Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyłącze Pompy


roger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum więc moje pytania mogą być banalne.

Planuje montaż c.o. kocioł stalowy TEZAM 17,4 kw , między rozdzielaczem a kotłem miedź 28mm i ta sama średnica do naczynia przelewowego.Pytanie brzmi:

Czy mogę " pętle z pompą" i zaworem różnicowym zainstalować na powrocie tuż przy kolanku wejściowym do kotła ? W tym wypadku pompa i zawór różnicowy byłyby poziomo.

Proszę o radę i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Należy spełnić dwa warunki:pompa powinna być zamontowana pod zaworem różnicowym, w celu łatwego odpowietrzania ,oś pompy i silnika powinna być w poziomie.

 

Witam!

 

A jakie są przeciwwskazania do tego, żeby pompa była zamontowana nad zaworem różnicowym albo na tym samym poziomie obok, jeśli warunki w kotłowni uniemożliwiają zamontowanie pompy pod zaworem?

 

Przy okazji mam jeszcze pytanie dotyczące załączonego poniżej obrazka: czy takie podłączenie na rurze powrotnej do kotła - pompy c.o. w pionie i zaworu różnicowego w poziomie - jest prawidłowe dla zachowania obiegu grawitacyjnego w razie awarii pompy?

 

Pozdrawiam

post-25107-0-41532300-1323611297_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grawitacja pójdzie ale problem moze byc z odpowietrzaniem tego bajpasu

 

A czy dołożenie dodatkowego odpowietrznika na obejściu pompy byłoby w takiej sytuacji wskazane?

 

Planuje montaż c.o. kocioł stalowy TEZAM 17,4 kw

 

Roger, a mógłbyś napisać, jaki jest to typ pieca? Aktualnie Tezam produkuje 2 typy kotłów o mocy ok. 17 kW: Groszek (kocioł z podajnikiem) i Brun Zmodyfikowany (górnospalający z poziomym przewałem i opłomkami).

 

http://tezam.info-net.com.pl/cennik.html

 

Chyba że jest to stary piec koksowy T-15A - była taka wersja o mocy 17,5 kW, o którym wzmianka znalazła się nawet we wspomnieniu "Refleksje Kopciuszka XXI w.", zamieszczonego w piśmie naukowym "Świat i Słowo":

 

http://www.swiatislowo.ath.bielsko.pl/sis16/25.sulikowski-instrukcje_palenia_pod_kotlem_co.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołozenie odpowietrznika na bajpas?nie za bardzo.ręczny-trzeba obsługiwac,automatyczny bedzie po stronie ssawnej pompy i może przez niego zasysac powietrze.naprawde nie da się tego inaczej zrobić?to moze chociaz przekreć go na bok aby pompa była na ty samym poziomie co różnicowy lub trochę nizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać się da zrobić inaczej - niżej może nie, ale na tym samym poziomie jak najbardziej. W grę wchodzi tylko mała przeróbka, ale jak mus, to mus, zresztą niedługo i tak czeka mnie modernizacja kotłowni. Zastanawiam się, czy nie iść nawet dalej i nie zmienić tego przyłącza na wersję z szerszym rozstawem. Tak jak poniższe, po prawej:

 

http://www.tech-pol.pl/produkty/przylacza-pompy-z-zaworem-roznicowym-zr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.