Skocz do zawartości

janbofan

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia janbofan

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam. Mam wymiennik płytowy SWEP ET8 (20 płyt). Czy przy temperaturze 65*C na kotle i pompą ładującą owy wymiennik podoła on zadaniu ogrzewania c.w.u. przy umiarkowanym ciśnieniu poboru?
  2. Przeczytałem o TCZ-25 i rozumiem. Kolego "piotrek automatyk", gdzie to można kupić? A może masz maila do producenta?
  3. Mam zamiar montażu wanny z hydromasażem, więc jednorazowo to będzie pewnie jakieś minimum 150l. A z zastosowaniem wymiennika chyba łatwiej taką ilość nalać? Zimą, tak, czy owak, się pali, a latem ciepłą wodę wykorzystujemy raczej tylko do kąpieli (palimy powiedzmy 2 razy w tygodniu). Więc ta wada zastosowania wymiennika mnie akurat nie przeszkadza. Daj znać, ile B) Tak w ogóle nie mogę za bardzo zrozumieć jak wygląda praca sterownika, pokojowego termostatu oraz siłownika zaworu ze sterownikiem. Proszę, wytłumaczcie mi w kilku słowach, jak działa ten mechanizm. Co znaczy nastawa x st.C na sterowniku. Czy nastawa ta gra nadal jakąś rolę przy zastosowaniu termostatu pokojowego. Czy czujnik sterownika zaworu zakłada się na zasilaniu, czy na powrocie. Właściwie niewiele z tego rozumiem... :)
  4. To jest produkowane raczej do zastosowań przemysłowych, ale czy byłoby OK? I ile to może kosztować? http://www.micon.pl/index.php-menu=99&page=tx6001.html
  5. A czy używa się tego w podobnych przypadkach? Jak czegoś takiego poszukać?
  6. Nie wiem, czy nie jestem w tym momencie "wynalazcą" B) , ale czy istnieje coś takiego jak jakiś "czujnik przepływu", który potrafi zewrzeć styki danego urządzenia w momencie, kiedy w rurze, do której jest podłączony zacznie płynąć woda? Chodzi mi o to, żeby pompa ładująca wymiennik uruchamiała się dopiero wtedy, kiedy ktoś odkręci kurek ciepłej wody. Pozdrawiam.
  7. Mam jeszcze kilka pytań. 1. Czym właściwie różni się w praktyce zawór 3D i 4D? 2. Jakie są skutki stałej nastawy zaworu 4D? 3. Ile średnio kosztuje zawór 4D, siłownik i sterownik razem? 4. Czy schemat http://janbofan.republika.pl/instalacja.png z uwzględnieniem jednak dodatkowej pompy przed wymiennikiem (potrzebny zawór zwrotny? nie wiem nawet jaka jest jego funkcja - bo chyba kolejny różnicowy nie będzie potrzebny?) byłby dobry? Proszę o odpowiedzi! Nie lubię czegoś nie rozumieć, a to wszystko wydaje mi sie dość skomplikowane. Pozdrawiam!
  8. A czy ten sterownik rzeczywiście pozwoli na nieużywanie zaworu 4D, tak, jak piszą? http://allegro.pl/item305549113_sterownik_...prawdziwe_.html A czy lepszy od płytowego byłby płaszczowo-rurowy wymiennik? Też nie jest w stanie magazynować ogrzanej wody, ale czy działa skuteczniej?
  9. A w ten sposób obyłoby się bez drugiej pompy? http://janbofan.republika.pl/instalacja2.png
  10. Pod jakim hasłem szukać takich sterowników? B) I powiedzcie jeszcze na temat zastosowania tego wymiennika. Czy ten wprowadzenie tego schematu to kompletny błąd, czy może wymiennik poradzi sobie?
  11. Witam! Miałem na myśli właśnie wymiennik płytowy. Myślałem, że jeśli będzie miał dużą powierzchnię wymiany, to może zastąpić bojler (w związku z tym, że większe zapotrzebowanie na wodę mamy rzadko, a w bojlerze jest wiele wody, która często niepotrzebnie się ogrzewa). Myślałem, że wymiennik płytowy będzie w stanie przy odpowiednim ciśnieniu poboru c.w.u. sobie poradzi. Czy jest to możliwe? Poza tym chciałbym zapytać jak działają napędy zaworów 4-drożnych? Skąd "wiedzą", jak regulować stosunek?
  12. Do ogrzewania C.W.U. Da radę? Np. te 150 litrów do wanny jeśli będę lał przez jakieś 5-10 minut?
  13. Witam! Niedługo będę zmieniał kocioł CO na zasilany eko-groszkiem z podajnikiem. W związku z tym mam pytanie, czy schemat, który załączam, jest dobry. Chodzi głównie o zastosowanie zaworu 4-drożnego. Czy może on być montowany poniżej wyjścia zasilania z kotła? Musi tak być, bo rury wchodzą w ścianę poniżej owego wyjścia. Chodzi mi też o to, czy montaż płytowego wymiennika ciepła nie zmienia nic w kwestii zastosowania zaworu 4-drożnego? W końcu pompa cały czas będzie z niego wypychała wodę, która ma ogrzać c.w.u. No i czy pompa może być zainstalowana na powrocie? Oznaczenia schematu (amatorszczyzna B) ): W- Wymiennik płytowy ZR - zawór różnicowy P - pompa Z4 - zawór 4-drożny http://janbofan.republika.pl/instalacja.png
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.