5 z plusem. Na wiosnę robiłem łazienkę, efektem czego było siłą rzeczy zdemontowanie grzejnika z instalacji i po zrobieniu zamontowanie. Układ oczywiście się zapowietrzył i w dniu wczorajszym chcąc dopuścić wodę do instalacji po braku jaki powstał przy "robieniu" łazienki okazało się, że woda w ogóle nie leci. Po próbie odpowietrzenia z grzejników coś drgnęło i powiedzmy przez sekundę puszczało wodę ! Również chcąc wypuścić wodę z układu nie ma żadnego efektu, woda nie leci. Czy moje problemy wynikają z poważnego zapowietrzenia układu, czy może jeszcze z jakiś innych powodów ? Z góry dziękuję za jakiekolwiek opinie. Pozdrawiam
  3. Jestem już po zmianach. Zawór 4d z siłownikiem, do tego doszła pompa do wody użytkowej i czujnik do wody. Teraz pracuje jak powinno, korzysta z pogodówki i co najważniejsze dla mnie, pali zdecydowanie mniej !! Dzieki wszystkim za wcześniejsze zaangażowanie w temat.
  4. Dzięki bardzo wszystkim za udzielenie odp. Zmienię po prostu ten zawór na 4d z siłownikiem, ponieważ taki jest wymóg producenta kotła, a żeby zachować gwarancję ( zabezpieczenie na powrocie) i w końcu ta pogodówka będzie (powinna) funkcjonować !
  5. Czy to znaczy, że ten zawór powinien być zainstalowany w tym miejscu co zaznaczyłem na zdjęciu?
  6. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ale chciałbym też podsumować to co do tej pory napisaliście. Na poczatek podaje jeszcze raz link z 13 zdjęciami mojej kotłowni, myślę że będzie Wam lepiej zobaczyć co tam jest... http://picasaweb.google.com/daraslee/Album...354104776793362 "Wg opisu, jeżeli masz czujnik wewnętrzny w pomieszczeniu to powinien on pilnować zadanej na gałkach temperatury poprzez włączanie i wyłączanie pompy CO gdy jest ona wyższa o 0,5 *C od zadanej (wyłączenie) lub 1 *C niższa (włączenie). Czy tak się to zachowuje?" Raczej tak nie ma, ponieważ było powyżej tej temperatury jaką chciałem uzyskać wewnątrz, teraz mam tyle ile chciałem ale uzyskałem to przez termostaty na grzejnikach. Pompy mam dwie, widać na zdjęciach: jedna do CWU i jedna do CO DLa uściślenia zawór jaki posiadam jest to: ESBE VTC511 - zawór zastosowałem, ponieważ producent kotła zalecał ten zabezpieczjący 3d lub 4d w celu zachowania gwarancji na piec. Czujniki mam 2 - jeden na zewnątrz domu i jeden wewnątrz. Jeśli do tej pory dobrze zrozumiałem to po pierwsze: - zawór jest w złym miejscu zamontowany, czyli gdzie powinien konkretnie być ? - do tego powinien dojść zawór mieszający 3d lub 4d z siłownikiem tak ?
  7. Zawór jaki mam to jest coś takiego: http://allegro.pl/esbe-zawor-temp-kotla-vt...1335274413.html Z tego wynika, że to nie jest mieszający tylko zabezpieczający przed powrotem zbyt niskiej temp.
  8. Powiem szczerze, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o ten temat. Mam zawór 3d bez siłownika... Poniżej link jak to wygląda: http://picasaweb.google.com/daraslee/Album...354104776793362 Ok zasadę pracy rozumiem (pilnowanie temperatury), ale tak jak wcześniej pisałem czujnik wewnętrzny nie reaguje na temperaturę zadaną na regulatorze pogodowym i zamiast wyłączyć się i być na podtrzymaniu, ponieważ wewnątrz jest już zadana temperatura to jedzie dalej...
  9. Otóż w tym, że są jakieś problemy z ustaloną temperaturą jaka ma być wewnątrz mieszkania. Nie mieszkam jeszcze w moim domu dlatego chciałem mieć temperaturę 16 stopni ale piec z uporem maniaka pilnuje tylko tego, a żeby dojechać do temp. na piecu 53 stopnie zjeżdża do 50 i tak w kółko, a wewnątrz domu temperatura 20 stopni. Co jest nie tak ? Dziękuję za odp.
  10. Mam piec HKS Lazar ekokomfort automat 18kw, w instalacji zawór 3d oraz regulator pogodowy A3000D. Czy zawór 3d nie współpracuje z pogodówką, dostałem taką informację i się lekko zmarszczyłem... Będę wdzięczny za informację od znających temat !
  11. Dokopałem się do informacji, że muszę zastosować zawór mieszający czterodrogowy z siłownikiem i czujnikiem powrotu , czy ktoś wie jakie jest to koszt ??? lub mam jeszcze inną opcję tzn. mogę zastosować zawór TV 45 ? wie ktoś co to jest za zawór,bo nie mogę nigdzie znaleźć jakiś informacji i ile taki zawór może kosztować ????
  12. WItam. Zakupiłem piec Lazara 18KW EKO-KOMFORT AUTOMAT ze sterownikiem z tego co kojarze A 3000D. W instalacji muszę zastosować zawór czterodrogowy i sta moje pytanie, czy ten sterownik w piecu "obsłuży" ten zawór czy będę musiał dodatkowo do zaworu zakupić sterowniki ????? Jestem kompletnym laikiem w tym temacie dlatego będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.