Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewacz przepływowy na działkę


Dale

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sobie działkę, używaną wyłącznie w porze letniej, zwykle maj-sierpień, przydałoby się mieć tam ciepłą wodę.

Myślę, że najlepszym wyjściem bedzię ogrzewacz przepływowy, bo jestem tam "na jakiś czas co jakiś czas", więc kiedy by mnie dłużej nie było to potem by herbata ciekła z boilera. Woda potrzebna jest w zlewie w kuchni i w łazience w prysznicu i umywalce.

Myśle że najlepiej zrobie to tak: jeden ogrzewacz w kuchni, drugi w łazience z przełącznikiem kran/prysznic, bo i tak praktycznie nigdy nie jest potrzebna woda z więcej niż jednego odbiornika.

Mam tam tylko 230V, gazu brak. Instalacja jest w miarę nowa i ma dosyć grube kable. Jakie ogrzewacze byłby dobre? Wystarczy 230V żeby się jako-tako opłukać pod prysznicem?

 

Czy np. taki http://www.allegro.pl/item418829788_przepl..._najtaniej.html do kuchni byłby dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki to AEG Elfa E81 C20, uciągną te 5kW?

Te 2 przepływacze nigdy nie będą używane jednocześnie (nawet myśle o jakimś zabezpieczeniu, że np. jak ten w łazience pobiera prąd to żeby automatycznie prąd był odcinany na ten w kuchni, to tak na wszelki wypadek, ale nie jest to konieczne)

 

Co sądzicie o tym przepływaczu Perfect 500 5kW Wijasa ? To jakiś szajs i nie warto się tego tykać czy można spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepływowy pobiera 21,7 A wpisz w google jego typ i sobie poczytaj są tam podane jego parametry np tem wody zależna od przepływu co do bezpieczników to podziel moc przez 230v i wyjdzie ci prąd.

Przy 15C na wejsciu (na działce mam prawie 18C w lecie) przy 3 litrach na minute robi 39C, chyba najgorzej nie jest jak na 230V...

Kurde nie miałem jeszcze nigdy doświadczenia z przepływaczami, więc trudno mi powiedzieć... w każdym razie wygląda solidnie, nie ma plastikowych kranów, "wodotrysków" na obudowie, więc można się spodziewać, że producent postawić na to co jest "pod maską"... no ale tutaj chyba nie dowiem się do puki nie spróbuję na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tylko nie szalej tam ze zwiększaniem mocy zabezpieczeń. Przewód miedziany można obciążyć przy pracy ciągłej prądem równym przekrojowi przewodu w mm2 minus 10%, natomiast aluminiowy tak samo minius 15 - 20 % ( prąd w Amperach ). Dowiedz się jednak jakiej wartości są zabezpieczenia elektryczne montowane na Twojej linii przed zabezpieczeniami zamontowanymi w domu. Bo może wystąpić sytuacja, że wyłączą się właśnie tamte zabezpieczenia ( zwykle do nich jest dużo trudniejszy dostęp ) a w domu nic się nie będzie działo.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bezpieczniki się nie martwię, bo i tak nigdy nie będę używał tych 2 przepływaczy w jednym momencie.

A do bezpieczników tych wcześniejszych (są poza obrębem działki w takiej skrzynce na słupie) można się dostać żeby włączyć/wyłączyć ale wymienić raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim zdaniem 5 kW na prysznic to stanowczo za mało. Polecam raczej pojemnościowy podgrzewacz i to jeden 40-60 litrów wyłączany jak nikogo nie ma. Chwilę trzeba poczekać na ciepłą wodę ale komfort będzie tu znacznie większy i problem z mocą odpada.

Wiesz... dla mnie wystarcza w zupełności, testowałem go już na działce i z tym perlatorem daje rade.

A poza tym tak jak mówiłem - jak mnie nie będzie 2 tygodnie to w boilerze moze sie zalągnąć jakieś gówno

Poza tym - to tylko działka - chodzi o to żeby się jako tako opłukać ciepłą wodą i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.