Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy W Instalacj Co


Dziabag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym poprosić fachowca od centralnego ogrzewania o wskazanie, co jest nie tak w przedstawionej na załączonym obrazku instalacji centralnego ogrzewania.

Instalacja została założona "na własną rękę", ale coś jest w niej nie tak bo:

- woda w niej bulgoce, przelewa się,

- układ jest b. często zapowietrzony,

- woda gdzieś znika i trzeba b. często uzupełniać jej stan ( a żaden grzejnik nie cieknie)

- niektóre grzejniki grzeją często tylko do połowy

 

Wiem, że muszę kupić nowe naczynie przelewowe, ale czy oprócz tego jeszcze coś muszę zmienić w tym układzie co?

Jakie błędy zostały tu popełnione? CZY WSZYSTKO JEST NA SWOIM MIEJSCU? Czy może trzeba obniżyć coś, podwyższyć?

Dodam, że piec i CO nie są usytuowane w środku całej instalacji grzewczej w domu, lecz na samym końcu, bo innej możliwości nie było.

 

Będę baaaaardzo wdzięczny za zapoznanie się z załączonym zdjęciem i możliwie szybką odpowiedź eksperta.

Z góry wielkie dzięki

 

attachment=9210:instalacja-CO-z-opisem.jpg]

post-31049-0-68987000-1309697112_thumb.jpg

Edytowane przez Dziabag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie obrażam się, ja wiem, że to jedna prowizorka, ale jakoś dwa lata działała, i nie marzłem chociaż w domu. Teraz jednak zaczęła szwankować.

Na razie nie mam możliwości "wycięcia" tej super (hehehe) instalacji i założenia nowej, musze ją troche poprawić i jeszcze jakiś czas musi pociągnąć.

Tylko właśnie laik jestem i nie wiem co tam popoprawiać...Wymienię naczynie przelewowe i zobaczymy co bedzie. Ostatecznie będzie kapitalny remoncik:)

Dzięki za zainteresowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jedna fotka to zdecydowanie za mało by coś końkretnego powiedzieć.Mimo to spróbuję.Na pewno naczynie wzbiorcze jest za nisko względem bojlera (myślę,że grzejniki są na tym samym poziomie co kocioł).Pompa jest na powrocie do kotła ,więc NW

powinno być oddalone w pionie o wysokość podnoszenia pompy (chyba-tu niech wypowiedzą się inni) od odbiornika ciepła-bojlera.

Przelewanie ,bulgoty-świadczą o zapowietrzeniu instalacji

Znikająca woda bez śladu- tu są dwie możliwości :

1)jeśli przelew z NW jest podłączony bezpośrednio do kanalizacji to przy zagotowaniu nie zauważsz ,że para wypchnęła sporą ilość wody.

2) kocioł wydaje się być nowy- a może w czasie palenia się rozszczelnia i woda w postaci pary wylatuje kominem.

te wszystkie rurki wydają się jakieś cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie obrażam się, ja wiem, że to jedna prowizorka, ale jakoś dwa lata działała, i nie marzłem chociaż w domu. Teraz jednak zaczęła szwankować.

Na razie nie mam możliwości "wycięcia" tej super (hehehe) instalacji i założenia nowej, musze ją troche poprawić i jeszcze jakiś czas musi pociągnąć.

Tylko właśnie laik jestem i nie wiem co tam popoprawiać...Wymienię naczynie przelewowe i zobaczymy co bedzie. Ostatecznie będzie kapitalny remoncik:)

Dzięki za zainteresowanie:)

 

 

Kolego, to, że ta instalacja, a raczej koszmar inspektora nadzoru budowlanego, działała, to nie znaczy, że była poprawnie zrobiona.

To, że przestała działać, to znak, że trzeba to wszystko rozebrać i zrobić zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem.

To, co widać na obrazku, to piękna bomba i proszenie się o poważne kłopoty.

Wybór należy do Ciebie.

A tak na marginesie, to pompa nie może być zainstalowana silnikiem w górę.

A kaloryfery są nad pomieszczeniem kotłowni? To jak wpięte jest naczynie przelewowe, bo to już nie jest naczynie przelewowe w takim razie....... I tak długo by można.....

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowane przez krisb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.