Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej Firmy Kocioł?


wtmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Proszę o pomoc przy wyborze kotła z górnym spalaniem na drewno i węgiel.

Nowy dom o powierzchni użytkowej 130m2, pustak 24cm + 15 cm styropianu, komin fi 20 wysoki ok 10m

80 żeberek włoskich fondital solar s5, ok 32m2 podłogówki, zbiornik cwu 300litrów i dwie drabinki w łazienkach.

Jakiej mocy wybrać kocioł? i jakiej firmy mam mentlik w głowie na razie rozpatrywałem te trzy pozycje czekam na wasze rady i opinie proszę również o swoje typy te firmy porostu polecili mi w sklepach aha kocioł z miarkownikiem ciągu

 

Rakoczy POPTER G 18 kW

Defro optima komfort 15 kW

Kamen WG 17 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te firmy porostu polecili mi w sklepach

Nie patrz na to co polecają Ci w sklepach bo im zależy na sprzedaży kotła a nie na tym byś ty miał oszczędności i wygodę eksploatacji.

Mi też na siłę pchali Defro i zachwalali , bo dużo ludzi bierze itp.

 

Jeżeli chcesz mieć oszczędności to moim zdaniem szukaj kotła z dolnym spalaniem.

Kotły z górnym spalaniem mają łatwą obsługę i ?wszystkopalność? ale przy nieumiejętnym paleniu tzn. podkładaniu od góry na żar węgla lub drewna potrafią

pochłonąć olbrzymie ilości opału.

Ale wybór należy do Ciebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że nie liczy się wygląd kotła tylko jego jakość w sensie oszczędności opału cena do 3200 max

 

Sprzedawcy ? polecają to na czym mają najwiekszą marże i upusty od producentów , mało który orientuje się co sprzedaje a bardzo wielu nigdy nie paliło w piecu węglowym wiec skąd mają mieć wiedze w tym temacie .

 

 

Chcesz górniaka to zwróć uwage czy palenisko jest bardziej pionowe nie poziome bo to ma wpływ na stałopalność .Czy w drzwiczkach zasypowych są otwory do podania powietrza wtórnego to umożliwia dopalenie niespalonych gazów i zwiększenie ekonomi i czystości spalania a co zatym idzie utrzymanie kotła i komina w czystości .Wymiennik lepszy pionowy niż poziomy , co może spaść niech spadnie do wyczystki a nie zalega na półkach z kolei jeśli bedziesz czysto spalał to ta odrobina popiołu nie zaszkodzi i w poziomym wymienniku z kolei zaleta to lepszy dostęp do czyszczenia . Obieg spalin im dłuższy tym lepszy czyli im wiecej zakrętów tym lepiej. Producentów nie podaje wybierz sam . Jak wybierzesz to sie pochwal i oczywiście miło jeśli uzasadnisz swój wybór

 

Życzę ciepła .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A więc dziś obejrzałem dokładnie kocioł Kamen WG 17kW i powiem że po pierwsze 4 półki, po drugie najwyższe drzwi zasypowe 19,5cm co przy drewnie ma duże znaczenie, po trzecie najtańszy i chyba go wybiore!

Mam nadzieję że to będzie trafny wybór???

Czekam na sugestie i porady

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe złośliwy .

 

Albo nie doczytałeś albo lubisz zielony kolor . Wymiennik OK, drzwiczki mogą być choć widywałem wieksze w górniakach a gdzie PW w drzwiczkach zasypowych bo ja ich nie widze , no chyba że wykonasz je sam . No chyba że przy tej cenie wiertarka i dobre wiertło i 10 min. roboty ale co na to gwarant? SAS nie ma nic przeciwko jeśli ingerujesz tylko w drzwiczki zasypowe a jak producent Kamena ? jeśli nie stracisz gwarancji to OK .Niestety aby czysto spalić i bez fukania pieca to PW naprawde jest potrzebne .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprzedawca mnie zapewnił że sam mogę wykonać dolot w drzwiach zasypowych a nawet otwory z boku na dole jak bym chciał w przyszłości zamontować wentylator ale mnie zapewnił że przy kominie 10 m i fi 200mm na pewno tego nie będę robił znaczy się wentylatora bo dolot w drzwiczkach zrobię na pewno. Oczywiście sam też dzwoniłem do przedstawiciela handlowego i również zapewnił że jak nie ingeruje w płaszcz to z czystym sumieniem mogę sobie drzwiczki podziurawić.

Sas-a też dziś widziałem ale drzwi dużo mniejsze.

 

Aha mac 65 te otwory to masz rację że są potrzebne w drzwiczkach wczoraj specjalnie u ojca próbowałem rozpalić od góry i jak zamknąłem dolot u góry to dym czarny prawie a wystarczył mały lufcik i już dużo lepiej było.

Edytowane przez wtmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumie że już wybrałeś . A tych otworów to nie za wiele albo z regulacją , zależy dużo od rodzaju paliwa jakim palisz jak bedziesz miał możliwośc regulacji to super .

 

To niech sie kociołek sprawuje , pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.