Skocz do zawartości
IGNOROWANY

EUROSTER 2020 podłączenie do kotła ZĘBIEC KMW 23kW


marcinp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

prosze o udzielenie porady czy jest możliwe sterowanie dmuchawą za pomocą EUROSTERA 2020

czy niebędzie zagrożenia że w komoże spalania nagromadzi sie zbyt wiele gazów gdy wentylator będzie wyłączony i niebędą załanczać się przedmuchy.

 

Moze macie inne sposoby wykonania takiej ilstalacji w bespieczny i sprawdzony sposób.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik nie służy do tego typu sterowania. Jest to sterownik pokojowy, służący do utrzymywania zadanej temperatury w pomieszczeniach. Dmuchawą steruje sterownik pieca i zadaniem tego sterownika jest utrzymanie w miarę stałej temperatury wody na wyjściu pieca. Dopiero do sterownika pieca możesz podłączyć sterownik pokojowy (np auraton), którego zadaniem byłoby "informowanie" pieca, że nie musi już dostarczać bardzo ciepłej wody, gdyż temperatura w pomieszczeniach jest dobra (wtedy piec może przejść w tryb podtrzymania ognia).

 

Teoretycznie jest możliwe podłączenie tego typu jednak zasada działania tego typu sterowania generalnie nie ma sensu. Piec "grzał" by w aż do osiągnięcia zadanej temperatury w pomieszczeniach zupełnie nie zważając na temperaturę wody w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

 

P.S.

Myślałem bardziej o wpięciu tego sterownika na przewód zasilający dmuchawy (oryginalny sterownik [GRACO G-406-P01] miałem zamiar zostawić. EUROSTRE wyłączał by prace dmuchawy po osiągnięciu zadanej w pomieszczeniu tęp., a po spadku wracał by do stanu normalnej pracy (sterowanie przez oryginalny sterownik ) ewentualnie na wyjście wody z kotła mogę założyć termostat który będzie rozłączał dmuchawę gdy woda osiągnie 85 – 90 ‘C.

 

Nie wiem czy jasno opisałem mój pomysł na wykonanie tej instalacji.

 

EUROSTER 2020 dostałem od znajomego i miałem nadzieje że da się go jakoś wykorzystać w mojej instalacji CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz wiem więcej. I więcej i mniej :lol: Sprawdziłem aż jak działa GECO G-406-P01 (zmyślnie dość) ale moim "amatorskim" okiem proponowane rozwiązanie nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Wg mnie więcej stracisz niż zyskasz a wysterowanie w ten sposób temperatury w pomieszczeniach nie wydaje mi się realne. Ale na ciekawsze opinie musisz poczekać aż forum odwiedzą nasi fachowcy.

 

Jeżeli już wykorzystać eurostera to ja bym kombinował coś w stronę "słynnego" zaworu 4d ze sterownikiem :P Ale i to chyba rozwiązanie bardzo na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witm,

 

Właściwie to niewiele można dodać do tego co napisał Marcin Admin. Od siebie dodam tyle, że sterowanie wentylatorem nadmuchu do kotła Eurosterem lub dowolnym innym programatorem pokojowym przyniesie więcej szkody niż pożytku; więcej - przyniesie samą szkodę i jest wręcz niebezpieczne. Jeśli już to sterowanie pompą, choc jest to rozwiązanie pozorne mające na celu wymusić pracę kotła na opał stały do pracy kotła gazowego. Skłaniałbym się ku sterowaniu takim programatorem sterownika zaworu mieszającego, w żadnym wypadku jednak wentylatora nadmuchu.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.